Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi

Almanya

Almanya vizesi için gerekli belgeler, Almanya vize başvurusu, Almanya vize randevusu, Almanya vize ücreti, Almanya vize formu, Vize bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ALMANYA VİZE İŞLEMLERİ

 2020 yılında yurtdışı deneyimi yaşamak için Almanya’yı tercih eden vatandaşlardan beklenen evrakların bir kısmında yapılan yenilikler; başvuru takviminizi de yeniden düzenlemenizi gerektirmektedir. Almanya vizesi almak ve ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler; randevu talep tarihlerini Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden öğrenebilmektedirler. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ayrıcalığını elde eden vatandaşların, tüm vize işlemlerinde ve diğer randevu işlemlerinde birçok sorumluluktan feragat edecekleri de önemli detaylardan birisi olmalıdır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin de katkılarıyla, kendinizi vize alma sitesinden uzaklaştırmanız oldukça basit birkaç işleme bağlı. Almanya yolculuğunuzun programını yapar yapmaz; kendiniz, çalışanlarınız, aileniz ve yakınlarınız için alabileceğiniz vize hizmetine dair birçok ekstraya da danışmanız tarafından ulaşabilirsiniz.  Ekstra olarak verilen hizmetler arasında yer alan; seyahat ve sağlık sigortası, uçak bileti ve otel rezervasyon takipleri, evrak tedariki ve matbu evraklar kişisel olarak alabileceğiniz yardımlar arasında yer almakla beraber; sizin vize işlemleri süresinde karşılaşmanız mümkün olan birçok problemle baş edebilmeniz için oldukça önemli detaylardır. Unutmayınız ki; Almanya, 22 Schengen ülkesinden birisidir. Dolayısıyla ülkeye giriş çıkış bu anlaşmanın kriterlerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Gaziantep vize başvuru merkezinin Schengen ülkeleri ile alakalı vize hizmetlerinde yakaladığı başarı ise sektördeki birçok açığı kapatmaktadır.   Almanya; vize vereceği vatandaşların dosyalarını; vize başvuru gruplarına göre özel bir değerlendirme ile işleme sunmaktadır. Kişiler bu değerlendirme sonucunda; yaklaşık olarak 15 gün süreyle, aldıkları kategoriye ait olan vize sonuçlarına ulaşabilmektedirler. Almanya vize başvuru formu dahil bir çok evrakın doldurulması hususu; inceleme esnasında hayati bir önem taşımaktadır. Bu nedenle başvuru tarihinizi; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkilileri ile belirlemenizde büyük bir fayda var. Almanya öğrenim ve staj vizesi, kültür, spor, konferans katılım vizesi, transit geçiş, aile ziyareti, akraba, arkadaş ziyareti, ticari, iş ve fuar ziyaretleri, ayrıca turistik ziyaretleriniz için de vize başvurusunda bulunmak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Almanya vizesi alacak kişilerin bu yıl ödemeleri gereken vize harçlarına dair detaylı bilgi, randevu işlemlerinde ki aşamalar ve daha fazlası ile alakalı gerekli bilgilendirmeler için hemen destek hattından yararlanabilir, işlemlerinizde en doğru ve de güvenilir adrese güvenebilirsiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Türkiye'nin tüm bölgelerine hizmet vermektedir. Dolayısıyla turistik vize almak için bulunduğunuz ilden, sizden istenen evrakları Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne yollamanız halinde işlemlerinizi başlatmış olacaksınız. Turistik vize almaya hak kazanan tatilciler arasına girebilmeniz için süreci en detaylı şekilde organize edebilecek bir danışmana ihtiyaç duyabilirsiniz. Türkiye'de bulunan ve de resmi kurumlarca bu konuda yetkilendirilmiş olan birkaç vize danışmanlık firması arasında yer alan; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, size ihtiyacınız olan tüm konularda çözüm üretmek için hazır bulunmaktadır. Turizm ile ilgili olarak yapmak üzere olduğunuz vize müracaatınızda; mesleki konumunuzu gösteren belgelere, kişisel, yaş, eğitim, adres, iletişim kanallarınıza yer verdiğiniz evraklara, yolculuğunuzun maddi boyutunu ödeyebileceğimizi kanıtlayan evraklara ve de tatilinizin ardından Türkiye'ye döneceğinize dair beyanlar sunan evraklara yer vermelisiniz. 2020 yılında geçerli olan belge ve de evrakların, vize çeşitlerine göre ve de aday profillerine göre güncellenmiş halini Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sayfasından ulaşabileceğinizi unutmayınız. Başvuru süreci, bilgi alma, vize ücreti ya da sormak istediğiniz tüm sorularınızı destek hattı hizmetinden faydalanarak danışmanınıza iletebileceğiniz tek adres Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’dir. Dolayısıyla; bu yıl itibari ile değişen tüm koşullara rağmen Almanya'ya turist olarak yolculuk yapmak niyetinde olan tüm Türk vatandaşlarının müracaatlarını gönül rahatlığı ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden yapmaları gerekmektedir. Turistik seyahatlerin gerekliliği olan seyahat sigortalarınız ile alakalı da yapılan yenilikler; yolculuğunuzun başlaması ve de bitmesi ile paralele olarak işleme alınmaktadır. Konuya daha detaylı bir bakış ile yaklaşmak ve de konsolosluklarda size artı katacak bilgileri danışmanınız sizlerle paylaşmaktadır. Seyahat ve sağlık sigortası bulunmayan adayların vizeleri ile alakalı yapılacak olan işlemleri olumsuz sonuç ile karşılaşmalarının yanı sıra; sonra ki vize başvurularını da yakından etkilemektedir. Vize müracaatlarını bir bütün olarak ele alan resmi kurumlar, incelemelerini sürdürürken, sizin evraklarınız ve de beyanlarınız ile alakalı olan bütün detayları gözden geçirerek vize kararlarını vermektedirler. Almanya vizeleriniz için gerekli yetkili mercii; Almanya Büyükelçiliği, başkonsolosluğu ve de konsolosluklardır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne yönelteceğiniz başvurular, gerekli incelenmenin ardından sizin adınıza bu kurumlara yönlendirilmektedir.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar:

Turistik gezi için vize alacak olan şahısların; pasaport ve de evrak kontrollerinden geçmesi vize sonucunun oluşmasında ki en önemli etkendir. Bu inceleme esnasında sizlerden standart evrakların dışında kendi profiliniz ile alakalı olarak da beyanlarda bulunmanız istenmektedir.

Standart Evraklar

1.Pasaport

Vize tarihinize bağlı olarak, minimum düzeyde üç ay geçerli olması beklenen pasaportunuzun boş sayfası olması ve de eksik sayfalarının olmaması istenmektedir. Eski pasaportunuz varsa; geçerliliği bulunmasa dahil yetkililere sunmanız istenmektedir. Ayrıca farklı Schengen ülkelerine daha önce vize aldıysanız, vize fotokopilerinizi de dosyanız ile ibraz etmelisiniz.

2.Almanya Schnegen Vize Başvuru Formu

Almanya seyahat edecek turistler için vereceği vizede; öncelikle pasaport özelliklerine, daha sonra da; Schengen vize başvuru formunda ki beyanlarına önem vermektedir. Kişiler; bu başvuru boyunca Schengen formunda verdikleri bilgilere göre bir incelemeden geçeceklerini unutmamalıdırlar. Dolayısı ile tüm verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kanıtlanmalıdır.

3.Biyometrik Fotoğraf

Vize kriterleri gereği; başvurunuzda vesikalık ya da farklı bir konsepte çekilmiş olan bir fotoğraf kullanmanız mümkün değildir. Dolayısı ile bu yıl düzenlenen vize şartlarına uygun olan; 35*45 mm ölçülü bir biyometrik fotoğrafı dosyanıza eklemelisiniz.

4.Banka Hesap Dökümü

Müracaat sahibi kendi masraflarını karşılayabilecek konumda olduğunu göstermek amacı ile banka hesap bilgilerini ibraz ederek, kendi adına açtırdığı hesaba ilişkin son halini; banka yetkilisinin imzası ve de kaşesi dahilinde sunmalıdır. Bu hesaba ilişkin minimum bakiye bugün itibari ile en az 5.000 TL olması gerekmektedir. Bu bakiye kişi başı olarak belirlenmiştir.

5.Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortanıza dair önemli dipnotları bulunmaktadır. Seyahatinizden bir öncesini ve de sonrasını kapsaması gerekmektedir.

6.Ulaşım Rezervasyonları

7.Konaklama Rezervasyonları

Mesleki Evraklar

1.Çalışanlar İçin;

Banka Hesap Dökümü

Şirket Yazısı

SGK Hizmet Dökümü

SGK İşe Giriş Yazısı

Maaş Bordrosu

İş Sözleşmesi

Banka Hesap Dökümü

2.Şirket Sahipleri İçin;

Faaliyet Belgesi

Ticari Sicil Kaydı

Güncel Vergi Levhası

3.Öğrenciler ve 18 Yaş Altı Müracaatlar İçin;

Muvafakatname

Nüfus Kayıt Örneği

Öğrenci Belgesi

Dilekçe

4.Emekliler İçin;

Banka Hesap Dökümü

Emeklilik Belgesi

Emekli Maaş Dökümü

5.Serbest Meslek Sahipleri İçin;

Banka Dökümü

Oda Kayıt Belgesi

Mesleki Kimlik Kartı

Güncel Vergi Levhası

Ticari Vize İşlemleri

Almanya Schengen üyeliği hala devam eden bir ülke olması itibari ile Schengen ilkeleri dahilinde bir incelemenden geçeceksiniz. Dolayısı ile sizden talep edilmekte olan belge ve de bilgilerin bir kısmına Schengen VIS sistemine yapılacak olan kaydınız nedeni ile ihtiyaç duyulmaktadır. Çalışan ya da işveren olduğunuzu gösteren evrakların tamamını bu grupta hazırlamalısınız. Mesleki durumunuzun ne olduğu, hangi meslek grubunda yer aldığınız bu evraklar sayesinde ortaya konulmaktadır. Başvurunuz açısından bu evrak grubu önemlidir. Çalışanlar ya da işverenlerin özellikle hazırlayacakları evrakların güncel olması beklenmektedir. Vergi levhası, şirket belgeleri, ticari sicil gazetesi kopyası bu evraklardan bazılardır. Almanya ticari vizesi almak amacı ile hazırlamak üzere olduğunuz belgeler içerisinde sunacağınız birçok evrakın; gidiş amacınızı ortaya koyar nitelikte olmasına dikkat edilmelidir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları; sizlerin başvurularında önemli rol oynayan evrak çeşitleri ve de özellikleri ile alakalı olarak tüm dikkat etmeniz gereken hususları sizlerle paylaşmaktadır. Dolayısı ile randevunuzdan önce eksiksiz bir müracaat dosyası sunmanız amaçlanmaktadır. Almanya ticari vizesi alabilmesi muhtemel olan bir başvuru dosyasına sahip olmak isteyen vatandaşların; talep edilecek belgelerin çoğunda ıslak imzanın bulunmasına özen göstermesi gerekmektedir. Ticari vize kapsamı geniş olması bakımından, en çok dikkat edilen ve de incelenen vize çeşitleri arasında gelmektedir. Bu nedenle danışmanlık hizmeti almanız, süreci daha az aksaklık ya da problemsiz sonlandırmanız açsından önemlidir. Almanya’ya ticari fuar katılımlarını gerçekleştirmek veya farklı bir ticari faaliyet içerisinde bulunmak, yönetmek amacı ile gitmek için vize müracaatınızı en deneyimli vize danışmanları ile çalışan; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi farklı ile gerçekleştirerek; randevularınızı da geç kalmadan alabilirsiniz. Vize randevularının bir kısmı aksamalara, yoğunluk nedeni ile gecikmelere mahal verebiliyor. Ancak kuruma bir hizmet almanız yönünden sizlere sağlanan hizmetler arasında vize randevularınızın da kusursuz ve de aksama yaşanmadan alınması yer almaktadır. Sizlere en büyük desteği sağlamak için çalışan danışmanlarınızdan; ticari vize almanız için elde etmeniz gerekken müracaat dosyasına ilişkin evrak listesine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz mail olarak listelerin size iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Almanya Fuar Vizesi

Ülkeler arası yapılan ticari alışverişler, sanayi ilişkilerinin gelişmesi; yapılan tanıtımlar, fuarlar ve de ticari birlikteliklere bağlı olarak gelişmektedir. Bu nedenle Türk iş insanlarının Almanya’da fuar katılımı sağlamak, fuarda misafir olarak ya da stantlarının yer alması da bu ilişkilerin güçlenmesi açısından büyük bir önem teşkil etmektedir. Kişiler iş ile alakalı ticari vizelerini alırken fuar katılımı ve de stant açma faaliyetlerini Schengen kriterleri öncülüğünde gerçekleştirmelidirler. Bu konuda birçok farklılık ile gündeme gelen vize şartlarına ilişkin en değerli bilgiler; süreci yakından takip eden vize danışmanları tarafınca sizlerle paylaşılmaktadır. Bu paylaşımlar neticesinde ise; fuar katılımı için alacağınız vize işlemlerinin ardından sonucu ile sizlere bilgilendirilecektir. Fuar katılımı ile alakalı 2020 başvuru şartlarının neler olduğu, tüm işletmelerin ya da firmaların bu vizeden nasıl yararlanabileceğine dair önemli anekdotlara; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi farkındalığı ile ulaşmanız mümkündür. Ticari faaliyetler içerisinde yer alan fuar katılımı veya direkt olarak fuarda ev sahipliği yapma izni alabilmeniz için öncelikle Almanya’nın belirlediği ticari vize koşullarını yerine getirebiliyor olmanız gerekmektedir. Alman yetkililerinden almak istediğiniz bu izni sağlamanın en önemli koşulu; fuara katılımınızın tamamen mesleğiniz ile alakalı olduğunu gösteren evraklar sunmanızdan geçmektedir. Almanya fuar katılımı ile alakalı olarak belirlenen başvuru evraklarına Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin çalışmaları sonucunda ulaşabilirsiniz. Danışmanlık hizmetine ek olarak; sizlere bu evrakların temininde de büyük destek sağlamayı amaçlayan danışmanlarınız; fuar giriş kartınızı ya da katılımcı başvurunuzun da dosyanızda bulunması yönünde sizlerle birlikte bir çalışma sürdürmektedir. Fuar katılımlarınızın gerçekleşmesi için evraklarının sunumu da Alman yetkililer açısından önemli bir husustur. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu noktada sizlerle deneyimlerini paylaşarak, olumsuz sonuç almamanız için elinden gelen tüm müdahale ve incelemeleri dosyanız açısından yapmaktadır. Ayrıca seyahat sağlık sigortası bulunmayan fuar katılımcılarının vize müracaatlarının da onaylanmadığını sizlerle paylaşarak, hali hazırda işlemleriniz devam ederken; fuar katılımı veya fuarda stant açmaya yönelik başvuracağınız vizenizi kapsayan, seyahat sigortanızı da asınıza hazırlamaktadır. Almanya fuar katılımı izni alabilmenizi sağlayacak tüm önemli konular; vize uzmanları ile sizlere sunulmakta, randevunuzun en yakın tarihte alınması hususunda da sizlere destek olunmaktadır.

Almanya Fuar Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya’da mesleğiniz gereği katılmanız gereken bir fuar olması halinde; Gaziantep Vize Başvuru Merkezine yapacağınız başvuru sonucunda, müracaatınızda gerekli olacak tüm belgelerin listesi sizinle paylaşılmaktadır. Bu belgelere aşağıdan da ulaşabileceğiniz gibi uzman danışmanınız ile yapacağınız görüşme sonucunda da ekstra belgeler sunmanız gerekebilir.

 

Aile Ziyareti Vize İşlemleri

 

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

 

Transit Vize İşlemleri

 

Havaalanı Transit Vizesi

 

Diğer Vize İşlemleri

Almanya Schengen Vizesi Genel Bilgi

 

Erasmus Vize İşlemleri

 

Staj Vize İşlemleri

 

Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

 

Vize Ücreti

 

Almanya Vize Ücreti

Oturum İzni

 

Oturum İzni

 

Oturum İzni Nasıl Alınır

 

Oturum İzni Gerekli Evraklar

 

Çalışma İzni

 

Çalışma İzni

 

Çalışma İzni Nasıl Alınır

 

Çalışma İzni Gerekli Evraklar

 

Vatandaşlık

 

Vatandaşlık İşlemleri

 

Vatandaşlık İçin Gerekli Evraklar

 

Vatandaşlık Nasıl Alınır

 

Vize Randevu

 

 

Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi