Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi

Belçika

Belçika vizesi için gerekli belgeler, Belçika vize başvurusu, Belçika vize randevusu, Belçika vize ücreti, Belçika vize formu, Vize bilgilerine ulaşabilirsiniz.

BELÇİKA VİZE İŞLEMLERİ

Belçika vizeleri standartlar dahilinde üçe ayrılmaktadır. Aile ziyareti vizesi, ticari ve de turistik vizeler Belçika Schengen ilkeleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunulmaktadır. Vize rejimine uygun olarak her yıl belirlenen şartlar, bu konu hakkında vatandaşlara bilgi veren acentelere ve de danışmanlık firmalarına duyurulmaktadır. Kamuoyu ile de sene başında paylaşılan vize koşulları; vatandaşların daha iyi anlaması ve de uygulamaya koyabileceği şekilde danışmanlar tarafından izah edilmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, vatandaşların vize koşulları hakkında bilgilendirilmesinde görev alan bir danışmanlık firmasıdır. Her ülke için ayrı ayrı belirlenen vize koşullarının Belçika için de geçerli olan yaptırımları bulunmaktadır. Müracaatını yapacak olan şahıslardan hangi vize çeşidini seçmek istediği yönünde ön bilgilendirme alan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; bu yönde bir çalışma hazırlar. İkinci adım olarak ise; size uygun olan belgelerin hangisi olduğu konusunda tarafınıza bilgilendirme sunarak, işlemlerinizi başlatmak için bu evraklarınızı kargolamanızı istemektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; bu şekilde sayısız kişiye vize alımı sırasında profesyonel hizmet vererek, işlemlerinde öncelik ve de kolaylık sağlamıştır. Bireysel olarak Belçika vizesi başvurunuzu yapmaya çalışmanız halinde; işlemlerin kontrolünü yapmayabilir, hataları gözden kaçırabilirsiniz. Daha da kötüsü; vize reddi ile karşılaşmanızı sağlayacak güncel olmayan evrak listesini hazırlayabilirsiniz. Bu sebeple Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin sizi yönlendirmesi ve de işlemlerinizin kontrollü bir şekilde devam etmesi için talep oluşturma işleminizi yapabilirsiniz. Destek hattına ya da Gaziantep Vize Başvuru Merkezi e-posta adresine talep oluşturmak istediğiniz yönünde ki isteğinizi iletebilirsiniz.

Belçika vizesi almanızı sağlamak amacı ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi size bir evrak listesi sunmaktadır. Bu listede bulunan tüm evrakların; hangi özellikleri taşıması gerektiği, hangilerinin ıslak imzalı olması gerektiği ve de hangilerinin geçerlilik tarihini seyahatinize göre kontrol etmeniz gerektiği yönünde de bir bilgilendirme alacaksınız. Belçika konsolosluğuna talebiniz iletilmeden önce farklı kontrollerden geçerek, en doğru şekilde sunulmasını sağlamakla görevli olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi vize ekibi; 2020 senesi içerisinde yapılan vize duyurularına yönelik bir talep oluşturabilmeniz için size olanak sağlamaktadır. Söz konusu olan müracaatınızı oluşturmanızın ilk koşulu hangi vizeye uygun olduğunuzu saptamaktır. Bu durumu yeterince ciddiye alan bir vize ekibinin desteğini almanız için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi size en iyi referans olacaktır.

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Belçika Schengen vize kategorilerinin ilk ayağını turistik vizeler oluşturmaktadır. Turistik vize almanızın ön koşulu; seyahatinizin sadece Belçika’da güzel bir tatil geçirmek olduğunu ispatlamanızdır. Bu ön koşulu sağlamanız halinde Belçika yolculuğuna çıkmamanız için hiçbir sebep ortada bulunamayacaktır. Belçika’ya gitmek için ilgili ülkenin konsolosluğuna müracaatta bulunmanız isteniyor. Bu nedene Belçika elçiliklerine hitaben bir vize talebinde bulunmalısınız. Başvurunuzu yapacağınız belgelerinizin temini ve de kontrolü tamamen sizi ilgilendirmektedir. Belçika konsolosluğu eksik evraklarınızdan dolayı yaşanacak herhangi bir gecikme ya da aksamadan sorumlu değildir. Bu durumun sorumluluğu tamamen vize almak için başvuruda bulunan şahsa aittir. Belçika turistik vizesi talebinde bulunması gereken tatilcilerinde bu konuda ki sorumlukları oldukça büyüktür. Bu nedenle bu sorumluluğu; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile paylaşmanız istemektedir. Kişiler başvurularını oluşturacakları en yakın zamanda Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşmelidirler. Seyahat tarihi yaklaşan Belçika yolcuları için zaman daralmadan işlemlerini yasal bir şekilde başlatmaları gerekmektedir. Yakın tarihte VIS ibaresi taşıyan bir vize aldıysanız; Schengen ülkelerine vize alırken parmak izi de vermenize gerek yoktur. Daha önce vize başvurusunda bulunmayan kişilerin ya da VIS sisteminde güncel verisi bulunmayan kişilerin Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile bu durumu da paylaşması gerekmektedir. İhtiyaçlarınıza yönelik bir başvuru dosyası hazırlaması için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin sorularını yanıtlamalısınız.

Belçika Turistik vizesi ile yeşil, gri, diplomatik ve de umuma mahsus pasaport sahipleri ülkede; 3 ay kadar bulunabilirler. Bu süreyi aşan talepler ise; oturum vizesi kapsamına girmektedir. Belçika turistik vizenizin sonucunu öğrenmek için sabırlı olmanız gerekmektedir. Belçika elçilikleri talebinize yönelik incelemeleri son bulduktan sonra vizenize ilişkin sonucu açıklamaktadır. Turistik vize uygulaması içerisinde yapılan vize incelemelerinin sonucu 8-15 gün aralığında açıklanmaktadır. Vizenize dair hazırlık sürecini ve de aşamaları sosyal durumunuza ilişkin olarak nasıl ilerleyeceği yönünde ki bilgilere; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi destek hattı sayesinde ulamanız mümkündür. 2020 senesinin vize kriterlerine olan etkisi Belçika’ya yapmak istediğiniz yolculuğunuzu da etkileyecektir. Bu konun farkında olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; yolculuğunuzun istediğiniz tarihlerde gerçekleşmesi için vize sürecinizde sizinle birlikte işlemleri kontrol etmektedir.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Belçika seyahatinizin önünü açacak vizeyi alabilmeniz için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yöneticilerinin sizin için oluşturduğu vize belgelerini oluşturmalısınız. Bu liste dahilinde sizinle özel olarak ilgilenecek olan vize danışmanları; özellikle Schengen ülkeleri konusunda oldukça deneyimlidirler. Başvuru adayları için oluşturulan evrak takip programı hakkında sizleri adım adım ilerlemeden haberdar eden Gaziantep Vize Başvuru Merkezi personelleri; turistik vize alabilmeniz konusunda size yardımcı olacak evrak hazırlığını yapmanız için de yönlendirici olacaktır. Aşağıda ki belgelerden kendi sosyal ve de mesleki durumunuza uygun olanların tamamı dosyanızda bulunmalıdır. Bu belgelerin dışında da Belçikalı yetkililer başvuru sahiplerinden farklı evrak isteme inisiyatifine sahiptir.

Belçika Turistik Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Turistik başvurunuz için sunmanız istenen pasaport detayları Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Schengen vize ekibince sizlere özel olarak sunulmaktadır. Ancak pasaportunuzun genel anlamda taşıması gereken en önemli durum; pasaportunuzu çıkarma yılıdır. 2010 tarihinden sonra çıkartmış olduğunuz pasaportunuz ile 2020 senesi için vize alabilirsiniz.

2.Sonuç Belgesi

Belçika elçiliklerine sunulacak olan vize dosyasının hangi dilde incelemeye alınmasını istediğinizi bu belge ile ibraz etmektesiniz. Dil seçimi ile alakalı belgeyi Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sitesinden de temin edebilirsiniz. Flenmenkçe, Fransızca ve Almanca dil seçenekleriniz arasında yer almaktadır.

3.Belçika Schengen Vize Başvuru Formu

Formda ki sorular sizi tanımak, kişisel bilgilerinizi teyit etmek ve de Belçika ziyaretinizin detaylarını kontrol etmek amacı ile size yöneltilmektedir. Online olarak doldurabilen Belçika Schengen vizesi başvuru formu için Schengen vize ekibinden destek alabilirsiniz.

4.İzin Yazısı

Belçika’ya yapacağınız seyahatinizden önce; çalıştığınız kurumdan izin belgesi niteliğinde bir yazı almanız gerekmektedir. Yazının içeriği ise; kişisel bilgileriniz ve de izinli olacağınız tarihlerden oluşmalıdır.

5.Seyahat Planı

Belçika’da geçireceğiniz günler hakkında ki tüm seyahat planınızı gün gün olarak yetkililer ile paylaşmanız talep edilmektedir. Ülkede kalacağınız tarihler arasında, yapacağınızı tüm organizasyon katılımları, kullanacağınız ulaşım araçları ve daha fazlasına seyahat planınızda yer vermelisiniz.

6.Biyometrik Fotoğraf

35*45 mm ölçüsüne sahip olan 2 biyometrik fotoğrafın dosyanızda bulunması istenmektedir.

7.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

8.Tam Tekmili Nüfus Kayıt Örneği

Belçika Konsolosluğunun talebi üzerine nüfus kayıt örneğinizi detaylı bir şekilde sunmalısınız. Belgede tüm aile fertlerinin bilgileri yer almalıdır.

9.Uçak-Otel Rezervasyonu

Vize almanızı sağlayacak olan önemli beyanlardan birisi de; otel ve de otel rezervasyonlarınızın adınıza işlenmiş olmasıdır. Türkiye’den çıkış ve de ülkeye geri dönüşünüzü yansıtan tarihler, vize komisyonu için önemli beyanlar arasında yer alıyor.

10.Banka Hesap Dökümü

Belçika Konsolosluğu’na yönelteceğiniz vize talepleriniz için sunacağınız belgeler arasında olması gereken banka hesap dökümünüz, banka yetkilisinin imzasını taşımalıdır. Her başvuru sahibi; alt limit olarak belirlenen 6.000 TL’ yi banka hesapları ile birlikte beyan etmelidir.

Mesleksel Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.Çalışma Yazısı

2.İzin Mektubu

3.Oda Kayıt Belgesi/Faaliyet Belgesi

4.Maaş Bordrosu

5.Vergi Levhası Örneği

6.SGK İşe Giriş Belgesi

7.4A Hizmet Dökümü

Firma Sahipleri İçin;

1.Antetli Kağıtta Sunulan Vize Başvuru Dilekçesi

2.İmza Sirküsü (Varsa Ortaklar Dahil)

3.Ticaret Odası Kaydı Ya Da Faaliyet Belgesi

4.Resmi Gazete

5.Güncel Vergi Levhası

Öğrenciler İçin;

1.Öğrenci Belgesi (Orjinali Veya İngilizcesi)

2.Eğitim Tarihleri İçerisinde Başvuru Yapıldıysa, Okuldan Alınan İzin Yazısı

3.Muvafakatname

4.Sponsor Belgesi

Emekliler İçin;

1.Kurumdan alınan emekli yazısı veya e-devlet çıktısı emeklilik belgesi

2.Emekli Kartı

3.Emekli Maaş Cüzdanı veya hesap beyanı

Çiftçiler İçin;

1.Ziraat Odası’ndan Temin Edilen Çiftçi Belgesi

2.Son Bir Yıla Ait Satış Ve De Kazanç Beyanı

Devlet Memurları İçin;

1.Çalışma Belgesi

2.Resmi İzin belgesi

3.Kimlik Kartı Fotokopisi

4.Maaş Bordrosunun 3 Aylık Güncel Hali

Ticari Vize İşlemleri

Belçika ticari vizelerine dair yapılacak işlemler için 2020 senesinde meydana gelen güncellemeler hakkında bilgi edinmeyen başvuru adaylarının, vizeleri ile ilgili sorun yaşamaları muhtemel bir sonuçtur. Bu sene itibari ile değişen koşullara yönelik olarak Belçika hükumeti; kişisel evrak listesinde, mesleki evrak listesinde ve de vize harcı tutarında değişiklik yapmıştır. Bu nedenle konsolosluğa başvurunuzu yöneltmeden önce konunun uzmanları ile görüşmeniz doğru olacaktır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Belçika ticari vizesi müracaatınız için ilk seçenekler arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır yurtdışı deneyimini Gaziantep Vize Başvuru merkezi destekleri ile tadan tüm vatandaşlar gibi siz de; kısa sürede Belçika ticari vizesi müracaatınızı tamamlayabilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkililer sizleri Schengen uzmanlarına yönlendirerek, vizenizi nasıl alabileceğiniz konusunda bilgilendirilmenizi sağlamaktadır. Danışmanlık firması olarak hizmet sunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Belçika’da gerçekleştirmek istediğiniz ticari organizasyonlarınız için de izin almanızı sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacakları vize müracaatları için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne ulaşmaları gerekmektedir. Yetkililer ile yapacağınız görüşme neticesinde; mesleki ve de özel durumunuza uygun olan vize dosyasının hazırlık süreci devreye girecektir.

Belçika, Türkiye ile iş ilişkileri konusunda sürekli gelişme gösteren ve de iş gücünü arttırmaya yönelik uygulamaları devreye sokan bir ülke olarak, Türk vatandaşlarını da dikkatini çekmektedir. Belçika’ya gitmek isteyen iş insanlarının Gaziantep Vize başvuru merkezini aramasını ve de vize almak istediği tarihleri belirtmesi, işlemlerinize yön verecek olan randevu günün alınması için ilk adımdır. İşlemlerinizin herhangi bir sorun ile karşılaşmaması ve de programlı bir şekilde ilerlemesi için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden bu konuda destek alabilirsiniz. Profesyonel kişilerce hazırlanan ve de teslime dilen dosyanız sayesinde; ticari vizenizi herhangi bir kaygı yaşamadan alabilirsiniz. Güvenilir ve de kusursuz hizmet anlayışı ile hareket eden Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ekibi; özellikle Schengen ülkeleri için vize danışmanlığı yapmaktadır. Konuya ilişkin daha net bilgi alabileceğiniz adres ise; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin destek hattıdır. Vize müracaatlarında karşılaşabileceğiniz sorunları; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yardımları ile bir kenara atabilir, sorunsuz seyahatin keyfini çıkartabilirsiniz.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari vize kapması gereği; diğer vize çeşitlerinde istenen evraklardan farklı evraklara da ihtiyaç duyulan bir vize kategorisidir. Kişiler ticari vize taleplerinin olumlu sonuçlanabilmesi için geniş çağlı bir çalışma içerisine girmektedir. Vize danışmanlığı sektöründe hizmet veren Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ise; size bu konuda destek sağlamaktadır. Gaziantep Vize Başvuru merkezi genel hatları ile sizlere ticari vize alabilmenizi sağlayacak olan evrakların listesini sunmaktadır. Bunun akabinde size özel olarak alınması gereken randevu gün ve de saatini adınıza organize ediyor. Eksikleriniz ve de hatalarınız olmasına karşın; tüm evraklarınız Schengen uzmanlarının kontrolünden geçtikten sonra teslim edilebilir hale getiriliyor. Bu şekilde işleyen bir süreç sonrasında ise; ticari vize müracaatınız sonuçlanmaktadır. Ticari vizeye ihtiyacı olan bütün iş insanları; ülkede bulunmaları gereken tarihlere özel olarak seyahat sağlık sigortası çalışması ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi danışmanlığında, sorunsuz bir yolculuk gerçekleştirebiliyorlar. Tüm bu fırsatlardan yararlanmak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin sizeler sunduğu evrak listesini hazırlayarak, randevu gününü uzman vize danışmanınız ile belirlemeniz yeterlidir.

Belçika Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Belçika’nın vize müracaatlarında görmek istediği pasaportun alınma tarihi 10 seneden eski olmamalı ve de soy ismi değişikliği yaşandıysa güncellenmiş olması gerekmektedir.

2.Belçika Vize Başvuru Formu

Belçika konsoloslukları başvuru formunu imzalamanızı ve de tek adet olarak sunmanızı talep etmektedir. Form; daha öncede değinilen dillerde doldurulmuş olabilir. Bunun yanı sıra formun doldurulma işleminde; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden de profesyonel destek almanız mümkündür.

3.Belçika Sonuç Belgesi

Evraklarınızın incelenmesini istediğiniz dili seçme hakkınız bulunmaktadır. Belgeleriniz dilerseniz; Flemenkçe, Almanca ya da Fransızca değerlendirilebilir.

4.Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik fotoğraf sunumlarınızı yapmadan önce; fotoğrafların arka yüzüne isminizi ve de kimlik numaranızı yazmalısınız.

5.Davetiye

Ticari vize izni alabilmenizin en büyük koşulu davetiye almanızdır. Belçika’ya gidebilmenizi sağlayacak olan davetiye; Belçika’da faaliyet göstermeye devam eden bir firma ya da iş insanı tarafından gönderilmelidir. Davet mektubunda şahsın ve de kurumun bilgileri de yer almalıdır.

6.Otel Rezervasyonu

Otel rezervasyonları, tıpkı seyahat planınız gibi vize aldığınız sürenin tamamını kapsamalıdır ve de adınıza hazırlanmalıdır.

7.Seyahat Sağlık Sigortası

Belçika’da iş ile ilgili katılımlarınızı sağlayan vize ile alakalı ön koşullar arasında yer alan seyahat sağlık sigortası, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafından sizin adınıza özel olarak hazırlanmaktadır.

Şirket ile ilgili Evraklar

1.Şirkete Ait İmza Sirküsü ( Varsa Ortaklarında İmza Beyanları Sunulmalıdır9

2.Oda Sicil Kaydı

3.Güncel Vergi Levhası

4.Sicil Gazetesi

5.Başvuru Adayının Sgk Giriş Belgesi

Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Belçika’da yaşayan Türk nüfusu her geçen gün artmaktadır. Dolayısı ile Belçika’da ikamet eden yakınlarını görmek isteyen diğer aile fertlerinin vize müracaatlarında da büyük bir artış yaşanıyor. Konu ile alakalı olarak Belçika elçilikleri her sene olduğu gibi bu sene de 2020 Belçika vize şartlarını açıkladılar. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, bu şartları öğrenebileceğiniz ve de kendi koşullarınızı bu şartlar doğrultusunda nasıla yararlanabileceğinizin yanıtını veren tek firmadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; gerek çalışma prensipleri, gerekse danışanlarına verdiği üstün hizmet politikası ile vize işlemlerinde vazgeçilmez ve de ilk akla gelen firmalar arasına girmeyi başarmıştır. Schengen ülkeleri ile alakalı vize işlemlerinde gösterdiği başarı grafiği ile dikkat çeken Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin yetenekli personellerinin eliğinde aile ziyareti vizesi başvuru koşullarını değerlendirmek için kendilerine ulaşabilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; aile ziyareti vizesi kapsamına giren tüm başvuruları 2020 Belçika vize kriterleri dahilinde, profesyonelce hazırlanan bir dosya ile yapmaktadır. Adınıza düzenlenecek olan seyahat sigortası dahil diğer hizmetler dahilinde Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sayesinde Belçika vizenizin ilk adımını atabilirsiniz. Yakınlarınız ile bir araya gelme fırsatını sizler için ayaklarınıza seren Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; randevu alma hizmeti dahil süreci baştan sona kadar yöneterek, sizleri büyük bir sorumluluk altında kalmaktan kurtarıyor.

Bürokratik işlerin, prosedürler ile daha da zorlaştırıldığı vize işlemlerinde; asla stres olmadan, herhangi bir kaygı yaşamadan da var olabilirsiniz. Bunun için yapmanız istenen ilk şey; Gaziantep Vize Başvuru Merkezine bilgilerinizi ayrıntılı bir şekilde mail atmanız ya da arayarak şahsen bilgi vermenizdir. İlk aşamada sizin bilgilerinizin ve de yolculuk gerekçenizin aile ziyareti vizesine uygun olup olmadığı konusu açıklığa kavuşturulmaktadır. Sonrasında ise; uzman danışmanlar tarafından hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirilmektesiniz. Bir takım formlar doldurulmanız, evrakların güncelliğini kontrol etmeniz gerekecektir. Bu adımda yetkililerin desteğini alarak formlarınızı doldurma aşamasında destek de sağlanmaktadır. Son adım olarak ise; randevu gününüz tarafınıza bildirilmektedir. İşlemlerinizin sonlanması ile beraber pasaportunuz tarafınıza gönderilmekte ve de vizenize ilişkin sorunsuz bir süreç geçirmeniz sağlanacaktır. Tüm bu işlemler olup biterken tek yapmanız gereken şey ise; yolculuğunuzun detaylarını oluşturmanız, evraklarınızı Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne ulaştırmanızdır.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Ailesini ziyaret etmek isteyen kişiler; Belçika’da bulunan aile fertleri ile bir araya gelmeyi ancak vize alarak başarabilirler. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu işlemler sırasında sizi etkili bir şekilde yönlendirerek, başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlamaktadır. İşlemlerinizde sorun çıkamaması için her adımı büyük bir titizlikle takip eden Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; aile ziyareti vizeleri kapsamına giren evrak tablosunu ise isterseniz size özel olarak ulaştırmaktadır. Tüm belgelerinizin güncel olmasına dikkat eden vize yetkililerinin önem verdiği diğer tüm konularda da sizlere özel bir sunum yapılmaktadır. Kişiler aşağıda evrakları tamamladıktan sonra; Schengen üyelerinden olan Belçika’ya seyahat edebilmek için ilk koşulu tamamlayabilirler.

Belçika Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Pasaportunuz ile yeni bir vize işlemi yapılacağı için boş sayfası olmasına dikkat ediniz. Ayrıca 10 seneden daha önce alınmış olan pasaport sahiplerinin vize talepleri işleme alınmamaktadır.

2.Belçika Vize Başvuru Formu

Belçika yolcusu olan Türk vatandaşlarının Belçika vize talep forumunu en güncel bilgiler ışığında doldurmaları istenmektedir. Formda yer vereceğiniz bilgilere, daha sonra Belçika Konsolosluğu ulaşmak isteyebilir.

3.Belçika Sonuç belgesi

Ülke; başvuruda bulunmak isteyen vize adaylarına, sonuç belgelerinin hangi dilde olması ile alakalı üç farklı seçenek sunmaktadır. Fransızca, Flemenkçe ve de Almanca sonuç belgesi talebinde bulunabilirsiniz.

4.Biyometrik Fotoğraf

Schengen üyesi ülkelerinin genel vize kriterleri arasında yer alan 35*45 mm fotoğraf ölçüsü; aile vizesi için de geçerlidir. Başvuru sahiplerinin fotoğraflarının arkasında isim ve de soy isimleri de yer almalıdır.

5.Davetiye

Aile vizesi dahilinde sunulacak olan davetiyenin ilgili belediye tarafından onaylanması gerekiyor. Davetiyede sizin bilgileriniz ve de sizi davet eden yakınlarınızın bilgileri, oturum izni yer almalıdır.

6.Banka Hesap Cüzdanı

Aile vizesi kapsamı diğer vizelerden farklı olarak; banka hesabınızda en az 5.000 TL olması konusunda kesin bir kriter belirlemiştir.

7.Seyahat Sağlık Sigortası

Bütün seyahat sürenizi kapsaması gereken seyahat sağlık sigortasının detaylarına Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

8.Uçak Bileti Rezervasyonu

Rezervasyonunuz mutlaka gidiş ve de dönüş olarak ayarlanmalıdır. 

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.İşveren Yazısı

2.Resmi Gazete Fotokopisi

3.İşe Giriş Belgesi

4.Son 3 ayı kapsayan güncel Maaş Bordrosu

5.İşveren Yazısı

İşverenler İçin;

1.İşyeri Yazısı

2.İmza Beyanı

3.Ticaret Odası Kaydı

4.Vergi Levhası

5.Resmi Gazete

Emekliler İçin;

1.Emekli Kartı

2.Emekli Maaşı Hesap Cüzdanı

3.Kurumsan Alınmış Emeklilik Belgesi

Eğitim Vizesi

Belçika Eğitim Vizesi

Türk vatandaşları; Belçika’da eğitim alabilecekleri vizeyi alabilmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezini seçiyor. Deneyimin ve de iyi hizmetin bilinen tek adresi olan Gaziantep Vize Başvuru merkezi; vize başvurularınız için en iyi hizmeti size sunan danışmanlık firmaları arasında yer almaktadır. Özellikle Belçika eğitim seviyesi ile göz dolduran, giderek de popülerleşen bir ülke olması nedeni ile de öğrencilerin ilgi noktası olmuş durumdadır. Bu sebeple Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yöneticileri; Belçika eğitim vizesi üzerinde yoğun olarak gerçekleştirdikleri çalışmaların deneyimlerini sizlerle paylaşmaktadır. 90 günden daha uzun süreli eğitimler için D tipi Belçika eğitim vize talebinde bulunmalısınız. Öğrenci statüsü ile başvuruda bulunabileceğinizi bu vize kategorisinde sunulması istenen evraklar gerekçelerinizi kanıtlayıcı bir nitelik sunmalıdır. Eğitim vizesi başvurularında; başvuru adaylarının randevu günü konsoloslukta şahsen bulunması gerekmektedir. Biyometrik veri paylaşımı yapmalı, evraklarının tamamını teslim etmelidir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, eğitim vizesi talebinde bulunacak olan bireylere gerekli danışmanlık desteğini sunmakta ve de onları doğru şekilde yönlendirmektedir. Uzun dönemli vize çeşitlerinden olan eğitim vizesi başvurusu için komplike bir çalışma yapan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; tüm dökümasyon işlemlerinizde de size yönlendirici desteğini sunmaktadır.

Uzun Dönemli Eğitim Vizesi Başvuruları İçin Gerekli Olan Evraklar

1.Pasaportunuzun Aslı

2.Kimlik Kartı

3.D Tipi Ulusal Vize Başvuru Formu

4.Biyometrik Fotoğraf

5.Dil Sonuç belgesi

6.Vize Harcı Dekontu

7.Sağlık Raporu

8.Tam Tekmili Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

9.Kabul Mektubu

10.Öğrenci Kayıt Belgesi

11.Konaklama Kaydı

12.Kurs Belgesi (varsa)

13.Dil Yeterlilik Belgesi

14.Sponsor ya da Maddi Kaynağınızın İbrazı

Belçika eğitim vizesine dahil olabilecek farklı evraklarda bulunmaktadır. Bu evrakların neler olacağı konusunda ise belirleyici olan husus; sizin özel durumlarınızdır. Yetkililer tarafından bu belgelere farklı eklememeler yapmanız istenebilir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ekibi bu vize müracaatınızda size prosedürler ile ilgili bilgi vermenin yanında müracaatınızı yönetmekle de meşgul olacaktır. Eğitim almak istediğiniz ülkenin vize kriterleri hakkında en nitelikli bilgiyi; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden alabilirsiniz. Özenli bir çalışma sonucunda Belçika’da eğitim alma yolunu açacak vizeye ulaşmak için Schengen ülkelerinin vize kriterleri konusunda uzman olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi danışmanlarından görüş alabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi