Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi

Cezayir

Cezayir vizesi için gerekli belgeler, Cezayir vize başvurusu, Cezayir vize randevusu, Cezayir vize ücreti, Cezayir vize formu, Vize bilgilerine ulaşabilirsiniz.

CEZAYİR VİZE İŞLEMLERİ

Seyahatiniz öncesinde vize kriterleri hakkında ön bilgilendirme almanız, vize işlemleriniz başladıktan sonra eksik evrak ya da prosedürler ile alakalı yaşanabilecek sorunları ortadan kaldıracaktır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizin ve de sizler gibi vize başvurusunda bulunmayı isteyen kişilerin, vize tercihlerine göre ön bilgilendirme hizmeti vermektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Cezayir vizesi kapsamına giren başvuruların nasıl yapılması gerektiği konusunda sahip olduğu deneyimi ve de pratik çözümleri sizlerle paylaşıyor. Kişilerin başvurularını Cezayir elçiliklerine yönlendirmekle görevli olan vize danışmanları; sadece vize başvurunuzun takibinde değil ayrıca işlemlerinizin başlatılmasında da büyük rol oynuyor. Seyahat etmek istediğiniz ülke hakkında bilmek istediklerinizi, seyahat planınızın vize ölçütlerine uygun olup olmadığı konusunda da sizlere değerlendirmelerini sunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi görevlilikleri; 2020 yılı içerisinde yapılacak tüm vize müracaatlarında aktif olarak görev almaktadır. Cezayir vizesi sahibi olacak kişilerde aranan nitelikler ve de yerine getirilmesi istenen koşulların ne olduğuna dair bilgileri ilk ağızdan öğrenmek için danışma hattını arayabilir, görevlilerden bilgi temin edebilirsiniz.

Cezayir vizeleri farklı alanları kapsamaktadır. Müracaat edecek olan kişilerin özel durumları ve de Cezayir’e gitme nedenleri vize dosyasının hazırlanmasında oldukça etkili kriterlerdendir. Başvuru sahiplerinin vize görevlilikleri ile tüm seyahat detaylarını görüşmeleri ve de kendileri için en uygun olan vize kategorisi içeresinde müracaatlarını gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin destelediği başvuru sahiplerinin seyahat sigortaları ve de rezervasyon kayıt kontrolleri yapılmaktadır. Danışma merkezi olarak hizmet veren Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Cezayir yolculuğuna çıkmayı planyan tüm Türk vatandaşlarının konsolosluk müracaatlarında yardımcı olmaktadır. İlgilendiğiniz vize türü hangisi ise; o vize türüne ait olan vize şartlarını, ne kadar vize harcı ödemeniz gerektiğini ve de hangi konuların vize reddine neden olabileceğiniz öğrenmek için danışmanınız ile görüşlerinizi paylaşmalısınız. Cezayir için yapacağınız müracaattan önce tüm sorularınızı danışmanınıza danışmanız gerekmektedir. Cezayir ile ilgili vize işlemleri arasında gelen; grup vizesi, ticari vize, kültürel vize, turistik vize ve de tıbbi tedavi vizesi gibi işlem türleri için sizlerin yanında olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden cüzi bir ücret karşılığına özel bir hizmet alabilirsiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Çok sayıda ülke vize işlemlerini kolaylaştırmak adına; başvuru adaylarının elçiliklere gelmeden de işlemlerini halledebilmesi adına yenilikçi bir bakış açısı sergilemektedir. Bu ülkelerden biri olan Cezayir; turist vizesi alacak vatandaşlardan hangi evrakları istediğine dair yaklaşımını yetkili danışma ofislerine ve de acentelere bildirmektedir. Her yıl gerçekleşen değişimler, vize başvuru adaylarının kötü etkilenmemeleri için sene başında yetkililerle paylaşılmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu yetkili birimlerden birisidir. Cezayir turistik vizesi her Türk vatandaşının başvurabileceği bir vizedir ve de belirli koşul ve de şartlara bağlıdır. Cezayir turistik vizesi alımı için vatandaşlar Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yardımlarını alarak başvurularını pratik bir şekilde gerçekleştirebilirler. Cezayir elçilikleri Türkiye sınırları içerisinde bulunan yabancı vatandaşların da vize isteklerini işleme koymaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; tüm turistik vize başvurularının randevu işlemleri dahil olması gereken her süreçte sizin adınıza hareket etmektedir. Kişiler bu süre zarfında; kendileri için vize danışmanlığı yapan görevli ile sürekli iletişim halinde olmalıdır. Cezayir’e gitmek için başlatacağınız işlemlerinizde; talep etmek istediğiniz izin süresi de çok önemlidir. Vize almak için Cezayir’de geçireceğiniz zamanı ve de konaklama bilgilerinizi, rezervasyon kayıtlarınızı vize görevlisi ile paylaşmanız, beyanlarınıza uygun bir başvuru formunun oluşturulmasını sağlayacaktır.  

Cezayir konsoloslukları turizm amaçlı çıkılacak seyahatler ile ilgili gelen vize taleplerini kısa sürede değerlendirmeye alarak sonuca ulaştırıyor. Sıklıkla verilen vize süreleri; 10,15 ya da 30 gün şeklinde karşınıza çıkacaktır. Konsolosluk verdiği vize onayını; onay gününden itibaren işleme koymaktadır. Dolayısı ile seyahate çıkacağınız tarihe dikkat etmenizde fayda var. Bu süreçte onaylanan vize sahiplerinin hızlı hareket etmesi ve de yolculuk planlarınız programlamamış olması gerekmektedir. Cezayir turistik vizelerinin genel şartı; tek girişli vizelerde 30 gün, çok girişli olan vizelerde ise 90 gün olarak belirlenmiştir. Sizin seyahat amacınıza ve de programınıza uygun olan süreyi belirlemek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi görevlileri ile kararlaştırmak için destek hattına ulaşabilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi vize departmanı çalışanları sizleri doğru bir strateji ile Cezayir için vize sahibi yapabilirler. Bu süreçte destek almanız oldukça yararlı olacaktır.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Vize müracaatı için gerekli evrakları hazırlamak isteyen müracaat sahipleri; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkililerinden bu konuda destek alabilirler. Gezi, tatil ya da eğlence amaçlı yapacağınız Cezayir seyahati turistik gezi kapsamında incelemeye alınacaktır. Bu nedenle yetkililer ile görüşmeniz esnasında turistik geziye çıkmak amacı ile müracaat etmek istediğiniz belirtiniz. Dosyanız için hazırlanacak olan evraklara ise aşağıdan ulaşabilir veya tarafınıza mail atılmasını Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkililerinden isteyebilirsiniz.

Cezayir Turistik Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Cezayir Vize Talep Formu

Vize başvurunuza dahil tüm beyanlarınız için bu forma başvurulacaktır. Formu iki suret halinde doldurarak teslim etmeniz beklenmektedir. Resmi bir belge olarak değerlendirilecek olan formda, Cezayir elçiliklerinden vize talep ettiğinizin altı çizilmektedir. Formu Türkçe veya İngilizce doldurma hakkına sahipsiniz. Ancak formda yer alan soru ve de yer vermeniz istenen kişisel bilgilerinizin güncel olmasına dikkat ediniz. Konsolosluk iletişim bilgilerinizin teyidini almak isteyebilir.

2.Pasaport

Vize talep sürecinde kullanacağınız pasaportun minimum süreyle seyahat dönüşünüzden sonra ki altı ayı da içerisinde alıyor olması gerekmektedir. Sayfalarının bütünlüğü ve de sırası bozulmamış, koparılmamış, okunaklığını kaybetmemesi olmasına da dikkat etmelisiniz. Vizenizin onaylanmasının akabinde, pasaportunuzun boş sayfasına işlenecektir. Bu nedenle 2 adet boş sayfaya ihtiyaç duyulmaktadır.  Pasaportunuzda ki fotoğrafın da, sunacağınız fotoğraf gibi güncel olması istenmektedir. Tüm bun kriterlerden en önemlisi ise; pasaportunuzu alma yılınızdır. 10 seneden daha uzun süre kullanılan pasaportların güncellenmesi gerekmektedir. Soyadı değişikliği yaşayan adaylarında gerekli düzeltmeyi kimliklerinde olduğu gibi pasaportlarında da yerine getirmeleri gerekmektedir.

3.Biyometrik Fotoğraf

Cezayir ülkesi belirtmiş olduğu kriterlerde; biyometrik fotoğrafların beyaz fonda çekilerek sunulmasını talep etmektedir. Yüz ifadenizin net, son görünümünüzü yansıtan 2 fotoğraf halinde doyasınızda yerini alması gereken biyometrik fotoğrafınızın ölçüsünü ise; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi görevlilerinden öğrenmeniz mümkündür. Talep dosyanız için hazırladığınız biyometrik fotoğrafların, herhangi bir müracaat esnasında kullanılmamış olması ise belirlenen bir diğer kriterdir.

4.Banka Hesap Dökümü

Turistik vize talebinde bulunan adayların; şahsi banka hesaplarına ait olan dökümü dosyalarının incelenmesi esnasında gerekecektir. Bu nedenle bankadan almanız istenen bu belgeyi, başvurunuzu yapmadan önce ki son 10 gün içerisinde almanızda fayda var. Son ayları kapsaması istenen resmi dökümde; banka yetkilisinin de imzası bulunmalıdır. İbraz etmekle yükümlü olduğunuz banka hesap dökümüz sonucunda incelemeleriniz devam edecektir. Teyit ettiğiniz banka hesabınızın ise minimum 4000 TL bakiyesi bulunmalıdır.

5.Belediye Onaylı Davetiye

Cezayir vize müracaatınızda belediye onaylı olan davetiyenin aslını sunmanız istenmektedir. Cezayir Belediyesi’nin onaylayacağı davetiyenizin bulunmaması halinde de; konaklayacağınız kurumun ya da otelin konfirmasyonunu paylaşabilirsiniz.

6.Seyahat Dağlık Sigortası

Cezayirli yetkililer; turistik veya diğer vize çeşitleri için hazırlanmasını istediği seyahat sağlık sigortasının kapsamının yalnızca Cezayir olmasını talep etmektedir. Sigortanız ile alakalı süreci Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yönetmektedir. Poliçenizin aslını dosyanız ile beraber randevu gününüzde sunmalısınız. Poliçenin süresi ile alakalı sorun yaşamamak için yolculuk tarihleriniz konusunda Gaziantep Vize Başvuru Merkezi vize görevlilikleri ile görüşmelisiniz.

Mesleki Evraklar

1.İşyeri Yazısı (Çalışanların, vize kapsamında izinli olacaklarının belirtildiği yazı.)

2.Nüfus Kayıt Örneği

3.Sponsorluk Dilekçesi (Farklı maddi kaynaklar kullanarak seyahat edecek olan kişilerin sunması zorunludur.)

4.Muvafakatname

 

 

Ticari Vize İşlemleri

Cezayir Ticari Vizesi

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları, başvuru adaylarının gerekli prosedürler eşliğinde gerçekleştirilmesi gereken ticari vize müracaatlarını Cezayir Konsolosluğu’na sunmaktadır. Cezayir ticari vizesi sahibi olabilmeniz için ihtiyacınız olan gerekli profesyonel desteği ve de pratik vize alma yollarını sizlere sunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; evraklarınızı teslim alır almaz, başvuru sürecinizde sizlerin en yakın destekçiniz olacaktır. Cezayir ticari vizesi Cezayir’de ticari nedenlerden kaynaklı yapacağınız seyahatiniz için verilmektedir. Seminer, proje çalışması, ar-ge konferansları ya da fuarları için talep edebileceğiniz bir vizedir. Vize kapsamında alacağınız izin süresi en yüksek limitle 3 ayla sınırlıdır. Konaklama imkanınız sadece 90 gün içerisinde bulunmaktadır. Uzun süreli bir ticari seyahat programınız varsa; yetkililer durumunuzu da göz önünde bulundurarak talebinizin sonucuna karar vereceklerdir.  Cezayir ticari vize alma sürecinizde, 90 günü geçmeyecek Bir talebiniz bulunuyorsa; elçiliğe gitmeden de başvurunuzu bunduğunuz noktadan başlatabilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu konuda yetkilendirilmiş akredite firmalar arasında yer almaktadır. Güvenli ve de profesyonel bir hizmet almak isteyen başvuru adaylarının Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin sağladığı olanaklardan yaralanması için vize çalışanları ile görüşmesi, başvuru için gerekli olan belgelerin tamamını temin etmesi istenmektedir.

Ticari vize müracaatınızın sonucunu etkileyecek olan en kritik belge davetiyedir. Davetiye İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Davetiyede hem sizin, hem de davet eden şahsın ya da firmanın tüm bilgilerinin yer alması gereklidir. Cezayir iş hayatınızı etkileyecek olan seyahatinize yönelik sizlere ticari vize fırsatı sunmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile bu vize fırsatını en kısa sürede değerlendirebilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi gibi özel bir kuruma yapacağınız başvuru sayesinde; kendiniz bile vize işlemlerinizin bu kadar sorunsuz halledilmesine şaşırabilirsiniz. Sizin adınıza, hazırlamış olduğunuz vize belgelerinizin kontrolünü gerçekleştiren vize danışmanları; iş hayatınızı yakından etkileyecek olan Cezayir yolculuğunuz için de sonsuz bir enerji ile çalışacaktır. Konsolosluk ve de elçilikler; resmi tatillerin dışında resmi iş yüklerine göre taleplerinizi değerlendirmeye almaktadırlar. Vize başvuruları genel şartlar dahilinde 10 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Bu süreci sizin adınıza yöneten Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile sürecin detaylarını şimdi görüşebilirsiniz.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Cezayir, Türkiye’den yoğun olarak gelen turist ve de iş insanını ağırlamakla kalmayıp, Türk iş insanlarına da farklı iş fırsatları sunan gelişmekte olan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yükselen bir değer olan Cezayir; iş anlamında ülkede bulunmak isteyen yatırımcıların ve de iş insanlarının bir takım koşullar dahilinde taleplerini onaylamaktadır. Yatırımcılar ve de iş insanları, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanlarından alacakları bilgiye göre müracaatlarının başlatılması gereken tarihten önce evrak hazırlıklarını yapmalıdırlar. Evrak hazırlıklarınızın hangi konuda olacağını ise; danışmanınızdan öğrenebilir, kişisel ve de mesleksel evraklarınızın teminini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki evrakların ilk aşamada Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne iletilmesi işlemlerinizin başlatılması adına ilk adım olacaktır. Devamında konsolosluk başvurunuz ile alakalı ekstra belgeler de isteyebilir.

Cezayir Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

1.Şirket Yazısı

Şirket yazısının nasıl yazılması gerektiği konusu hakkında tereddütleriniz varsa;  Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu formun nasıl hazırlanması gerektiği noktasında size yardımcı olacaktır. Yazı İngilizce kaleme alınmalı ve de hitap edeceğiniz makam; Cezayir Konsolosluğu olmalıdır. Şirket yazısı içerisinde; seyahatinizin detaylarına da yer vermelisiniz. Bu detaylar; yolculuk tarihleriniz ve de katılacağınız organizasyonların bilgileri olabilir.

2.Ticari Davetiye

İş yapacağınız firma ya da sizi davet eden organizasyon sahibi; kurumuna ait olan resmi kağıda kendi bilgilerini ve de sizin bilgilerinizi, açık adresini, davet sebebini yazıp, kaşeli, ıslak imzalı şekilde sizlere sunmalıdır. Bu belgenin orijinal halinin dosyanızın içerisinde olması gerekiyor.

3.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4.Pasaport

Pasaport yaşınızın 10 seneyi geçmemesine özen göstermelisiniz. Cezayir vizelerinden yararlanmak isteyen başvuru adaylarının eski pasaportları varsa onları da inceleme komisyonuna sunmaları gerekmektedir. Kişiler bu şekilde geçmişte aldıkları vizelerinde ibrazlarını gerçekleştirmiş olacaklardır. Eski pasaportunuz yanınızda değilse; bağlı olduğunuz Emniyet Müdürlüğü’nün ilgili birimi gerekli protokolü sizlere sağlayacaktır.

5.Biyometrik Fotoğraf

Cezayir, Türk yatırımcıların son zamanlarda sıklıkla ziyaret ettiği bir ülkedir. Ticari anlaşmalarınızı rahatlıkla yapabileceğiniz bir süreyi size sağlayan Cezayir; taleplerinizi iletirken, 2 adet de biyometrik fotoğraf sunmanız gerektiğinin altını çiziyor.

6.Banka Hesap Dökümü

Bankanız ile yapmanız gereken görüşme sonrasında, vize başvurusunda kullanacağınız, kullanılabilir bakiyesi en az 4000 TL’yi gösteren resmi hesap dökümünüzü temin ederek, diğer evraklarınız ile birlikte Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne iletmelisiniz.

Diğer Vize İşlemleri

Cezayir Grup Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir Büyükelçiliği; turistik seyahate çıkacak olan kafile ve de gruplar için özel bir uygulama başlatmıştır. Bu uygulama kapsamında; Türkiye’den, Cezayir’e gitmeyi düşünen tatilciler için Visa Collectif uygulamasını sizlere sunmaktadır. Bu vizenin belirleyici kriteri; Türkiye’den Cezayir’e grup halinde tatile çıkmak isteyen kişilerin toplu halde vize başvurusunda bulunmasının gerektiğidir. Konu hakkında detaylı bilgi ve de evrak listesi için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin iletişim adreslerini kullanmalısınız. Cezayir grup vizesi kapsamına giren yolculukların ne olduğu, vize ücretinin diğer vizeler ile farklılık gözterip göstermediği konusunu da yine vize çalışanları ile sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Cezayir grup vizesi başvuruları için ne yapmalısınız, hangi adrese evraklarınızı göndermelisiniz ya da vize talebinizin kaç gün içerisinde yanıt bulacağına ilişkin, merak ettiğiniz tüm vize süreçlerini Gaziantep Vize Başvuru Merkezi farkı ile öğrenmeniz çok kolay. Başvurunuz için dikkat edeceğiniz, ekstra özen göstermeniz gereken durumların da altını çizen vize görevlileri; özellikle olumlu bir geri dönüş almanız için çaba sarf etmektedir.

Cezayir Grup Vizesi (Visa Collectif) Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

1.Cezayir Vize Başvuru Formu

Cezayir Konsolosluğuna iletilmek üzere doldurulacak bu formda ki tüm soruları cevaplamanız gereklidir. Eğer forma ulaşmak isterseniz ya da formu doldururken profesyonel bir vize danışmanı ile hareket etmek isterseniz; Gaziantep Vize başvuru Merkezi’nden yararlanabilirsiniz.

2.Pasaport

Cezayir seyahatiniz için yapacağınız talebinizin onaylanması durumunu da göz önüne alarak; pasaportunuzun boş sayfalarınızı kontrol etmelisiniz. Yeni işlenecek olan Cezayir vizeniz için iki sayfaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra pasaportunuzu güncellediğiniz son tarihte önemlidir. İlgili işlemler gerçekleşmeden önce; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkilileri ile pasaportunuzun geçerlilik tarihi hakkında görüşme sağlayabilirsiniz.

3.Biyometrik Fotoğraf

Müracaat sahipleri taleplerini sunacakları vize dosyasın içerisinde ki evraklarını kontrol ederek yetkililer ile paylaşmalıdır. Bunun yanı sıra aynı özeni biyomeyrik fotoğrafları için de göstermeleri gereklidir. Kişiler biyometrik fotoğrafları için beyaz arka plan seçmeli ve de iki adet olmak üzere, altı ay içinde çekilmiş olan fotoğraflarınız Cezayir elçiliklerine sunmalıdır.

4.Konaklama Rezervasyonu

Cezayir’de konaklayacağınız otel ya da misafirhanenin rezervasyon kaydını mutlaka grup vizeleri dahilinde sunmanız gerekmektedir. Seyahate çıkacak olan kişilerin kimlik bilgileri nezdinde hazırlanması istenen rezervasyon kayıtlarının internet çıktıları ya da fotokopileri sunulabilir.

5.Tur Programı

Grup halinde seyahat etmek isteyen vatandaşların alacağı vize türü olan grup vizesi için eper bir tur şirketiyle anlaştıysanız; tur programınızı da dosyanız ile beraber sunmanız istenmektedir.

6.Banka Hesap Dökümü

Her başvuru sahibi için belirlenen cüzi tutar 4000 TL’dir. Başvuru sahiplerinden beklenen bu miktar kişi başı olarak belirlenmiştir. Bankanızdan, kaşeli ve de antetli kağıda basılan hesap dökümünüzü almalısınız.

7.Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortasının hangi tarihten başlaması gerektiği ve de hangi tarihte sondalanabileceği konusunda net bir bilgi, almak isteyen vatandaşlar; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden bu konuda da özel bir destek alabilirler.

8.Kimlik Fotokopisi

9.Uçak Bileti Rezervasyonu

Cezayir Kültürel Vize

Cezayir yolculuğunuzun birçok farklı nedeni olabilir. Ülke bu konuda sizlere farklı seçenekler sunarken, kendiniz için en doğru olacağını düşündüğünüz vizeyi seçmenizi istemektedir. Gidiş nedeniniz ile alakalı olacak vize başvurunuz için danışmanlardan hizmet almanız ise; işlerinizi çok daha kolay bitirmenize neden olacaktır. Kişilerden beklenen başvuru şartları ile alakalı Cezayirli yetkililer; Türk vatandaşlarının spor organizasyonları ya da kültürel herhangi bir organizasyona katılmaları için kültürel vize (Visa Culturel) kategorisini açmışlardır. Şahıslar; Türkiye’den yapacakları başvuru için gösterecekleri nedeni iyi seçmelidirler. Konser, sergi, spor turnuvaları gibi organizasyonlara katılım sağlamanız kültürel vize almanıza bağlıdır. Kültürel vize başvurunuzu gerçekleştirmek için Türkiye’nin farklı noktalarında yer alan Cezayir elçiliklerine gitmeniz gerekememektedir. Cezayir kültürel vizesi sahibi olmak isteyen tatilciler; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi danışmanlığında da bu müracaatlarını yönetebilirler.

Kültürel vizeleriniz için aşağıda ki evrakları Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne ulaştırmalısınız. Kültürel gezileri kapsayan bu çeşidi için hazırlayacağınız dosyanızın incelemesi; 10 gün içerisinde bitmektedir. İnceleme sonucunda taleplerinizin sonucunu öğrenmeniz mümkündür. Vize işlemlerinizin başından sonuna kadar; Gaziantep Vize başvuru Merkezi çalışmalarından yararlanmanız mümkündür. Kültürel gezileriniz için vizenizi Gaziantep Vize Başvuru Merkezi desteği ile almak için destek hattını kullanarak, hizmet taleplerinizi yöneticilere iletebilirsiniz.

Cezayir Kültürel Vize (Visa Culturel) Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

1.Cezayir Vize Başvuru Formu

Başvurduğunuz vize çeşidini belirttiğiniz resmi form; vize başvuru formudur. Formdan iki adet doldurmalısınız.

2.Pasaport

Cezayir elçiliklerine; işlenecek boş sayfası olan, yıpranmamış, güncel ve de vizenizin bitiş tarihini takiben 180 gün daha geçerlilik süresi bulunan bir pasaport ile müracaat etmelisiniz.

3.Biyometrik Fotoğraf

Vize almak adına talepte bulunacak şahıslar 2 adet fotoğraf ile başvurularını tamamlayabilirler.

4.Kültürel ya da Diğer Organizasyonlara Katılacağınıza Dair Belge

Cezayir’de bulunama nedeniniz bir organizasyona katılmak ise; biletinizi, katılım formunuzu ya da giriş kartınızın fotokopisi ile talebinizi tamamlayabilirsiniz.

5.Banka Hesap Dökümü

Masraflarını kişisel hesabından ödeyebileceğini belirten şahıslar, şahsi banka hesaplarını sunarken; bir destekleyici yardımı ile Cezayir seyahatlerini finanse edecek olan kişilere dair banka hesap özetlerini de paylaşabilirler.

6.Seyahat Sağlık Sigortası

7.Kimlik Fotokopisi

Cezayir Tıbbi Tedavi, Medikal Vizesi

Cezayir’e alacağınız vizenin nedeni eğer sağlığınız ile alakalı bir durum ya da operasyon ise; Cezayir tıbbi tedavi, medikal vizesi alanlarına başvuruda bulunmalısınız. Kişiler, seyahatlerinin nedenlerini ve de gerekçelerini açıklarken; sağlık ve de medikal gelişmeler ile alakalı bu ülkede bulunmaları gerektiğini açıklamalıdırlar. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizlerin sağlık ve de medikal nedenler ile Cezayir’e gidebilmeniz için elinden gelen teknik desteği sunmaktadır. Randevu işlemlerinizin başlatılmasından itibaren, hangi evrakların toparlanması gerektiğine, seyahat sağlık sigortanıza ve de konaklama, uçak rezervasyonlarınıza dair tüm işlemlerinizde yol gösterici olacaktır.  Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tıbbi tedavi, medikal vize başvurularınızda ki en yakın yardımcınız hatta bürokratik vize işlemleri konusunda en büyük destekçiniz olmaya adaydır. Güçlü alt yapısı ve de hizmet alanı oldukça geniş olan bir vize ekibi ile birlikte çalışmak isterseniz; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne mail atmanız ya da aramanız gerekmektedir. Tıbbi tedavileriniz için ya da medikal anlamda alacağınız destek için Türkiye’den, Cezayir’e gideceğiniz tarihlerin net olması ve de sunacağınız evrakların istenildiği gibi prosedürlere uygun olarak hazırlanması, olumlu bir geri dönüş almanızın en önemli noktasıdır. Ayrıca danışmanınızdan alacağınız bilgiler doğrultusunda başvurunuzu da yolculuğunuza yakın bir tarihte yapmayı ihmal etmenin. Yoluculuğunuzdan 10 gün öncesine kadar elçilikler başvurunuzu kabul edecektir. Ancak bu süreçten önce bir de evrak hazırlığı yapmanız gerekmektedir. Planlamalarınızı Gaziantep Vize Başvuru Merkezi eşliğinde yapabilirsiniz.

Cezayir Tıbbi Tedavi, Medikal Vize (Visa Medical) Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

1.Cezayir Vize Başvuru Formu

Yurtdışı seyahatiniz için doldurmanız gereken ilk form; Cezayir vize başvuru formudur. Cezayir bütün vize çeşitleri için 2 tane doldurulmuş form sunmanızı istemektedir. Kişiler bu formda; şahsi bilgilerine ve de tıbbi tedavi, medikal vize alam istemelerinin sebeplerini belirteceklerdir.

2.Psaport

Pasaportunuzu alalı 10 sene olduysa; vize başvurusunda bulunmadan önce güncelleme işlemlerinizi yaptırmalısınız. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, Cezayir vize talebinizden önce; pasaportunuzun nasıl olması gerektiği ile alakalı sizleri aydınlatacaktır.

3.Fotoğraf

Cezayir vize kategorilerinde klasikleşen bir diğer kriter de; 2 biyometrik fotoğraf sunulması gerektiğidir.

4.Tedavi olacağınız Kurumdan Alınmış Kayıt Örneği

Mail çıktısı ya da pdf olarak sunmanız gerekeli olan tedavinize ilişkin hasta kabul belgesini; Cezayir vize talepleriniz için evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

5. Türkiye’den alınmış Doktor Raporu veya Nakil Formu

Sağlık sorunlarınızın ortadan kaldırılması adına; Türkiye’de ki hastanenin sevk kağıdı ya da doktorunuzun raporu dosyanızda bulunmalıdır.

6.Şahsi Banka hesap Dökümü

Cezayir seyahatinizi kendiniz finanse edebileceğiniz gibi farklı bir kurumda finanse edebilir. Bu konu ile alakalı kim masrafları karşılayacaksa şahsi banka hesaplarını yetkililere sunmalıdır.

7.Seyahat Sağlık Sigortası

Evrak Tasdik İşlemleri

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Cezayir vizelerinden almak isteyen vatandaşların, işlem sırasını ve de yolculuk nedenlerinizi göz önünde bulundurarak müracaatlarını konsolosluğa sunmaktadır. Cezayir; birçok ülkeyle olduğu gibi Türkiye ile de vize rejimleri hususunda anlaşmaya varmıştır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir vizelerine başvurmaları konusunda herhangi bir kısıtlama mevcut değildir. Diplomatik pasaport hamilleri için geçerli olan muafiyet anlaşmasının sınırları 90 gün olarak belirlenmiştir. Her iki ülkenin de; resmi pasaport sahipleri için uyguladığı vize uygulaması, diğer pasaport sahiplerine uygulanan vize prosedürleri ile farklılık göstermektedir. Cezayir; bu nedenle bordo pasaportu bulunan Türk vatandaşlarının vize almasını uygun bulmuştur. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Cezayir gezileri için yetkili konsolosluklardan vizelerini onaylatmaları gerekmektedir. Vatandaşların bu konuda yetkili acente ve de vize ofisleri ile çalışması, evrak tasdik işlemleri konusunda destek almaları önerilmektedir.

2020 yılından önce yapılan güncellemeler; vize kriterleri açısından Cezayir’i de etkilemiştir. Tüm ülkelerin ortaya koyduğu vize kriterleri birbiri ile farklılık gösterdiği için danışmanlar eşliğinde yapılan başvuruların daha sık onaylandığı ise bilinen bir gerçektir. Bu nedenle Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden müracaatınız için talep oluşturmalısınız. Cezayir Afrika Kıtası’nda bulunmasının yanı sıra; turistik geziler için de en sık tercih edilen rotalardan birisi haline gelmiştir. 2020 senesi içerisinde yaptığınız seyahat planlarında Cezayir rotası da bulunuyorsa; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, başvurunuzu prosedürlere uygun bir şekilde gerçekleştirecektir. Gaziantep Vize Merkezi, Türk vatandaşlarının ve de Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşların

Kapı vizesi ile alakalı yapılan uygulamalardan yararlanmak isteyen vatandaşların, bu sene içerisinde yapılan yeni vize değişiklikleri hakkında öncelikle vize danışmanları ile görüşmeleri gerekmektedir. Özellikle bu konuda herhangi bir işlem yapmadan önce; seyahatinizi planlamamanız önerilmektedir. Kapı vizesi nasıl alınır sorunuzun yanıtı için ya da Cezayir kapı vizesinin uygulandığı noktalar hakkında ki sorularınızın yanıtlarını öğrenmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne danışmalısınız. Cezayir kapı vizesi uygulamalarından yararlanmak isteyen kişiler; 15 gün boyunca ülkede bulunma izni alabilirler. 15 günlük sürenin ardından Türk vatandaşları, ülkede kalabilmek için 15 gün daha vize alabilirler.

İş Vizesi/Çalışma İzni (Travell)

Türkiye dışında pek çok iş olanağı ile karşılaşmanız oldukça mümkün bir ihtimal. Cezayir ise bu konuda üst sıraları kimseye kaptırmıyor. Türk vatandaşların iş gücüne olan yoğun ilgilisi, Cezayir’i bu konuda iş ve de çalışma izni konusunda bir numaraya taşıyor. Yatırımların ülkesi olan Cezayir son dönemin parlayan yıldızlarından birisi olmuş durumda. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından gelen Cezayir çalışma izni taleplerini, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi üstlenmektedir. Vatandaşlar profesyonelce yapılması istenen bu vize için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden destek almaktadır. Vize başvuru merkezi bu anlamda kurduğu deneyimli ekibi sayesinde; tüm vatandaşların çalışma izni alabilmeleri için yapmaları istenen prosedürleri kendilerine anlatmaktadırlar. Gerekli danışmanlık hizmetinin yanı sıra; form ve de dilekçe doldurulması konusunda, randevu temini konusunda, seyahat sağlık sigortası edinmeniz konusunda da kendilerinden destek alabilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Cezayir çalışma izni almak isteyen herkesin hangi evrakları temin etmesi gerektiği konusunda özelleşmiş bir liste sunmaktadır. Kişiye özel olarak eklenebilecek evrakların tamamına; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi adreslerinden erişebilirsiniz. Cezayir çalışma vizesi kapsamı geniş olmasının yanı sıra; özenli bir çalışma sonucunda alınabilecek zor vizelerden birisidir. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayarak; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi eşliğinde çalışmalarınızı başlatarak, başvuru gününüzü seçebilirsiniz.

Cezayir Çalışma İzni İçin Gerekli Evraklar

1.Pasaport

Pasaport, vize başvuru sahiplerince özellikle incelenmesi gereken bir evraktır. Gecikmeli vize sonuçları ile karşılaşmak istemiyorsanız; pasaportunuzun güncellik süresini daha önceden Gaziantep Vize Başvuru Merkezi eşliğinde kontrol edebilirsiniz. Cezayir bu konuda; standart vize kriterlerine uygun olan pasaportları uygun görmektedir.

2.Tahhütname

Çalışma izninizin bitimi ile beraber tekrar Türkiye’ye döneceğinizin taahhüdünü dosyanızda sunmalısınız.

3.İş Sözleşmesi

Cezayir’de çalışmak için anlaştığınız kişi ya da şirketin sizinle yaptığı iş sözleşmesinin kopyasının dosyanızın içinde yer alması gerekmektedir.

4.Geçici Çalışma İzni

Çalışma izninizin Bakanlık onayından geçmiş olmasının altı özellikle çizilmektedir.

5.Vize talep Dilekçesi

Vize almak için konsolosluğa yaptığınız başvuru esnasında bir yerde çalışıyorsanız işvereniniz tarafında da doldurulabilir. Bu dilekçe de ülkeye geri döneceğinizi desteklemek amacı ile sunulan evraklardan birisidir.

6.Biyometrik Fotoğraf

Yüz ifadesi net, tanınabilir, başvuru sahibinin, başvuru esnasında görünümü ile uyumlu olacak net biyometrik ölçütlerine hakim olan 2 biyomertik fotoğrafa ihtiyacınız olacaktır.

Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi