Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi

Danimarka

Danimarka vizesi için gerekli belgeler, Danimarka vize başvurusu, Danimarka vize randevusu, Danimarka vize ücreti, Danimarka vize formu, Vize bilgilerine ulaşabilirsiniz.

DANİMARKA VİZE İŞLEMLERİ

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Danimarka vizesi almanızı sağlayacak hazırlık ve de başvuru döneminde size rehberlik etmek amacı ile çalışmaktadır. Vize alabilmek için Danimarka Konsolosluğu’nun hangi koşulları şart koştuğunu bilmeniz gerekmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi de bu hususta destek olmak koşulu ile size yol göstermektedir. Bilinçlendirme ve de vize işlemlerinde gerçekleştireceğiniz sunumlar ile alakalı alacağınız bilgiler doğrultusunda ise; olumlu bir vize sonucuna ulaşabilirsiniz. Danimarka vizesi alabilmeniz için başvuru formu, biyometrik veri, mesleki beyanlar, finans durumunuzu yansıtan evraklar sunmanızı istenmektedir. Detaylı bir araştırma yapsanız dahil; internette ki bilgiler ile yola çıkarak bir başvuru gerçekleştirmeniz sizi yarı yolda bırakacak sonuçlar doğurabilir. Başvuruda bulunacak şahıslar en yakın tarihte Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden destek alarak işlemlerinde başarıyı yakalayabilirler. Seyahat amacınız, Danimarka’da ne kadar süreyle seyahat etmek istediğiniz, Türkiye’de ki mesleğiniz, maddi durumunuz, gelir düzeyiniz, sabıka kaydınız gibi bir çok kriter; vize alabilmenizin ön koşulları arasında yer almaktadır. Danimarka’ya yapmak istediğiniz ziyaretin amacı, nedeni ve de ülkede bulunduğunuzu süre boyunca nerede konaklayacağınız, uçak biletinizi gidiş ve de dönüş tarihi net bir şekilde sunmanızı ise; vize incelemesinde dikkat edilen diğer konular arasında yer almaktadır. Bu ve de bunun gibi birçok farklı konu; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin size sağlayacağı yönlendirmeler dahilinde şekil alacaktır. Vize işlemleriniz için ilk aşamada konsolosluğun kapısını çalmanıza gerek yok. Hazırlık süreci konsolosluğun iradesinde olan ve de size herhangi bir katkı sağlayacakları bir durum değildir. Konsolosluğun iş yükü, sorumlulukları gereği bu tarz müracaatlar için yetkilendirilen firmalar, acenteler bulunmaktadır. Türkiye’de bölge ayrımı olmaksızın bu konuda danışmanlık yapan, vatandaşları vize alabilmeleri yönünde motive eden ve de destekleyen kurumlar arasında Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ilk sıralarda yer almaktadır. Önemli referanslara sahip olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile bu yönde yapacağınız görüşmeler ücretsiz olup, daha sonraki hizmet talepleriniz cüzi bir rakamla ölçülmektedir. Neden vize danışmanlığına ihtiyacım var diyorsanız; önce Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir. Bireysel Danimarka vize başvurularının sonuçları, karşılaşılan sorunlar hakkında bilgi edinmeniz, seçiminiz konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Danimarka meraklılarının bu tatilde rotaları belli ise; konsolosluğa sunacakları evraklar ile birlikte vize müracaatı yapmalarında hiçbir sakınca bulunmaktadır. 2020 senesi içerisinde yapılacak olan vize taleplerinde aranan nitelikler her ülkeye göre değişmektedir. Bu nedenle Danimarka turistik vizesi almaya karar veren adaylar uzman vize danışmanlarından bu müracaatı nasıl yapmaları gerektiği hususunda bilgi alabilirler. Kişiler sadece sözlü beyanda bulunmakla kalmayıp, randevu günü yazılı beyanlarla da taleplerini desteklemelidirler. Başvuruda bulunacak şahıslardan beklenen müracaat standartlarını ise Gaziantep Vize Başvuru Merkezi adaylar ile paylaşmaktadır. Kişiler turistik bir gezi ve de tatil planı için Danimarka’yı tercih ettiklerini, konaklama, seyahat planı ve de uçak biletleri ile ispatlayabilirler. Danimarka turistik vizesi başvurularında dikkate değer olan farklı bir konu ise; gelir düzeyiniz ve de çalışıp, çalışmadığınızdır. Bu konuda da beyanlarınız büyük önem taşımaktadır. İbraz edeceğiniz evraklar detaylı bir şekilde sizlerle paylaşılmakta olup, gerektiğinde danışmanlarınız tarafından da düzeltmeler yapılacaktır. Vize alabilmenizi sağlayacak en önemli detay ise; söylemlerinizin, beyanlarınızın ve de sunduğunuz rezervasyon kayıtlarınızın tutarlı olmasıdır. Tatil için ülkeye gitmek istediğinizi seyahat planınızı ortaya koyarak ispat etme şansınız bulunmaktadır. Detaylı bir beyanda bulunmamanız halinde; Danimarka Konsolosluğu talebinizi geri çevirecektir.

Turistik vize ile alakalı farklı kaygılar taşıyan adaylar; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sayesinde bu kaygılarından arınarak, kriterlere göre uyarlanmış vize taleplerini elçiliğe sunacaklardır. Bu konuda yaşanan en büyük kaygılar arasında; tatil için planlanan sürenin, verilmesi muhtemel olan vize süresinden daha uzun olması ve de başvuru dayının seyahat planına uymaması korkusudur. Ancak Danimarka Konsolosluğu bu konuda sizlere esnek davranmakta ve de 180 gün altında yapılan seyahat planlarına uygun olarak vize çıkartmaktadır. Vizenizi kaç günlük istiyorsanız, bu şekilde net bir beyanda bulunarak konsolosluğu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Seyahatte olmak istediğiniz gün sayısı 180 günü aşmıyorsa; vize süresi ile alakalı bir kaygı yaşamamalısınız. Danimarka vizelerinden turistik vize sahibi olmaya aday olan şahıslar; süreçte nasıl davranmalarının doğru olacağı konusu ile yakından ilgilenecek olan danışmanlarına kulak vermelidirler. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu konun en sağlık şekilde çözülebilmesi için sizlere destek olacaktır.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Danimarka’ya gitmek üzere hazırlıklarını devam ettiren tüm başvuru adaylarının; ihtiyaç duyacakları ve de dikkat etmeleri gereken bütün konular; vize alma süreçlerinde kendilerine tahsisi edilecek uzman danışmanlarca araştırılmaktadır. Başvuruda bulunması beklenen şahısların durumları göz önüne alınarak özel bir çalışma programı hazırlanmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşen adaylar; kendilerine vize çıkma durumları, sonucu ne zaman öğrenebilecekleri ya da vize ücretlerinin bu yıl ki güncel hallerini de öğrenebilmektedirler. Evraklarınızın kontrolünü de yine vize danışmanınız ve de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi üstlenmektedir.

Danimarka Turistik Vize Başvurusu İçin Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Vize müracaatında bulunurken; Danimarka Konsolosluğu kontrolünden geçecek olan pasaportun, alınma senesi 2010’dan sonra olmalıdır. 2020 senesinde yapılacak olan vize müracaatlarının tamamında kullanılacak olan pasaportlar mutlaka 2010 senesi sonrasında alınmış olmalıdır. Pasaportunuzun, vize işlemlerine elverişli olması adına boş sayfasının olması da oldukça önemlidir.

2.Biyometrik Fotoğraf

Seyahatinizden önce ki altı ay süresinde çektirmiş olduğunuz biyometrik fotoğraflarınızı Danimarka Konsolosluğu için hazırlayacağınız dosyaya ilave edebilirsiniz. Fotoğrafınızda; yüzünüz açık ve de net bir görünme sahip olması, arka fonun beyaz ya da açık renk olması, ölçülerinin de Schengen kriterleri ile özdeş olmasına dikkat edilmektedir.

3.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus kayıt örnekleri incelemeye dahil olmaktadır. E-devlet profilinizden alabileceğiniz nüfus kayıt belgeler, sınırlı bilgi içerdiği için konsolosluk tarafından tercih edilmemektedir.

4.Banka Hesap Dökümü

Banka hesap özetinizi seyahat başvurunuzdan 2 hafta  kadar önce almanız gerekmektir. Müracaatınızda ibraz etmeniz gereken minimum hesap bakiyesi ise; 5.000 TL’dir.

5.Danimarka Vize Başvuru Formu

Başvuru formu, vize taleplerinde incelenen ilk evraklardan birisidir. Talep formu eksik soru kalmaksızın doldurulmalıdır.

6.Uçak Rezervasyonu

Danimarka elçilikleri; vize almak için başvuruda bulunan Türk vatandaşlarının uçuş bilgilerini de görmek isteyeceklerdir. Uçuş planınızı rezervasyon kaydınız ile ortaya koymalısınız.

7.Konaklama Rezervasyonu

Danimarka’da tatil yaptığınız sırada nerede kalacağınızı ve de seyahatinizi hangi adreslerde konaklayarak geçireceğinizi rezervasyon belgeniz ile beyan etmelisiniz.

8.Seyahat Sağlık Sigortası

Danimarka’ya gidebilmek için seyahat sağlık sigortası poliçenizin olması lehinize olacaktır. Şahılar; yola çıkmadan önce başlatılan seyahat sağlık sigortalarının detaylarını Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizlerle paylaşacaktır.  

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.Şirket Yazısı

2.Maaş Bordrosu

3.İşe Giriş Belgesi

4.4A Hizmet Dökümü

Firma Sahipleri İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.Oda Sicil Kaydı

3.Ticaret Sicil Gazetesi

4.Faaliyet Belgesi

Emekliler İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.Emekli Kartı Fotokopisi

3.Emeklilik Beyanı

Kamu Kurumu Çalışanları İçin;

1.Kurum İzni

2.Maaş Bordrosu

3.Görev Kimlik Kartı

4.Resmi İzin Yazısı

Öğrenciler İçin;

1.Öğrenci Belgesi (İngilizce Tercümesi ile Orijinali)

2.Reşit Olmayan Turistler İçin Muvafakatname

3.Sponsor Beyanı ya da Taahhütname

4.Sponsor Olacak Kişinin Belgeleri

Çiftçiler İçin;

İlgili Odadan alınan Çiftçilik Belgesi

Ev Hanımları İçin;

1.Sponsor Beyanı

2.Sponsorun Banka Hesap Dökümü

3.Tahhütname

Ticari Vize İşlemleri

Ticari vize; yurtdışında ki ticari faaliyetlerde aktif olarak yer almak amacı ile ilgili ülkeye çıkacağınızı seyahat için almanız gereken izin türüdür. Vize kapsamı tamamen iş seyahatleri ile alakalıdır. Başvuru sahipleri; bir toplantı, tanırım, fuar, ticari organizasyon, iş anlaşması Danimarka’ya seyahat etmek istiyorlarsa bu vizeye başvurmalıdırlar. Bu şekilde bir seyahat gerçekleştirmek üzere Danimarka elçiliğine başvurmak isteyen adaylar; Danimarka ticari vizesi alabilirler. Türkiye’den, Danimarka’ya iş seyahati gerekçesi gösterecek yapılacak olan ziyaretler için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi işlem kolaylığı sağlamaktadır. Mevzuat gereği yapmanız beklenen müracaatların neler olduğu, hangi konuda bir hazırlık dönemi geçirmeniz gerektiği ve de ödemeniz gereken harcın bu yıl ne kadar arttığını öğreneceğiniz adres; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’dir. Danimarka ticari vizesi almak üzere konsolosluğa yapacağınız müracaatlarınızda; bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Danimarka Büyükelçiliği’ne ticari vize almak için başvuru yapmanız, ülkede serbest dolaşım hakkı elde etmenizi sağlayacaktır. Ülkede serbest olarak dolaşabileceğiniz bu vize çeşidinde; ticari faaliyetlerinizde de serbest olabilmek için ülkenin kriterlerini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle de ilgili ülkenin vize rejimlerine dair mevzuatında ki değişikliklere de hakim olmanız gerekiyor. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi vize mevzuatları hakkında edindiği bilgiyi, pratik çözümler haline dönüştürerek, danışanlarının işlerini kolay bir şekilde halletmeleri yönünde önerilerde bulunmaktadır. Yapabileceğiniz hatalı ya da eksik hazırlık sonucunda ortaya çıkan evrak topluluğu karşısında; Danimarka Konsolosluğu ret cevabını verecektir.

Danimarka’ya gitmek için kullanılacak ticari vize; talep sahiplerine, iş yapmaları amacı ile ya da benzer bir organizasyonda katılımcı olmaları nedeni ile sağlanmaktadır. Fuar ya da tanıtım gibi katılım gerektiren organizasyonlarda yer almak isteyen özel sektör çalışanları ya d işverenler; ticari vize müracaatları için yetkili olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni tercih edebilirler. Ticari vize hususunda bilinmeyen bir diğer konu ise; veriliş süresidir. Ticari vizenin alt sınırı olmadığı gibi Danimarka’da bulunmanıza yönelik üst sınır ise; 90 gündür. Konaklama ve de ticari faaliyet özgürlüğü yakalayabileceğiniz bu süre; sizin istediğiniz tarihler arasında verilmektedir. Müracaatlarını nereye yapmaları gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayan adaylar için de bilgilendirme sağlanmaktadır. Ancak Danimarka seyahatiniz için resmi olarak hitap etmeniz gereken kurum Danimarka Konsolosluğu’dur. Vizesi çıkan başvuru sahipleri, genellikle 180 gülük üst sınırını,  yine 90 günlük üst sınırına sahip olarak vize tercihlerini başvuru formunda talep edebilirler.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Danimarka vizenizin çıkması için mevzuata dahil olan bütün kriterleri yerine getirmeniz gereklidir. Ancak bu kriterler hakkında herhangi bir fikriniz bulunmayabilir. Genellikle ret cevabı alan başvuru adaylarının da bu konuda ki bilgileri internetten aldığı görülmektedir. Herhangi bir vize danışmanlık merkezi ya da acentesinden, mevzuat hakkında gerekli desteği almadan yapılan müracaatlarda ki sonuç genellikle bu şekildedir. İş hayatınızı yakından etkileyecek olan bu başvuru; aynı şekilde daha sonra çıkmanızı muhtemel olan diğer yurtdışı seyahatlerinizin vizeleri üzerinde de geniş bir etkiye sahip olacaktır. Danimarka vizeleri hakkında yetkiyi elinde bulunduran kurum; Danimarka Büyükelçiliği ve de Danimarka Konsolosluğu’dur. Dolayısı ile talepte bulunacağınız adreste elçilikler olacaktır. Bu ve de bunun gibi birçok nemli konu  hakkında aydınlanmak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizlere dilediğiniz saatte çağrı merkezi aracılığı ile hizmet vermektedir. Başvuru adaylarına ticari vize çıkabilmesi için davetiye örneği de sunmaları istenmektedir. Bu davetiyeyi size Danimarka’da ki katılım gerçekleştireceğiniz kurum, iş ortağınız ya da şirket göndermelidir. Davetiyenin hangi özellikte olması gerektiği ve de hangi dilde yazılması gerektiği noktasında uzman danışmanlarla görüşebilirsiniz.

Danimarka Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Danimarka Schengen Vize Formu

Schengen vize başvuru formlarını Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafınıza ulaştırmaktadır. Formu doldururken dikkat etmeniz gereken bölümler hakkında da bilgi verilecektir.

2.Davet Mektubu

Danimarka’da ki davet aldığınız kurum ya da kişi bu mektupta; sizi davet etme niyetini açıklamalı ve de kendisine, kuruma ait bilgileri de paylaşmalıdır.

3.Fuar Katılım Belgesi

Organizasyona katılacağınızın göstergesi olacak belge; vize dosyanızın incelenmesi aşamasında önemlidir.

4.Pasaport

Ticari vize alacak şahısların, pasaportları vizelerinin bitmelerinin ardından 3 ay daha kullanılabilir olmalıdır.

5.Biyometrik Fotoğraf

2 fotoğraf sunmanız yeterli olacaktır. Ancak fotoğraflarınızın ölçülerine ve de biyometrik kriterlerine sahip olmasına dikkat ediniz.

6.Banka Hesap Dökümü

Banka hesap dökümünüzün talep edilmesinde ki neden; seyahat giderlerini karşılayabilecek güçte olup olmadığınızı öğrenmektir. En yakın 3 ayın hesap dökümü yeterli olacaktır.

7.Maaş Bordrosu

Düzenli gelir sahibi olduğunuzu göstermeniz; vizenizi alabilmenizin önemli şartları arasındadır. Maaş bordronuzu, son üç aylık dönemini sunabilirsiniz.

8.Yurt Dışı Çıkışı Belgesi

E-devletten alabileceğiniz bu belgeyi; Emniyet Müdürlüğü’nden de alabilirsiniz.

9.Seyahat Sağlık Sigortası

30.000 Euro teminatı ile sizi güvence altına alan bu poliçe hakkında ki detaylara danışmanınız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

10.Uçak Rezervasyonu

Danimarka yolculuğunu resmi bir şekilde tarihleri ile planlayan adaylar, uçak biletlerine dair rezervasyon kayıtları ile de bunu destekleyebilirler.

11.Konaklama Rezervasyonu

Seyahatini planlayan ve de konsolosluğa sunduğu beyanların doğruluğunu ortaya koymak isteyen adayların mutlaka konaklama rezervasyonları hakkında da bilgi vermeleri gerekiyor.

Mesleksel Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.Şirket Yazısı

2.Maaş Bordrosu

3.SGK İşe Giriş Beyanı

4.İşverenin Faaliyet Belgesi

5.Oda Sicil Kaydı

6.Sicil Gazetesi

7.İmza Beyanları

8.Güncel Vergi Levhası

Şirket Sahipleri İçin;

1.Faaliyet Belgesi

2.Sicil Gazetesi

3.Vergi Levhası

4.İmza Beyanı

Çiftçiler İçin;

1.Ziraat Odası’ndan Alınan Çiftçi Belgesi

Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Aile ziyaretinizi gerçekleştirmek istemeniz, yurtdışı seyahatiniz için vize almanız anlamına gelmektedir. Danimarka’da aile ziyareti vizesi ile bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından beklenen özel durumlar mevcuttur. Aile vizesi mevzuatına uygun ve de Danimarka vize kriterlerine denk hazırlanacak dosyanız ile Danimarka Konsolosluğu’na yapacağınız başvurunuzun kabul edilmesini sağlayacak diğer tüm detaylar; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi adresinde siz bekliyor. Danimarka aile ve arkadaş ziyaretinizin, hangi tarihler içerisinde gerçekleşeceğini, aile yanınıza ait bilgileri, finans durumunuzu, mesleğinizi ve daha birçok kriteri yetkililere sunmanız halinde; vize alma işlemeniz için uygulama aşamasına geçilecektir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Danimarka ziyaretinde bulunmak için gün sayan yolcuların hızlı vize alabilmeleri için tüm ayrıntıları sizlere sunarak, işlerinizi daha hızlı bir şekilde sürdürmenizi sağlamaktadır. Sorularınız ve de merak ettikleriniz için ise; çağrı merkezinden danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor. Şahısların Danimarka’da bulunma nedenleri eğer aile üyelerini ziyaret etmekse; ülke bu şekilde yapılan müracaatlarda aile ziyareti vizesi vermeyi uygun buluyor. Dolayısı ile başvurunuzu bu kategoride bulunan kriterler ışığında yapmanız sağlanıyor. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; aile ve arkadaş ziyaretine dahil olan vizeniz için sizleri yönlendirme ve de deneyimlerinden yararlanma fırsatını sunuyor.

Ülkenin vize kriterlerini yerine getirmenizin yanı sıra bir de; ülkede kalıcı olmadığınızı, Türkiye’ye geri dönmek zorunda olduğunuzu kanıtlayıcı beyanlarda bulunmanız da gerekmektedir. Danimarka’da ailenizi görme amacı ile alacağınız vizeye dair süre; 180 günü aşmamaktadır. Bu üst sınırın altında kalan talepleriniz, Danimarka Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alındıktan sonra da sonucunuz kısa sürede açıklanacaktır. Başvuru sahiplerinden beklenen beyanların tamamının eksiksiz yapılması gerekmektedir. Başvuru sahipleri bu süreçte aldıkları vizenin bitmesine yakın süreyi tekrar uzatma yoluna gitmek isteyebilirler. Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiği ve de hangi kriterlerin bu istediğinize uygun olduğunu öğrenmek için de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Aile ziyareti kriterlerini yerine getiren adaylar bu başvurularının sonucunda; ülkede ailesini görmekle kalmayıp, turistik vize sahibi olan adaylar gibi serbest dolaşım hakkı da kazanacaklardır. Ancak ticari faaliyet, transit geçiş ya da uzun dönemli vize hakkı elde edebileceğiniz diğer haklardan yararlanamazsınız.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Danimarka Konsolosluğu’nun belirlediği vize çeşitlerinden olan aile ziyareti vizesi için müracaatta bulunmaya hazırlanan kişiler; mutlaka bir vize uzmanı ile görüşerek, izlemeleri gereken prosedürler hakkında bilgi edinmelidirler. Şahıslar, Danimarka’ya yolculuk edecekleri için ülkenin kriterlerini yerine getirmeli ve de tüm beyanlarını eksiksiz yapmalıdır. Vize danışmanlığı almak isteyen başvuru adaylarının Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçmesinin ardından; prosedürler hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Danimarka’da ziyaret edeceğiniz aile üyenizin size davetiye göndermesi ise; en önemli kriterler arasında bulunuyor. Kişinin Detaylı kimlik bilgileri, pasaport fotokopileri, oturum izinleri de davetiye ile birlikte ibraz edilmelidir. Planlanan yolculuğunuzdan 1 ay öncesinde Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile iletişim kurmanız, işlemleriniz hakkında yapacağınız hata payını neredeyse sıfıra indirecektir. Bu nedenle aşağıda ki evrakları hazırlamanız, kafanızda ki soru işaretlerinizi gidermeniz için vize danışmanları ile görüşebilirsiniz.

Danimarka Aile Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Davet Mektubu

Danimarka’da yaşayan davet sahibi; imzalı olarak yapacağı beyanda, konaklayacağı adrese, bu davetin hangi tarihi kapsadığına, davet edilen kişinin adı soyadı ile beraber yer vermelidir.

2.Pasaport

Seyahat planı hazır olan şahıslar; seyahatleri için yağacakları talep sonrasında mevcut pasaportlarını ibraz etmelidirler. Mevcut pasaportu, seyahatinin akabinde 3 ay daha kullanılabilir olan başvuru sahiplerinin işlemleri dikkate alınacaktır.

3.Banka Hesap Dökümü

Banka hesap özetinizi sunmanız Danimarka Konsolosluğu için önemlidir. Hesabınızın alt limiti 5.000 TL’den az olmamalıdır.

4.Maaş Bordrosu

Gelirinizin olduğu kanıtı bu evrak ile sağlanabilir. Yetkililer de maddi bir kaybınızın olmadığını ve de bu seyahate uygun olduğunuzu maaş bordrosu sunumunuz ile dikkate alacaktır.

5.Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik fotoğrafı 6 ay içerisinde çekilmiş olan adaylar, ellerinde ki fotoğrafı taleplerinde sunabilirler. 3,5*4,5 cm bilinen biyometrik fotoğraf ölçüleridir.

6.Danimarka Vize Başvuru Formu

Tarihli ve de imzalı bir şekilde teslim edilmesi gereken formda; vize nedeninizin aile vizesi olduğunuz vurgulamanız gerekmektedir.

7.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

8.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

9.Seyahat Sağlık Sigortası

Sağlık sigortanızın olması birçok ülke gibi Danimarka’nın da vize kriterleri bakımından dikkat ettiği konular arasında gelmektedir. Seyahat sağlık sigortanızın nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizlere destek sunacaktır.

10.Uçak Rezervasyonu

Danimarka’ya ailenizi ziyaret etmek üzere gittiğinizi farklı beyanlarda sunacağınız müracaatınızda; ayrıca uçuş bilgileriniz ile alakalı da ibrazlarda bulunmanız gerekmektedir.

11.Konaklama Bilgisi

Danimarka yolculuğunuzun ilk gününden itibaren nerede konaklayacağınız bilgisini son günü dahil olmak üzere; Danimarka Konsolosluğu ile paylaşmalısınız.

Mesleksel Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.İşyeri İzin Belgesi

2.3 Aylık Maaş Bordrosu

3.Hizmet Dökümü

4.İşe Giriş Beyanı

Firma Sahipleri İçin;

1.Faaliyet Belgesi

2.Oda Sicil Kaydı

3.Ticaret Sicil Gazetesi

4.İmza Beyanları

5.Vergi Levhası

Emekliler İçin;

1.Emekli Kartı

2.Vize Talep Dilekçesi

3.Emeklilik Banka Hesap Cüzdanı

Öğrenciler İçin;

1.Muvafakatname

2.Öğrenci Belgesi

3.Taahhütname

Ev Hanımları İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.Sponsor Yazısı

3.Sponsor Hesap Özeti

 

Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi