Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi

Estonya

Estonya vizesi için gerekli belgeler,Estonya vize başvurusu, Estonya vize randevusu,Estonya vize ücreti,Estonya vize formu, Vize bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ESTONYA VİZE İŞLEMLERİ

Dünya ülkeleri ile alakalı vize danışmanlığı sunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; kurumsal bir danışmanlık fırsatını size vaat ediyor. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile vize talep edebileceğiniz ülkeler arasına Estonya’da giriyor. Schengen üyeliği de bulunan Estonya; Türk vatandaşlarının, seyahat çeşitlerine göre, Schengen kriterleri dahilinde vize başvurusu yapmasını uygun görüyor. 2020 vize şartlarının değişmesinin ardından; Estonya’ya ilişkin olan vize çeşitlerinin neler olduğunu öğrenebileceğiniz Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Estonya vizesi talep eden şahıslar için özel bilgilendirme formları oluşturmaktadır. Bilgi almak isteyen vatandaşların destek hattını aramaları ya da Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne e-posta göndermeleri istenmektedir. Estonya vizesi alabileceğiniz kategoriler; aile ziyareti, turistik ve de ticari vize olarak karşınıza çıkmaktadır. Kısa sürecek yolculuklarınız için alabileceğiniz en yüksek vize süresini öğrenmek ya da vizenizi ne zaman kullanmanız gerektiğini öğrenmek için vize danışmanlığı yapan uzman bir kadrodan destek alabilirsiniz. Estonya’ya 3 aydan daha fazla süreceğini planladığınız yolculuğunuz için ulusal vize almanız uygun görülmektedir. D tipi vize olarak da adlandırılan bu uygulama; Schengen kriterlerinin sunduğu kısa süreli seyahatlerden ziyade; uzun sürecek seyahatler için işleme konulmaktadır.  

Vize başvurunuzun konsolosluğa iletilmeden önce farklı kontrollerden geçmesi gerekmektedir. Bu konuda geniş bir deneyime sahip olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; evraklarınıza dair incelemeleri yaparak, sizleri vize müracaatına hazırlar. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; bu süreci sizlere destek olmak amacı ile yönetirken, sizin tek yapmanız gereken şey evraklarınızı kargo ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne ulaştırmaktır. İncelemeleri yapılan evraklarınızı teyit ettikten sonra hemen müracaatınız için gerekli girişimler sağlanarak, vize sonucunuzu öğrenen kadar sizlere destek veren Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; güler yüzlü, prensip sahibi ve her şeyden önce sizin bu seyahate çıkabilmeniz için özveri ile çalışan profesyonel bir ekip olarak hizmet vermektedir. Schengen üyeliği olan ülkelerin vize almak isteyen kişilere sunduğu ön koşullardan birisi de; uluslararası bir poliçe olarak hazırlanması istenen seyahat sağlık sigortasıdır. Gaziantep Vize Başvuru merkezi ofislerinde bu poliçe ile alakalı da sıkı bir çalışma sağlanmaktadır.

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanlarının vize müracaatında bulunacak olan adaylara en büyük katkısı olan evrak işleyiş takibin yanı sıra seyahat sağlık sigortası uygulamasını da sunuyor olmalarıdır. Kişiler bu şekilde alacakları profesyonel yardım sayesinde; hızlı işleyen ve de aksamayan bir vize müracaat dönemi geçireceklerdir. Aksi iddia edilmediği sürece son değişikliklere uyun olarak ilerleyecek olan müracaatınız için gerekli ön hazırlığı tamamlayabilirsiniz. Bu nedenle Gaziantep Vize Başvuru Merkezi katıları ile ön hazırlık sürecine en yakın zamanda başlayabilir, talep işlemlerinize hız kazandırabilirsiniz. Eğer turistik geziniz dahilinde farklı Schengen ülkelerini de programınıza dahil etmeyi düşünüyorsanız; bu isteğinizi danışmanınıza aktarmalısınız. Bu konu direkt olarak Schengen kriterlerine bağlı ele alınması gereken bir konudur. Dolayısı ile derinlemesine bir görüşme sağlamanız gerekmektedir. Estonya çıkışlı birden fazla ülkeye gitmek istemiyorsanız; seyahatiniz boyunca en uzun kalacağınız ülkenin Estonya olması gerektiğini unutmayınız.

Müracaat konusu turistik vize almak olan şahısların; bazı işlemleri atlamaması önemle belirtilmektedir. Estonya turistik vizesi almayı hak eden vatandaşlardan birisi olmayı hayal eden şahıslar; bu isteklerine kavuşabilmek için Schengen birliğinin belirlediği vize şartlarına bağlı kalarak, profesyonel bir müracaat yolu izlemelidirler. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, ihtiyacınız olan işlem hızlılığını size sağlayabilecek nadir danışmanlık ofislerinden birisidir. Özellikle uzun süremeyecek vize başvurularında pratik ve de kusursuz işleyen bir talep dönemine sizi davet eden Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Türk ve de yabancı tüm tatilcilerin Estonya seyahatlerinde büyük bir etkiye sahiptir. Estonya turistik vizesi sahibi olmak üzere; Estonya elçiliklerine talepte bulunan kişilerin parmak izi uygulaması ile alakalı da bir girişimde bulunması gerekmektedir. Son beş yıl içerisinde sistemde kayıtlı olan biometrik verisi bulunmayan yolcular; parmak izi vermek zorundadırlar. Randevu alarak bu uygulamaya katılabileceğinizi unutmayınız. Bu tarz işlemlerde kendinizi doğru şekilde ifade edememekten korkuyorsanız, bırakın Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları sizler için bu dönemi ele alsın. İşlemlerinizde ki başarılı adımların yanı sıra; randevu alma sürecinde de danışmanlık hizmetinden yararlanabileceğiniz Gaziantep Vize Başvuru Merkezi her an sizlerin işlemlerinde ki gidişatı yakında izleyerek, gerekli bilgi aktarımını da sağlamaktadır.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Estonya elçilikleri, Türkiye’nin belirli bölgelerinde hizmet vermektedir. Müracaatlarınız bu elçiliklere ulaştırılacaktır. Kurumlar ile alakalı başvuru sahiplerinin en çok yaptığı hata; konsolosluğu ya da büyükelçiliği arayarak ya da evrak göndererek direkt vize başvurusu yapmak istemeleridir. Estonya Konsolosluğu bu konuda çok net bir tavırlar; bu şekilde yapılan başvuruları kabul etmediğini vurgulamaktadır. Şahıslar turistik vize için gerekli olan evraklarının tamamını; ülke konsolosluklarının yetki verdiği uluslararası vize takip işlemlerini yürüten acenteler ile gerçekleştirmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, konsoloslukların müracaat kabul etmesi adına yetkilendirdiği; danışma ofislerinden birisidir. Acente ve de vize danışma ofisi olarak, yurtdışı deneyiminizde sizlere kolaylık sağlamak için çalışan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; vize müracaatınız için bütün koşulları uygun hale getirmektedir.  Estonya vize işlemlerinin kaç günde sonuçlanacağı yönünde ise bilmeniz gereken en önemli husus; bu sürecin elçiliklerin inisiyatifinde olduğudur. Estonya vizelerinin genel şartlarda sonuçlanma süresi; 7 ile 14 gün arasında değişmektedir. Ancak süreç kimi zamanlarda uzayabilir. Turistik vize için gerekecek belgelerin tamamını hazırlamanız, hazırlık sürecinizi sağlam bir şekilde yapmanız sonucunda; süreniz uzamadan işlemlerden pürüzsüz bir şekilde geçebilirsiniz. Gerekli olacak evrakların hepsine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Estonya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Estonya’ya yapacağınız vize talebinizde; pasaport sunmalısınız. Pasaportunuzda vatandaşlık bilgilerinizin yer aldığı sayfanın ve de daha önce almış olduğunuz Schengen vizelerinin (varsa) fotokopisini de pasaport aslı ile beraber yetkililere teslim etmelisiniz.

2.Fotoğraf

Estonya fotoğraf sunumunuz için biyometrik ölçüleri kriter olarak benimsemiştir. 35 mm*45mm ölçüleri Estonya elçiliklerinin istediği fotoğraf ölçüleri arasında yer almaktadır.

3.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Aile bağlarını en açık şekilde ortaya koyan nüfus kayıt örneği istenmektedir. Bu nedenle e-devlet çıktısı almayınız.

4.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

5.Banka Hesap Cüzdanı

Orijinal hesap özetinizin bir de bankaya ait kaşe ve de yetkili imzasını taşıyor olması isteniyor. Ayrıca Estonya yolculuğunuza çıkmak için sunacağınız banka hesabınızın bakiyesinin de 5000 TL’den az olmaması gerekmektedir.

6.Konaklama Rezervasyonu

Başvurunuz sırasında sunacağınız dosyada mutlaka konaklama rezervasyonlarınıza yer vermelisiniz.

7.Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen üyeleri belirledikleri kriter doğrultusunda 30.000 Euro teminatına sahip olan bir seyahat sağlık sigortası istemektedir.

8.Uçak Rezervasyonu

Vize talep edeceğiniz tarihin uçuş bilgilerinize uygun olması gerekmektedir. Bu bilginin sağlanabilmesi için de; uçak bileti rezervasyonunuza başvurulmaktadır.

Mesleki Evraklar

1.Emekli Kartı

2.Emekli Maaş Bordrosu

3.Vergi Levhası

4.Şirket Faaliyet Belgesi

5.İmza Sirküsü

6.Sicil Gazetesine Ait Fotokopi

7.Öğrenci Belgesi

8.Sponsor Belgesi

9.Muvafakatname

10. Tahhütname

11.Sgk İşe Giriş Belgesi

Ticari Vize İşlemleri

Ticari başvuru sürecinin ilk adımı; evraklarınızı Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ofisine göndermenizdir. İşlemlerin nasıl sürdürüleceği konusunda bilgi almak ve de görüşlerinizi belirtmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi telefonlarını arayabilir, net bilgi alabilirsiniz. Estonya ticari vize işlemlerinizin gerekli koşullar oluşturularak, prosedürler eşliğinde yapılması için kendiniz çaba sarf etmeden de müracaatınızı yerine getirebilirsiniz. Tamamen sizin beyanlarınızın şekil vereceği Estonya ticari vize sürecinde; sadece evrak takibi ile alakalı olarak destek almayacaksınız. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ayrıca size belge kontrolü, eksik belge değerlendirme, süreç planlaması, pasaport kontrolü, seyahat sağlık sigortası ve de diğer prosedürlerde de destek olacaktır. Estonya vizenizi almanızın akabinde, girişte yapılacak pasaport kontrollerinde sorun yaşamamak ya da beklememek için ticari davetiyenizi mutlaka yanınızda taşıyınız. Ayrıca; otel rezervasyonunuz ve de seyahat sağlık sigortanıza ait kopyada yanınızda bulunmalıdır. Estonya vize işlemlerini 7 ile 15 gün arasında tamamlamaktadır. Ticari vize sonuçlanmasını bekleyeceğiniz süre normal şartlarda 2 haftadan fazla değildir. Sürenin uzamasına neden olabilecek sayılı nedenlerden birisi de sizin evraklarınız ile alakalı yaşanabilecek sorunlardır. Estonya Konsolosluğu; Türk vatandaşlarının yaptığı ticari vize başvurularında yürüttükleri incelemede eğer eksik evrak sorunu yaşarsanız, yetkililerin inisiyatifine göre belgelerinizi tamamlamak için ek bir süre alabilirsiniz. Bu durumda sizin vize işlemlerinizde gecikmeye neden olmakla birlikte, seyahatinizin programını da etkileyebilir. Zincirleme bir aksaklık yaşamak istemeyen kişiler; Gaziantep Vize Başvuru Merkezinin tüm Türkiye’ye sunduğu bu kolaylıktan yararlanmaları gerekmektedir.  

Fuar katılımı, iş toplantısı, kongre ya da kısa süreli proje işleri için ticari vize veren Estonya’ya; sorunsuz işlem güvenliği ve de hızlı prosedür uygulamaları ile ulaşmak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi fırsatlarından yararlanmanız gerekmektedir. İş yükünüzü hafifletecek ve de vize hazırlık döneminizde sizlere büyük destek sağlayacak bu hizmet, beklentilerinizin de üstünde olacaktır.  Ticari vize şartları nelerdir ya da ticari vize alan Türk vatandaşları kaç gün Estonya’da konaklayabilir gibi önemli konuları danışmanlarınız ile görüşebileceğiniz destek hattı da sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Kişisel bilgilendirme almak isteyen başvuru sahiplerinin ayrıca e-posta yolu ile bilgilendirilmeyi talep etmeleri istenmektedir.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

2020 senesi Trük vatandaşlarının vize başvurularını da etkilen bir yıl olmuştur. Çok sayıda ülke Türkiye ile olan vize prosedürlerinde yeniliğe giderek, farklı güncellemeler sunmuştur. Ticari vize uygulamalarının neler olduğu ve de Estonya’ya yapacağınız iş ziyareti için nasıl bir çalışma hazırlamanız gerektiği ile ilgili olarak; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi destelerini almanız gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin, ticari vize müracaatlarında yetkililere sunmaları gereken evrakları hafife almaması gerekmektedir. Standart evrakların dahi kimi zaman süreci aksattığına rastlayabilirsiniz. Bu sebeple işinizi garantiye almak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi desteği alarak hareket etmeyi denemelisiniz.

Estonya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Pasaport durumlarında; geçerlilik zamanı ve de seyahatten sonra ki geçerlilik devamına dikkat edilmektedir. Vize talebinde bulunacak adaylar; en çok bu konuda hata yapmaktadırlar. Pasaportunuzun altı aylık geçerlilik süresi olması istenen kriterlerden değildir. Önemli olan sizin seyahatinizin son bulmasından sonra ki altı ay daha aynı pasaportu kullanabilmenizdir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; pasaportunuz ile alakalı da sizlerle görüşmektedir.

2.Biyometrik Fotoğraf

Güncel olarak sunulacak olan belgeler arasında biyometrik fotoğrafınız da yer alıyor. Biyometrik fotoğrafınızın Estonya vize kriterleri doğrultusunda sunmanız gerekmektedir. Bu nedenle fotoğraf ölçülerini ve de fon rengini Gaziantep Vize Başvuru merkezi çalışanlarına danışmalısınız.

3.Davetiye Mektubu

Ticari vizelerde özellikle aranan ilk belge ticari davetiyedir. Ticari davetiyeniz Estonya’da bulunan şirketin adres ve de diğer bilgilerini de içeriyor olmalıdır. Antetli kağıt olarak gönderilen davet mektubunun aslını Estonya Konsolosluğu’na sunmak üzere danışmanınıza göndermelisiniz.

4.Mali Durumu Gösteren Belgeler

Mali durumunuzun ispat edilir olması gerekmektedir. Bu konu hakkında sunabileceğiniz evraklar; banka hesap dökümü, tapu, ruhsat varsa diğer gelirleriniz olabilir. Bu beyanların yapılmasının nedeni ile sizlerin Estonya’da yapacağınız seyahat boyunca maddi anlamda zorluk çekmeyeceğinizden emin olmaktır.

5.Seyahat Sağlık Sigortası

Estonya; ülkeye gelmek isteyen misafirleriler için bazı kriterler sunmaktadır. Bu kriterlerin arasında yer alan seyahat sağlık sigortası oldukça kapsamlı ve de sizin lehinize alınan bir önlemdir. Estonya seyahati öncesinde seyahat sağlık sigortası hakkında bilgi alacak kişilere; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi en güncel bilgileri vermektedir.

Çalışanlar İçin;

1.İşveren İzin Yazısı

2.Davetiye

3.Şirket Evrakları

4.SGK İşe Giriş Belgesi

5.Fuar Giriş Kartı

6.Sponsorluk Belgeleri

Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Estonya; Türkiye’de bulunan vatandaşların sık sık seyahat edebilmeleri için herkesin oluşturabileceği vize koşulları talebinde bunmaktadır. Türk vatandaşları uzun sürren ancak oldukça basit olan prosedürlerden sonra Estonya’ya gidebilmektedirler. 2020 senesi için Estonya aile ziyareti vizesinden yararlanmayı düşünen kişilerin, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşerek hangi tarihlerin kendisi için uygun olduğunu ve de hazırlaması istenecek evrakların neler olduğunu öğrenmesi gerekmektedir. Seyahat amacınıza göre vize alabileceğinizi unutmayınız. Dolayısı ile aile ziyaret vizesinden yararlanmak isteyen kişiler sadece bu konuda özgür olacaktır. Aile ziyaret vizesine başvurun kişiler; ticari faaliyet içerisinde bulunamazlar. Ancak Estonya’ya ticari vize ile gelen vatandaşlar; aile ziyaretinde de bulunabilir. Vize kategorilerinin ayrımını çok iyi yapmanız gerekiyor. Deneyim sahibi olmayan adayların sık sık karşılaştığı problemlerin sizi de etkilemesini istemiyorsanız; Estonya aile ziyaret vizesi alma döneminizde Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile birlikte bir hazırlık sürecine girebilirsiniz. Kişilerin işlemlerinde ve de sonra ki süreçte kolaylıkla başvuru koşullarını oluşturabilmesi için elinden geleni yapan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, randevu gününüzde de karşılaşacağınız aşamalar hakkında bilgi vermektedir.

Estonya aile ve de arkadaş ziyareti nasıl yapılır, kaç vize alabilirim gibi düşünceleri vize danışmanları ile görüşmek için ve de bu konuda alabileceğiniz hizmetin detaylarını öğrenmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne müracaatta bulunabilirsiniz. Kişiler bu tarz bir çalışmanın kaç gün sonra sonuçlanacağını ve de bu süreçte kendilerinin geçireceği aşamaları uzman vize çalışanları tarafından yapılacak bilgilendirmeler sonucunda öğreneceklerdir. Aile ziyareti vizelerinin sonuçlanma süresine ek olarak, hangi belgelerin bu vize kategorisinde önem arz ettiği ise ayrıca araştırılması gereken konulardan birisidir. Başvuru adayları karşılarında nasıl bir süreç olduğunu bilerek, evrak hazırlılarını tamamlamalı ve de vize danışmanlarına güvenmelidirler. Süreci en iyi şekilde analiz eden vize ofisi çalışanlarının da katkıları ile Estonya aile ziyareti vizesi alma sürecini en iyi şekilde geçirebileceğinize emin olabilirsiniz. Hem zaman kaybetmez, hem de seyahat programınızı riske atmadan, vize işlemleriniz hızlıca sizin yerinize kontrol eden pratik bir ekiple çalışmış olmak için seçiminiz; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi olmalıdır.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kişisel beyanlarınızın yanı sıra; mesleki durumunuzu ibraz eden belgeler ve de beyanlarda aile ziyareti vizesi için gerekli olan belgelerin arasında yer almaktadır. Aile ziyaretine dair yapılan çalışmalar Estonya özelinde diğer ülkelerden farklı uygulamalar içerebilir. Vize başvurusunu önümüzde ki günlerde yapmayı planlayan deneyimsiz şahıslar ve de yeni yılın getirdiği değişikliklerden haberdar olmayan vatandaşlar, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin sağladığı olanaklar ile kısa sürede bu süreci atlatmaktadırlar. Bu dönemde sizlere gerektiği gibi profesyonel destek sunmak isteyen Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; aşağıda sıralanan belgeleri talep etmektedir.

Estonya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Tüm vize başvuru sahipleri pasaport sunmak zorundadır. Aile ziyaret vizesi kapsamı ile Estonya’yı ziyaret edecek olan şahısların; pasaportlarının güncel olması ve alınış tarihinin 10 seneyi aşmaması gerekmektedir.

2.Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik fotoğraf olarak sunmanız gerekli olan fotoğrafa dair ölçü bilgileri; 35*45 mm’dir. Talep sahiplerinin fotoğrafları beyaz fon ölçekli olmalıdır. Farklı bir vize müracaatı için kullanılan biyometrik fotoğraflar; yeni talepleriniz için kullanılmamaktadır.

3.Vukuatlı Nüfus kayıt Örneği

Aile ve de arkadaş ziyareti vizesi kapsamında; aile üyelerinizden birini görmek amacı ile Estonya’ya gitmek isteyen kişiler; bu bağlarını nüfus kayıt örnekleri ile ortaya koyabilirler. Nüfus müdürlüklerine giderek standart vukuatlı kayıt örneğinizi alabilirsiniz.

4.Davetiye Mektubu

Referans olarak göstereceğiniz arkadaşınız, yakınınız ya da aile üyenizin; kişisel bilgilerini davet mektubu ile beraber Estonya elçiliğine sunmalısınız. Davet mektubunda sizi Estonya’ya davet eden kişi ve de kişilerin adres bilgileri ve varsa oturum izinleri de yer almalıdır.

5.Banka Hesap Özeti

Estonya aile ziyaretine dair vize almak isteyen şahıslar; evrak beyanlarında banka hesap özetlerine de yer vermelidirler. Banka hesabı adına açılmış olan adaylar; bankalarından lamaları gereken kaşeli belge ile konsolosluğa müracaatta bulunabilirler.

6.Otel ve Uçak Rezervasyonu

Vize sahibi olmak isteyen adayların; inceleme doyasında otel ve de uçak rezervasyonlarının örnekleri de yer almalıdır. Tüm rezervasyonlar vize alacak şahsın adına yapılmalıdır.

Mesleki Evraklar

1.İşveren Yazısı

2.Çalıştığı şirket ya da kurum evrakları

3.SGK Giriş Belgesi

4.Maaş Bordrosu

5.4A Hizmet Dökümü

6.Öğrenci Belgesi

7.Sponsor

8.Emekli kartı

 

Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi