Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi

Finlandiya

Finlandiya vizesi için gerekli belgeler,Finlandiya vize başvurusu, Finlandiya vize randevusu,Finlandiya vize ücreti,Finlandiya vize formu, Vize bilgilerine ulaşabilirsiniz.

FİNLANDİYA VİZE İŞLEMLERİ

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, yurtdışı seyahatleriniz için vize hazırlık aşamasında hizmet alabileceğiniz çok fonksiyonlu bir danışmanlık sunmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığını kullanarak vize müracaatınızı iletebileceğiniz ülkeler arasında Finlandiya’da gelmektedir. Vize danışmanlığı Türkiye’de yasal olarak sizlere sunulan bir hizmettir. Farklı ülkelere vize almak isteyen kişilerin, vize almalarını kolaylaştırmak amacı ile ülke konsoloslukları acentelerin ve de vize danışma ofislerinin bu konuda hizmet vermesinin önünü açmıştır. Bireysel olarak yapılacak olan birçok vize başvurusunda yolunuza çıkabilecek aksaklıklar; danışma merkezleri aracılığı ile ortadan kaldırılmaktadır. Finlandiya için de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin danışman kadrosundan faydalanabilirsiniz. Finlandiya 26 Schengen ülkesinden birisi olması nedeni ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi size bu kriterleri sağlayabileceğiniz bir destek verecektir. Vize uzmanları sizlere; Finlandiya vizesi alabileceğiniz şart ve de koşulların neler olduğu hakkında bilgilendirme sunduktan sonra, diğer işlemlerinize geçilecektir. Vize başvurularının kaç aşamadan oluştuğu, hazırlık sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, Schengen ülkelerinin vize rejimlerinin neler olduğu ve de sizden beklenen vize harcının bu yıl itibari ile ne kadar olduğuna ilişkin sorularınızın yanıtlarını öğrenerek daha verimli bir vize başvuru süreci geçirebilirsiniz. Gaziantep Vize başvuru Merkezi bu noktada sizlere tüm güncel bilgilerin aktarılması ve de işlemlerinizin kontrollü bir şekilde ilerlemesi çaba sarf etmektedir.

Gelişi güzel yapılan, amatörce hazırlanmış olan bir vize talebi, olumsuz sonuçlanmasının yanı sıra bir de daha sonra ki taleplerinizde olumsuz bir etki yaratacaktır. Bu sebebi de göz önünde bulundurarak, Schengen ülkelerinin sizlere verdiği seyahat fırsatlarını çok iyi hazırlanmış bir vize talebi ile değerlendirmelisiniz. Özellikle Finlandiya vizesi alarak ülkenin tüm doğal güzellikleri ile iççice bir tatil planlayan adayların Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne talep edeceği vize hakkında bilgi vererek, sürece ilk adımı atmaları gerekmektedir. Finlandiya’ya gitmek için birçok neden ortaya koyabilirsiniz. Gidiş sebebinizin ne olduğu konusunda size hizmet veren danışman; başvuru kategorinizi de belirlemenize yardımcı olacaktır. Uzun süreli vize kategorileri ile kısa süreli yapacağınız yolculuklarınız için hazırlanan vize kategorisi; hazırlayacağınız dosyayı da, bulunacağınız beyanları da etkileyecekti.

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Finlandiya dünya harikası olan bir ülke olmanın yanı sıra; koruma altına alınan bölgeleri ile de turistlerin dikkatini çekmektedir. Ülkede yaz ve de özellikle kış aylarında yaşanan doğaüstü gökyüzü olaylarını görmek için bu ülkeyi tatil rotanız olarak tercih edebilirsiniz. Sayısız turisti ağırlayan Finlandiya; Türkiye’den gelen misafirlerin de ülkede diledikleri gibi seyahat edebilecekleri kriterler sunmaktadır. Finlandiya turistik vize alımlarında karşılaşacağınız en önemli aşama randevu aşamasıdır. Bu sürece ulaşamadan önce Gaziantep Vize Başvuru merkezi sizlere farklı bir hizmet sunuyor. Konu hakkında tüm detayları öğrenmenizi sağlayan uzmanlar; vize dosyanızın hazırlanması aşamasında ise tüm olanaklarını sizin için kullanıyorlar. Türkiye’de vize danışmanlığını bir sektör haline getiren Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; müracaatta bulunacak kişilerce temin edilen evrakların hazır hale getirilmesini sağlıyor. Herhangi bir evrakın eksik olması ya da güncel olmaması; vize talebinizi sekteye uğratabilir. Kişisel bilgilerinize yer veren evrak listesinde bir de özel durumunuzu beyan etmeniz konusunda sizleri yönlendiren form ve de dilekçelerde bulunmaktadır. Bu süreç sizin beyanlarınız ile şekilleneceği gibi hazırlamanız istenen belgelerinizin de ülkenin istediği kriterlere sahip olması anlamını taşımaktadır. Schengen üyelerinin vize verme sürecine yakında tanık olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanlarının bu konuda ki desteği, eksiksiz bir talep iletme sürecine sizi sokacaktır.

Finlandiya turistik vize başvurularınızı, seyahate çıkacağınız tarihe göre ayarlamanız gerekmektedir. Son başvuru tarihinizi öğrenmek ve de evraklarınızın hangi tarihte hazır olması gerektiği ile alakalı ise; vize danışmanları yardımcı olmak üzere hazır bulunmaktadır. Destek hattına bağlanan talep sahiplerinin ön bilgileri alındıktan sonra; kendilerine özel olarak hazırlanacak olan çalışma hakkında bilgilendirileceklerdir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, işini ciddiye alan ve de prensiplerine bağlı olarak çalışan bir ekibe sahip olması nedeni ile alabileceğiniz en iyi hizmeti size sunmak adına tüm güncel duyuruları takip etmektedir. Ülke bazında değişen vize şartlarının sizin başvurunuz üzerinde yaratacağı etkiyi önceden planlayan uzmanlar, bu konuda hazırlıklı olmanızı sağlamak için çalışmaktadır. Finlandiya’da turist olarak bir tatil geçirmek istemenizin, hangi koşullara bağlı olduğunu görüşmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanlarından bilgi edinebileceğiniz birçok yol bulunmaktadır.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Vize sahibi olacak şahısların, Finlandiya elçiliklerinin uygun gördüğü talepleri yerine getirmeleri beklenmektedir. Yoğun bir şekilde Finlandiya vizeniz için hazırlık yapmanıza gerek yok. Gaziantep Vize Başvuru merkezi bu konunun sizi yormasına ya da strese sokmasına izin vermeden sonuca bağlayacaktır. İşini en iyi şekilde yapan vize danışmanları sayesine; Finlandiya yolculuğunuza çıkmadan önce talep ettiğiniz vizeyi alabilmenizi için yapmanız gereken her şeyi adım adım tarafınıza bildirmektedirler. Planlı bir şekilde ilerleyeceğiniz talep aşamalarınızın büyük bir çoğunluğu beyanlarınız ve de ibraz edeceğiniz belgelerin temini ile geçecektir. Bu nedenle Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; sizin için oluşturduğu evrak listesiniz tarafınıza özel bir şekilde revize ederek göndermektedir. Bu sayede internette yaşanan bilgi kirliliğinden doğan eksik evrak hatası ile karşılaşmamış olacaksınız. Vize talepleriniz Gaziantep Vize Başvuru merkezi farkı ile gerçekleştiren şahısların, hangi hizmetlerden yararlandığının yanı sıra ne kadar ücret ödemeleri gerektiği konusuna da destek hattını kullanan adaylar ulaşabilirler.

Finlandiya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Finlandiya Vizesi Başvuru Formu

Gaziantep Vize Başvuru Merkezinin adaylara sunacağı en önemli hizmetlerden birisi başvuru formu hakkında yapılan hatalar konusunda sizleri bilgilendirmesidir. Finlandiya başvuru formunu online olarak doldurduktan sonra çıktısını almalısınız. Bu forma başvuru adayı fotoğrafını da istenen şekilde ilave ederek, imzalamalıdır. Devamında ise; diğer belgeler ile beraber Schengen yetkilisine kargo ile göndermelidir. Danışmanınız formun en ince ayrıntısına kadar tüm detaylarını sizlerle görüşerek kendiniz ile alakalı ve de seyahatiniz ile alakalı hangi konulara ışık tutacak bilgilere formda yer vermeniz gerektiğini belirtecekti. Adaylar aileleri ile çıkacakları Finlandiya tatili için bu formu bireysel olarak doldurmalıdırlar. 18 yaşının altında olan biyelerin başvuruda kullanacakları form ve de diğer evraklara yasal vasilerinin imzalaması gerekmektedir.

2.Pasaport

Pasaport incelemesi standart olarak tüm ülke vizelerinde yapılan bir uygulamadır. Ülkelerin birbirinden farklı olan kriterleri içerisinde bulunan pasaport özellikleri ile alakalı Finlandiya’da bir takım konuların altını çizmektedir. Finlandiya’ya gidecek olan adayların; seyahatlerinin sonlandığı tarihin arkasından, pasaportları 3 aylık bir geçerlilik süresine daha tabi olmalıdır. Vize başvurularının ret edilmesinde ki en büyük nedenlerden olan pasaport tarihleri, danışmanlarınız ile çözebileceğiniz ve de başvurunuzu gerçekleştirmeden önce gerekli önlemleri alabileceğiniz bir durumdur. Vize müracaatınız için kullanacağınız pasaportta boş sayfa olması da istenen bir başka özelliktir.

3.Nüfus Cüzdanı

İbraz ettiğiniz bilgilerinizin ve de pasaportunuzda ki kimlik bilgilerinizin karşılaştırılmasının yapılabilmesi adına; güncellenen kimlik kartınızın arkalı önlü olarak hazırlanmış fotokopisi, vize evraklarınızın içinde bulunmalıdır.

4.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

e-Devlet çıktısı olarak sunulan belgeler kimi saman kabul edilmemektedir. Bu nedenle gerekli kurumdan tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi tedarik etmeniz gerekmektedir.

5.Banka Hesap Dökümü

Vize almak adına hazırlanan evraklarınızın tamamı; son üç ay içirende alınmış olmalıdır. Banka hesap dökümünüzde bu özelliğe sahip olmalıdır. Temine edeceğiniz evrakın kaşeli olmasına ve de yetkili imzası taşımasına dikkat etmelisiniz.

6.Maaş Bordrosu

Başvuru adayı maaşlı çalışan ise; yine üç ay içerisinde aldığı maaşlara dair olan maaş bordrosu örneğini ibraz etmelidir.

7.Uçak Rezervasyonu

Finlandiya tatiline çıkmak için vize talebini Gaziantep Vize Başvuru Merkezine ileten kişilerin uçak rezervasyonları hakkında bilgilendirme almalarına gerek vardır. Uçak rezervasyonlarının ilgili vize tarihlerine uygun olacak şekilde düzenlenmesi istenmektedir.

8.Otel Rezervasyonu

Finlandiya Konsolosluğu taleplerinizi değerlendirmeye alırken, sunacağınız evrakların içerisinde otel rezervasyonlarınızın da olmasına dikkat emektedir.

9.Seyahat Sağlık Sigortası

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizin sahip olmanız gereken seyahat sigortasının nasıl hazırlanması gerektiği konusunda detaylı bir çalışma sunacaktır.

Mesleki Evraklar

1.Şirket Faaliyet Belgesi

2.İmza Sirküsü

3.Emekli Maaş Bordrosu

4.Vergi Levhası

5.Sponsor Belgesi

6.Muvafakatname

7.Sicil Gazetesine Ait Fotokopi

8.Öğrenci Belgesi

9.Emekli Kartı

10. Taahhütname

11.Sgk İşe Giriş Belgesi

Ticari Vize İşlemleri

Ticari vize kaplamına giren Finlandiya ziyaretleriniz hakkına Gaziantep Vize Başvuru Merkezi gerekli düzenlemeleri yapmaktadır. Ziyaretinize neden olarak göstereceğiniz beyanınız başvuru formunda yer almalıdır. Form ve de diğer gerekli belgelerin kendi içerisinde olması gereken düzen hakkında da Schengen vize danışmanınız size yol göstermektedir. Danışmanlık olarak verilen hizmet içerisinde randevunuzun da sağlanması yer almaktadır. Finlandiya ticari vize işlemlerinizin gerekli standartlara sahip olması amacı ile almanız önerilen bu hizmet için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları, yılın her dönemi size destek vermektedir. Ticari işlemlerinizin en önemli noktası; davetiye dunumu hakkında yeterli bilgiye sahip olmanızdır. Tüm evraklarınızın, gerektiği gibi güncel olması başvurunuzun onaylanacağı anlamını ne yazık ki taşımamaktadır. Gerekli evraklara ek olarak Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ticari mektup hakkında da adaylara yardımcı olmaktadır. Finlandiya ticari vize müracaatında bulunacak olan adayların; Finlandiya gazilerinin sebepleri; iş gezisi, toplantı, iş eğitimi, ticari fuarlar ve de kongreler gibi ölçütler olarak belirlenmelidir. Bu sebepler dahilinde ticari vize fırsatından yararlanmanız mümkündür. Başvuru sahibi; Finlandiya’da bulunmasının amacına yönelik olarak ibraz edeceği belgelerin içeriklerinde firma detaylarına da yer vermelidir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkilileri bu hizmeti Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak için tüm olanaklarını sizlere sunmaktadır. Bulunduğunuz adresten ayrılmadan da vize başvurusunda bulunmanıza olanak sağlayan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; ticari faaliyetlerinizi istediğiniz gibi sürdürebilmeniz için gerekli önlemleri alarak, vize talebinizi Finlandiya Konsolosluğu’na ulaştırmaktadır.

                             

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, vize talebini yetkililere ulaştırmak isteyen ancak prosedürler hakkında herhangi bir bilgisi olmayan adayların işlerini kolaylaştıracak çözümler sunmaktadır. Finlandiya Schengen vizesi kapsamında yer alan ticari vizelerin veriliş süresi ise; Schengen uzmanı yetkiliniz tarafından sizlere hatırlatılmaktadır. Başvuruda bulunacağınız vizeye dair alabileceğiniz en yüksek süre; sizin kişisel bilgilerinize ve de katılacağınız organizasyona göre bildirilmektedir. Konu ile ilk andan itibaren ilgilenen Schengen vizesi danışmanınızın verdiği bilgiler ve de yapacağı kontroller neticesinde; vizenizin onaylanmaması için herhangi bir neden bulunamamaktadır. Gerekli olan tüm formaliteleri yerine getiren, vize harcını ödeyen ve de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni seçerek vize işlemlerini garantiye alan tüm adaylar istedikleri tarihte Finlandiya’ya ziyarette bulunabilirler.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Vize evraklarında yapılan hatalardan kaçınmak isteyen, ticari vize başvuru adayları; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin de yapacağı yönlendirmeler ile birlikte standart evraklarını ve de özel evrakları kriterlere uygun bir şekilde yetkililere sunacaklardır. En sık yapılan vize evrak hataları, gözden kaçırılan detaylar ya da güncel olmayan bilgiler, ticari vize almanızın önünde büyük bir set kurabilir. Sizin adınıza tüm işlem skalasını takip eden danışmanlar; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin verdiği hizmetin bir parçasıdır. Evraklarınızın hangi dilde yazılacağı konusunda, Schengen vizesi danışmanlarınız ihtiyacınız olan desteği siz sunacaklardır. Finlandiya elçiliğine sunmak üzere hazırlanacak olan belgelere ek olarak doldurmanız istenen formlarda; Fince, İngilizce ya da Türkçe beyanlarda bulunabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama sunmayan Finlandiya Konsolosluğu; Türk vatandaşlarının hazırladığı dosyaları özenle inceledikten sonra sonuçlarını kendilerine ulaştırmaktadır.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi

Standart Evraklar

1.Pasaport

Pasaportunu Finli yetkililerin incelemesine sunan adaylar; kişisel kimlik bilgileri ve de soğuk damganın bulunduğu sayfaların fotokopisini ayrıca ibraz etmelidir. Bununla birlikte; farklı Schengen ziyaretinde bulunan adaylar geçmişte işlenen vizelerinin de fotokopilerini ibraz ederler. Ülkeye giriş yapabilmek için istediğiniz vize tarihinin son gününden sonra 90 gün daha geçerliliği devam eden pasaport hamilleri Finlandiya için ticari vizesi alabilirler.

2.Finlandiya Vize Formu

Ülkeden vize almak için beyanda bulunacağınız form; Finlandiya vize talep formudur. Formda bulunan soruların tamamı yanıtlanmalı, herhangi bir sorunla karşılaşılması sonucunda ise Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

3.Biyometrik Fotoğraf

Finlandiya gezisi öncesinde çektirmeniz gereken biyomerik fotoğrafınızı son altı ay içerisinde de çektirebilirsiniz. Başvurunuz esnasında kullanılacak olan fotoğrafların beyaz bir fonda yer alması istenmektedir.

4.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

2020 vize kriterlerinin de içerisinde bulunan önemli detaylardan birisi belgelerinizin ve de kimliğinizin güncel olmasıdır. Müracaatınızdan önce çipli kimlik kartına başvurmadıysanız, işlemlerinizi hızlandırmalısınız. Yeni kartınızın fotokopisi, vize belgelerinize eşlik etmelidir.

5.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

6.Maaş Bordrosu

Vize talebi bulunan çalışan adayların maaş bordrolarının ibrazı vize alabilmeleri açsından önemlidir. Güncel olarak hazırlanması istenen maaş bordronuzu diğer mesleki evraklarınız ile sunabilirsiniz.

7.Banka Hesap Dökümü

Finlandiya’da geçireceğiniz günlerin, sizin maddi surumunuz ile alakalı bir sorun teşkil edip etmediği konusunda emin olmak isteyen yetkililerin, banka hesap dökümünüzü talep etme hakları bulunmaktadır. Genel olarak tüm başvuru sahipleri son üç ayı dikkate alan bir banka hesap özeti ile Finlandiya vize başvurularını tamamlamaktadırlar.

Seyahat Amacını Beyan Eden Belgeler;

1.Davetiye

2.Fuar Katılım Davetiyesi

Mesleksel Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.Şirket Yazısı

2.SGK Belgesi

Şirket Sahipleri İçin;

1.Ticaret Odası Kaydı

2.Ticaret Sicili Gazetesi

3.Vergi Levhası

Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Aile ve arkadaşınızı ziyaret edebilmenizin yolunu sizlere sunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları, bu istediğinizi yerine getirmek için Finlandiya aile ziyareti vizesi müracaatında bulunmanızı sağlamaktadır. Yetkililer aile ziyaretinin hangi koşullarda sizin olanaklarınıza elverişli olduğu noktasını araştırmak için sizlerde seyahatinize dair bir takım bilgiler istemektedir. Sunacağınız bilgiler doğrultusunda; aile vizesi kapsamından yararlanıp yararlanamayacağınıza karar verilmektedir. Aile ve arkadaş ziyaretinde bulunmak için Finlandiya Büyükelçiliği’nin belirttiği kriterleri sağlamanız isteniyor. Belgeler ve de evraklar farklı seçenekler eşliğinde tarafınıza sunulmaktadır. Belge ve diğer evraklarda yaşanan farklılıklar ise sizinle alakalı özel kriterlerden dolayı ortaya çıkaktadır. Ailesini ziyaret etmek isteyen kişi çalışan ise çalışan başvuru adaylarının hazırlayacağı belgelerden sorumlu tutulacaktır. İzin talep eden kişiler çalışmıyor, öğrenci ya da ev hanımı da olabilir. Bu özelliklere sahip olan adaylar size sponsor belgelerine özen göstermelidirler. Her meslek grubuna göre farklılık arz eden bu çalışma sayesinde Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin de katkıları ile aile ziyaretiniz için vize alma şansınız artacaktır. Finlandiya’da aile ziyaretinde bulunmak için talep ettiğiniz vizeyi aldığınızda; ülkede 90 günden fazla kalmanız imkânsızdır. Yetkililer bu üst sınırı koyarak, genellikle sizin istediğiniz tarihleri kapsayacak şekilde vizenizi vermektedirler.

Türkiye’de yaşamını sürdüren, yakınları Finlandiya vatandaşı olan ya da oturum izni sayesinde ülkede yaşamını sürdüren yakınlarını ziyaret etmek için farklı yollar arayan kişilerin, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi doğru şekilde beyanlarını yapabilmeleri için çalışmaktadır. Schengen ülkelerinin aile ziyareti için sundukları kriterlerin neler olduğuna ve de bu süre içerisinde kendilerinin yaması gereken şeylerin ne olduğu merak eden kişiler; özel olarak bilgi almak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne talepte bulunabilirler. Ülkenin vize rejimi ile ilgili özel olarak bilgilendireceğiniz diğer bir husus ise; parmak izi beyanınızın olup olmadığıdır. 2014 senesinden sonra Schengen ülkelerine ziyarette bulunan kişiler bu uygulamadan muaf tutulmaktadırlar. Ancak ilk kez bir Schengen ülkesi ziyareti gerçekleştirecek olan adaylar; randevu gün ve de saatleri içerisinde parmak izi beyanlarını da sunmalıdırlar. Şahısların sundukları parmak izi ibrazı, bir sonra ki seyahatlerinde de kullanılmak üzere VIS sistemine kaydedilmektedir.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Finlandiya’da bulunan kişiler, beyanları doğrultusunda oluşturdukları vize çeşitlerine göre ülkede bir takım özgürlüklere sah ip olmaktadırlar. Aile ziyareti vizesine başvuran ve de kabul edilen şahıslar; turistik gezilerde de bulunarak Finlandiya’nın muhteşem noktalarında binlerce anı biriktirebilirler. Ancak sevdikleriniz ile birlikte olmak için alacağınız aile vizesi kapsamında; ticaret ile ilgili fonksiyonel bir özgürlüğe sahip olmamaktadırlar. Standart bir süreci kapsayan vize uygulamalarında; sona yaklaşırken herhangi bir konu işlemlerinizin uzamasını sağlayabilir. Bu durumlar aha çok sizden kaynaklı ortaya çıkma ihtimali taşıyan nedenlerden oluşmaktadır. Başvurunuzun ardından yapılacak olan incelmelerde aşama aşama gidilerek, bütün beyanlarınızın kontrolü ve de evraklarınızın teyidi yapılacaktır. Bu nedenle karşılaşabileceğiniz herhangi bir revizyon talebi, sürecin beklediğinizden daha uzun olmasına neden olabilir. Uzun bir bekleyiş yaşamak istemeyen kişilerin Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile taleplerini oluşturmaları gereklidir.

Finlandiya Aile Ziyareti Vizesi Sonuçlanma Süresi

Standart Evraklar

1.Davetiye

Diğer vize çeşitlerinde de istenildiği gibi davetiyenizde kullanılan dil konusunda Finli yetkililerin herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır. İmzalı olması şartı ile davet mektubunuz Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveççe kabul edilebilir. Davet mektubunda ısrarla dikkat edilen en önemli konu; sizi Finlandiya ziyareti için davet eden şahsın kişisel ve de adres bilgileridir. Bu konuda da özenli olarak hazırlanmış olan davet mektupları olumlu bir değerlendirme ile karşılanmaktadır.

2.Pasaport

Soyadı değişikliği yaşayan kişiler, pasaportlarını lamalarının üzerinden 10 seneden fazla zaman geçmiş olan kişiler; vize pasaport işlemlerinde takılabilirler. Vize alabilmenizin ilk şartlarından biri geçerli bir pasaport beyanında bulunmanızdır. Soyadı değişen şahıslar ve de pasaportunu yenilemeyen kişiler öncelikle Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne ulaşmalıdırlar.

3.Finlandiya Vize Başvuru Formu

Başvurunuzu yazılı bir şekilde sunacağınız form, başvuru formu olarak adlandırılmaktadır. Finlandiya vize başvuru formuna Gaziantep Vize Başvuru Merkezi üzerinden ulaşabilirsiniz. Formunuzun doldurulması esnasında da deneyimli, vize danışmanlarına başvurabilirsiniz.

4.Fotoğraf

Vize incelemelerinde sizden beklenen fotoğraf kriteri; çeşit bakımından tüm Schnegen ülkelerinde benzerlik göstermektedir. Biyometrik olarak çekilmiş, 35*45 mm’lik 2 fotoğraf Finli yetkililerin talep ettiği sayıdır.

5.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Nüfus kayıt örneğinizin standart bir fotokopisini sunmanız yeterlidir.

6.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Finlandiya, vize talebi bulunan şahısların nüfus kayıt örneklerinin, evrakları ile birlikte teslim edilmesini istemektedir

7.Maaş Bordrosu

Özel sektörde veya kamuda görev alan sigortalı çalışanlar; maaş bordrolarının güncel üç ayı kapsayan versiyonunu paylaşmalıdırlar.

8.Banka Hesap Dökümü

Finlandiya yolcularının her birinin adına açılmış bir hesabı bulunmalıdır. Bu hesaba dair döküm için ise belirlenen minimum bedel kişi başı 5.000TL’dir.

9.Uçak Rezervasyonu

Başvuru formunda belirttiğiniz gidiş ve de dönüş bilgilerinizin yer aldığı uçak bileti rezervasyonunuzun, standart evraklar ile yetkililere ibraz edilmesi şarttır.

10.Seyahat Sağlık Sigortası

35.000 Euro teminatının olması beklenen seyahat sağlık sigortalarının sahip olması istenen kriterler, sizin müracaatınız için özel olarak Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafından oluşturulmaktadır.

11.Otel Rezervasyonu

Mesleksek Evraklar

1.İzin Belgesi

2.SGK İşe Giriş Belgesi

3.Ticaret Odası Kaydı

4.Vergi levhası

5.Emeklilik Belgesi ya da Kartı

6.Öğrenci Belgesi

7.Sponsor Belgesi

8.Muvafakatname

9.Tahhüdname

 

Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi