Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi

Portekiz

Portekiz vizesi için gerekli belgeler,Portekiz vize başvurusu,Portekiz vize randevusu,Portekiz vize ücreti,Portekiz vize formu, Vize bilgilerine ulaşabilirsiniz.

PORTEKİZ VİZE İŞLEMLERİ

Batı Avrupa’nın şahane ülkelerinden olan Portekiz; ayrıca bir Schengen üyesidir. Dolayısı ile şahısların, uzun sürmeyecek vize başvurularında Schengen rejimleri uygulanmaktadır. Portekiz’de; ticari, aile ziyareti, transit ya da turistik seyahate çıkmayı planlayan vatandaşlar; Portekiz vizesi müracaatında bulunmalıdır. Portekiz’e benzeri nedenlerden dolayı gitmek isteyen Türk vatandaşlarının özellikle dikkat etmesi gereken bir takım maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerden ilki; hangi pasaport sahiplerinin vize kriterlerinden muaf olacağı konusudur. Bilindiği üzere Portekiz ile Türkiye Cumhuriyeti arasında gerçekleştirilen vize anlaşmaları gereği; yeşil ve de gri pasaport sahibi olan Türk vatandaşları vize muafiyetinden yaralanmaktadırlar. Bordo pasaport sahiplerinden beklenen vize başvurusu ise; belirli standartlar ile ortaya konulmaktadır. Portekiz Konsolosluğunun ön gördüğü vize uygulamamalarında başarılı olmanız ve de sizden talep edilen belgeleri olması gerektiği şekilde yetkililere sunmanızın ardından, istediğiniz vizeyi alabilmeniz için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi de var gücü ile size destek olacaktır. Portekiz vizesi alacak olan vatandaşları bilgilendirme amacı ile hizmet veren, onların bu süreçte gözden kaçırmaları muhtemel olan detayları takip eden ve de başvuru adaylarına gerekli teknik desteği sunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Portekiz’e yapacağınız yolculuk süresine göre bir vize çalışması sunmaktadır. Eğer vize almak istediğiniz süre; 3 ayı aşmıyorsa Schengen vize kolaylığından yararlanabilirsiniz. Başvuruda bulunacak olan şahıslar için uygun görülen tüm vize kategorileri Gaziantep Vize Başvuru Merkezi önderliğinde kendilerine sunuş maktadır. Vize almak için ne yapması gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayan birçok aday gibi sizler soru işaretlerini ortadan kaldırmak amacı ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile çalışmayı tercih edebilirsiniz. 3 ay olarak çizilen seyahat süresi sınırı hakkında daha uzun bir program dahilinde seyahat etmeyi düşünüyorsanız; ulusal vize ayrıcalıklarından yararlanmak amacı ile başvuruda bulunmanız gerekecektir. Çünkü uzun süreli seyahatler için Schengen kriterleri devre dışı kalmakta ve de ulusal vize rejimi devreye girmektedir.  Ayrıca transit işlemleri hakkında da Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden öğrenmeniz gereken birçok detay var. Transit vize işlemleriniz için de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşmelere başlayabilir, havaalanını terk etmemeniz halinde ize almanız gerekmediği bilgisine ulaşabilirsiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Avrupa’da görmek isteyebileceğiniz en özel ülkeler sıralamasında kesinlikle ilk beşe girmeye aday olan Portekiz; turistik vizelerin en yoğun olarak talep edildiği ülkelerdendir. Bu ülkenin bu kadar fazla Türk turisti misafir etmesinin ise birçok nedeni var. Özellikle ılıman bir ülkede tatilini geçirmeyi hayal edenlerin mutlaka görmesi gereken Portekiz; Başkenti Lizbon ve de eğlence mekanları ile ünlü olan Tejo destinasyonları ile sizleri harika bir tatile davet ediyor. Havası, iklimi Türk vatandaşlarının yabancı olmadığı bir sıcaklığı vaat ederken, sizlere yaşatacağı farklı deneyimleri tatmak için Portekiz turistik vizesi alımı gerçekleşmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne danışmalısınız. Tatil için Avrupa’yı tercih edenlerin ilk rotalarından birisi olan Portekiz, sahilleri ve de plajları ile de Türk vatandaşlarını büyülüyor. Vize alabileceğiniz süreyi talep ederken, seyahatinize dair gezi programını da gözden geçirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle Portekiz turistik vizesi müracaatlarınızda Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni tercih etmeli ve de en hızlı vize alma deneyiminizi, sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz. Uygun koşulların sağlanmasının ardından, yetkililer evraklarınızda ki düzen ve de doğru beyanlar neticesinde dosyanızı olumlu olarak değerlendirebilirler. İşte bu konu tamamen; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkililerinin uzmanlık alanına girmektedir. Kişilerin nasıl ve de hangi şartlarda vize alabilecekleri konusu geniş kapsamlı bir şekilde adaylara anlatılmaktadır. Adaylar ise; tüm samimiyetleri ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi danışmanlarına doğru beyanlarda bulunmalıdır. Bu konu tamamen vizenizi alabilmek adına üzerinde durulması gereken bir husustur. Lezzetli yemekleri, sınırsız eğlence anlayışı, turistik mekanları ve cennet koyları ile bulunmaz bir tatilin kapısını sizlere açan Portekiz’de bu yıl tatil yapmak için acele edin. Portekiz turistik vizesi alacak kişilerin Gaziantep Vize Başvuru Merkezi danışmanlarından alacakları yönlendirici bilgiler, vize alabilmenize destek olacak deneyimler sonucunda elde edilmiştir. İklimi, bulunduğu konum ve de deniz mahsulleri denilince akıllara Portekiz mutfağının gelişi şimdiden sizi bu tatil için heyecanlandırmış olabilir. İşlemlerinize erkenden başlayarak, karşılaşabileceğiniz evrak sorunları ile hızlı bir şekilde baş edebilirsiniz. Böylece hem seyahat tarihinizde bir sarkma olmaz, hem de size işlem kolaylığı sağlayan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi uzmanları ile talebinizi hazırlayabilmeniz için bir süreç elde etmiş olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Vize danışmanları ile beraber çalışan başvuru adayları, vize alma sürecinde her türlü duruma hazırlıklı ve de önceden dersine çalışmış bir şekilde süreci kontrol altında tutabilmektedir. Bunun nedeni İse; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi gibi işinde uzman kişilerden alacakları destektir. Uzun süreli bir çalışma sonucu; Portekiz vizenizi alabilir ve de dilediğiniz güzel anları Portekiz’de geçirebilirsiniz. Eşsiz doğası, deniz mutfağı, festivalleri ve de sahilleri ile ünlü olan bu ülkeye şimdi seyahat etmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ni arayabilirsiniz. Avrupa’da uygun bir tatil rotası arayanların seçeneklerinden birisi olması gereken Portekiz yolculuğunuzu garanti altına almak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi uzmanlığından faydalanmayı tercih etmelisiniz. Sınırsız bilgi edinebileceğiniz Gaziantep Vize Başvuru Merkezi vize hizmetleri konusunda sizlerden aşağıda ki belgeleri kendi durumunuza göre yorumlamanızı ve de size uygun olan evrakları hazırlayarak; vize danışmanınıza iletmenizi talep etmektedir

Portekiz Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Portekiz Konsolosluğu’na yöneltilecek olan evraklarınızdan önce pasaport incelemeniz yapılmalıdır. Dolayısı ile pasaportunuzun incelemeden geçeceği kriterleri de önceden bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Pasaport yaşınız 10 seneden fazla olmamalıdır. Özellikle bu konu en çok vize reddine neden olan konudur. Dikkat edeceğiniz diğer özelliklerden birisi ise; pasaport sahibinin seyahatinden döndükten sonra ki 90 gün, aynı pasaport geçerli olmalıdır.

2.Biyometrik Fotoğraf

Elinizde hazır biyometrik fotoğraf varsa;  6 aydan daha önce çekilmemiş olmasını da dikkate alarak kullanabilirsiniz. 2 Fotoğraf sunmalı ve de fotoğrafların ölçüsü hakkında Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden bilgi alınız.

3.Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopileri

Kimlik kartınızın arkalı ve de önlü fotokopisi aynı sayfada olacak şekilde dosyanızda yer almalıdır.

4.Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

5.Şahsi Banka Hesap Dökümü Orijinali

Portekiz diğer ülkelerden farklı olarak; banka hesabınızda bulunması gereken meblağı 3 günlük süreler ile belirlemektedir. Yani 3 gün Portekiz’de turistik seyahatte bulunacak bir Türk vatandaşının banka hesabında 2.000 TL bulunmalıdır.

6.Portekiz Vize Başvuru Formu

Başvuru adayı; reşit olması halinde bu formu kendisi doldurabilir. Tükenmez kalma ile doldurulması istenen formda büyük harfler tercih edilmelidir. Sorular net bir şekilde cevaplanmalıdır.

7.Uçuş Rezervasyonu

Portekiz’de gezip, güzel bir tatil yapmak isteyen adaylar; Türkiye’den gidecekleri uçuş tarihlerini ve de ülkeye tekrar dönüş yapacakları tarihleri konsolosluk ile paylaşımadırlar.

8.Seyahat Sağlık Sigortası

Portekiz, seyahat edeceğiniz ülke olma nedeni ile kendi içerisinde belirlediği kriterlere ve de kurallara da uyum sağlamanızı beklemektedir.

9.Konaklama Bilgisi

Seyahatiniz boyunca hangi otelde ya da konaklama merkezinde kalmak için rezervasyon yaptırdığınız konusu yetkililerin dikkatle inceleyeceği konular arsında yer almaktadır.

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.İşveren İzin Yazısı

2.SGK İşe Giriş Belgesi

3.Himet Dökümü

4.Şirket İmza Beyanları

5.Maaş Bordrosu

Şirket Sahipleri İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.İmza Sirküsü

3.Bağ-Kur Hizmet Dökümü

4.Banka Hesap Özeti

5.Faaliyet Belgesi

Öğrenciler İçin;

1.Burs Belgesi

2.Öğrenci Belgesi

3.Sponsor Evrakları

4.Muvafakatname

5.Tahhütname

Ev Hanımları İçin;

1.Sponsor Dilekçesi

2.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

3.Evililk Cüzdanı (Varsa)

Emekliler İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.Emekliliği Kanıtlayan Belgeler

Ticari Vize İşlemleri

Portekiz’de iş ve de ticari münasebetleriniz nedeni ile bulunmanız gerektiğini, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile paylaşmanız halinde, vize çalışmalarınız için uygun evrakların neler olduğu tarafınıza bildirilmektedir. Kişiler, başvurularının gerektiği gibi vize rejimleri doğrultusunda olması gerektiğini bilmelidirler. Bu vizenin alınmasının ardından, vize sahipleri Portekiz’de istedikleri fuara katılabilir,  istedikleri firma ile anlaşmaya imzalayabilirler. Portekiz ticari vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardında; Portekiz’de sanayi ve de ticari iş birliklerine katılım sağlayabileceksiniz. Türkiye ve de Portekiz arasında yapılan iş anlaşmaları, ticari görüşmeleri; hem iş insanlarının bu süreçte çok iyi sonuçlar alabilecekleri ortamları hazırlıyor, hem de Portekiz ile Türkiye arasında ki vize rejimini daha da kuvvetli hale getiriyor. Vize almaya hazırlanan Türk vatandaşları; Portekiz’de bulunabilecekleri süre sonunda, yani vizeleri sona ermeden Portekiz’den ayrılmalıdırlar. Türkiye’ye dönüş uçağınızın rezervasyonu bu sebeple; Konsolosluk tarafından incelenmektedir.

 Portekiz ticari vize süresi; iki aşamada verilmektedir. İlk aşamada 3 ay, ikinci aşamada ise 6 ay olarak talep adaylarına sunulmaktadır. Şahıslar için başlatılan vize uygulamalarının neler olduğu konusunda ise size Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bilgi sunacaktır.  Portekiz’de bulunmak istediğinizi resmi bir talep ile Portekiz Konsolosluğuna, Portekiz Büyükelçiliği’ne sunabilirsiniz. Bu hususta ki bütün vize talepleri, tüm başvuru adayları tarafından Portekiz Konsolosluğu’na iletilmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığında yapacağınız turist ve de ticari vizesi müracaatınızı da konsolosluk yetkilileri incelemeye alacaktır. İşiniz nedeni ile gerçekleştirmek istediğiniz bu seyahati; davetiye örneği sunarak beyan etmenizde yarar var. Kişiler beyanlarını davetiye üzerinden gerçekleştirerek, Portekiz’e gidiş süreçlerini ciddi anlamda desteklemiş olacaklarıdır. Ayrıca Portekiz’de ki organizasyon sahibi olan kişi ya da kurum da; size davetiye sunmaları ile birlikte süreci doğrulamış olacaklardır. Seyahat tarihiniz eğer belli ise; uçuşunuzdan önce ki 2 hafta sizin için çok önemli bir dönemdir. Çünkü başvurunuzu uçuş tarihinize en az 15 gün kala gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle çok daha öncesinde Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşmeniz gerekecektir. Randevunuzun alınması ve de ticari vize işlemlerinize start verilmesi Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafından organize edilecektir. Randevu sürecinin yorucu olması ve de online randevu işlemlerinde yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçilebilmesi amacı ile Gaziantep Vize Başvuru Merkezi2nin hizmetlerinden yararlanmalısınız.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi adından da anlaşılacağı üzere; vize almayı düşünen vatandaşlara yardımcı olan, vize alma süreçlerini ilk andan itibaren yöneten ve de süreçte karşılaşılabilecek olan durumları önceden planlayarak çözüme kavuşturmanız amacı ile size destek olmaktadır. Ticari vize alabilmenizi sağlayacak olan Portekiz vize evraklarına aşağıda ki sıralamadan ulaşabilirsiniz. Standart evrakların yanı sıra; kişinin mesleki ve de sponsorluk durumuna göre yer alan diğer evrakları da hazırlamanız gerekiyor. Ticari vizenin nasıl alınabileceği, hangi belgelerin konsolosluk tarafından inceleneceği ve de başvuru sahibinin hangi pasaporta sahip olması gerektiği ile alakalı olarak da ayrıca sorularınız yanıtlanmaktadır. Portekiz’de bulunma amacınızı doğrulayacak ve de ülkeden geri dönüş yapacağının garantisini veren belgelerin tamamına danışmanınız tarafından gönderilecek liste aracılığı ile de ulaşabilirsiniz.

Portekiz Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Portekiz Ticari Vize başvuru Formu

Dosyanızda ilk incelenecek ve de sistemsel bir şekilde diğer evraklarda ki bayanlarınız ile karşılaştırılacak olan belge Portekiz ticari vize başvuru formudur. İletişim bilgilerinizi güncel tutmalı ve de bu forma eksiksiz olarak; ev, iş adresinizi, e-posta adresini, iş ve ev telefonununuz ile cep telefonunuzu yazmalısınız. Diğer sorularda da aynı şekilde açık ve de net beyanlarda bulunmaya dikkat etmelisiniz.

2.Pasaport

Vize talebini gerçekleştirecek olan adayların; pasaportlarının geçerli olma sürelerini dikkatle incelemeleri gerekiyor. Pasaport hamillerinin, yolculuklarından dönemlerinin akabinde ki 3 ay, geçerlilik süresine dahil olmalıdır. Kişiler bu süre zarfını sağlayabilecek bir pasaport ile müracaatta bulunmalıdır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; pasaportunuz ile de alakalı sizlere geçerlilik süresi incelemesi sunarak, yapmanız gereken güncelleneme olup olmadığı noktasında da hizmet vermektedir.

3.Biyometrik Fotoğraf

Yüzünüzü açık bir biçimde ortaya koyan, beyaz arka fon üzerinde çeline, 35*45 mm boyutlarına sahip olan, 2 biyometrik fotoğraf dosyanızda yer almalıdır.

4.Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopileri

Pasaportunuzda ki işlenen sayfalar ile kimliğinizin fotokopileri, vize evraklarınız içerisinde bulunmalıdır.

5.Seyahat Sağlık Sigortası

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; seyahat sağlık sigortanızın Portekiz vize kriterleri doğrultusunda düzenlenmesi için elinden geleni yapacaktır.

6.Uçak Rezervasyonları

Portekiz’e giderek iş ilişkileri kurmak isteyen vatandaşların uçak rezervasyonlarına ait kayıtlar; Portekiz elçiliği tarafından incelemeye alınacaktır.

7.Otel Rezervasyonu

İş seyahatiniz boyunca alacağınız vize günlerinde; nerede konaklayacağınızı beyanlarınız ile ortaya koymalısınız.

8.Banka Hesap Özeti

Kişi iş ziyareti dahi olsa; kendi masraflarını kendi karşılayabilir. Bu durumda şahsi banka hesabında her üç gün için 2.000 TL bulundurmalıdır. Eğer iş seyahati masraflarını iş yeri karşılayacaksa da; sponsorluk belgesini yetkililer ile paylaşmalıdırlar.

9.Gelir Durumunuzu Gösteren Belgeler

Kira geliri, tapu, araç ruhsatı veya daha farklı ek gelirleriniz varsa; Portekiz Konsolosluğu’na ek gelir beyanında bulunabilirsiniz.

10.Davetiye

Portekiz’deki firmadan ya da iş insanı tarafından hazırlanacak olan davet mektubu; davet eden tarafın bilgilerini içereceği gibi sizin de kişisel bilgilerinizi içermelidir.

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.Davet Mektubu

2.İşveren Yazısı

3.Sponsor Belgesi

4.SGK İşe Giriş Belgesi

5.Görevlendirme Yazısı

6.SGK 4A Hizmet Dökümü

7.İmza Sirküsü

8.Vergi levhası

9.Faaliyet belgesi

10.Ticari Sicil Gazetesi

Firma Sahipleri İçin;

1.Davetiye

2.4B Hizmet Dökümü

3.İmza Sirküsü

4.Faaliyet Belgesi

5.Vergi Levhası

6.Ticari Sicil Gazetesi

7.Fuar Katılım Belgesi

Emekliler İçin;

1.Davet Mektubu

2.Emeklilik Belgesi

3.Emeklilik Banka Maaş Cüzdanı

Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Türk vatandaşları, Portekiz’de bulunan ailelerinin ziyaretine gidebilmek amacı ile Portekiz Konsolosluğu’ndan aile ziyareti vizesi müracaatında bulunmalıdırlar. Kişiler değişmiş olan vize kriterlerini de göz önüne alarak bu başvurunun hazırlıklarına girişmelidirler. Şahıslar; her sene farklı ülkelerin belirlediği vize kriterleri hakkında bilgi sahibi olmayabilirler. Dolayısı ile yetkililere hitap edebilecek ve de vize alabileceğiniz bir dosya sunabilmeniz için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi önderliğinde bir sürece girebilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; vize işlemlerinizi yönetebilmeniz adına aile ziyareti vizeniz için başvurabileceğiniz bir kurumdur. Aile vizesi almak için harekete geçmek isteyen bir Türk vatandaşının, Portekiz’de ne kadar kalabileceği, ne kadar vize harcı ödeyeceği ya da banka hesabına ilişkin beyanları nasıl yapacağı konularını Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkililerinden öğrenebilir. Portekiz’e aile ziyaretini gerçekleştirmek üzere seyahate çıkacak bir kişi; vize alabileceği süre hakkında Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafından bilgilendirilmektedir. Şahılar seyahatlerini ve de uçuş rezervasyonlarını bu bilgi dahilinde gerçekleştirebilirler. Ülke üyesi bulunduğu Schengen kriterleri gereğince maksimum düzeyde; 180 güne kadar vize almanıza olanak sağlamaktadır. 180 günden daha uzun alınmak istenen vizeler oturum vizesi kapsamına girmektedir. Bu noktada vizenizi uzatma kararı alabilir veya aile ziyareti vizesi yerine ulusal vize seçeneğini tercih edebilirsiniz. Vize almak istediğiniz ülkenin, vize uygulamalarına yönelik bilgi edinebileceğiniz güvenilir adres olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Türk vatandaşlarından gelen vize talepleri doğrultusunda yetkili birimlerin istedikleri uygulamaları, vize talep eden şahıslara aktarmaktadır. Kurumsal anlamda hizmet sunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; sürekli olarak değişen kriterleri de yakından takip etmekte, danışanlarına 2020 vize şartlarına uygun bir hazırlık dönemi sunmaktadır. Vize kriterlerinin yerine getirilmesi tek başına vize alabilmeniz için yeterli bir kriter olmayıp, farklı koşulları da yerine getirmeniz gerektiği anlamını taşıyor. Yalnızca sizden talep edilen evrakları hazırlamanız, vize reddi almanız anlamına gelebilir. Evrakların yanı sıra; beyanlarınızın ispatlanabilir olması, vize aşamalarını harfiyen yerine getirmeniz ve de vize harcını ödemeniz; olumlu olarak sonuçlanacak bir talep iletmenizi sağlamaktadır.  180 gün altı olan tüm aile ziyareti vize talepleri, Portekiz aile vizesi kapsamına girmekte ve de aile ziyareti belgeleri ile desteklenmelidir.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize başvuru merkezi olarak, tüm Türkiye’ye hizmet sunmayı hedefleyen; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, tüm adayların işlemlerinin takibini özenle gerçekleştirmektedir. Portekiz’e gitmek için nasıl vize alması gerektiği konusunda deneyimli olmayan adayların, özellikle bu uygulamadan yararlanması çok önemlidir. Almak istediğiniz vize süresi; Portekiz vize rejimine uygun mu, vize harcını müracaatınızdan önce mi yoksa sonra mı, yatırmanız gerektiği bilgilerini de yine Gaziantep Vize Başvuru Merkezi yetkilileri sizlere aktarmaktadır. Süreci en iyi şekilde yönetmek ve de sonuca ulaşmak için bu dönemde uzman bir vize yetkilisi ile hareket etmenizi oldukça hayatidir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık hizmeti sunabilmek için aşağıda ki belgelere ihtiyaç duymaktadır. Bu belgelerin tamamı kontrol edildikten sonra; Portekiz Konsolosluğu’na vize talebi neticesinde sunulacaktır.

Portekiz Aile Ziyareti Vize için Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Portekiz Vize Başvuru Formu

Formunuzu nasıl doldurmanız gerektiği konusunu danışmanınız ile görüşebilirsiniz. Genel anlamda sizin şahsi bilgilerinizi içerecek olan bu formda; ev, iş adresiniz, iletişim bilgileriniz, mesleğiniz ve de ülkeye neden seyahat etmek istediğinizin cevapları yer almalıdır. Büyük harfler ile doldurulması istenen formu, İngilizce cevaplamanız gerekmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Portekiz vize başvuru formunu doldurmanız da destek sağlamaktadır.

2.Biyometrik Fotoğraf

Dosyanıza eklemeniz gereken bir diğer önemli şey ise; 2 biyometrik fotoğraftır. Fotoğrafların ebatlarının nasıl olması gerektiği hususunu; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden öğrenebilirsiniz.

3.Pasaport

Seyahate çıkmanızı sağlayacak en özel beyan, pasaportunuzdur. Pasaportunuzu alma seneniz, güncelliği açısından önemli olup, dönüş tarihinizden sonra ki ilk 3 ay içerisinde de geçerli olması gerekmektedir.

4.Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopileri

Kimlik kartınızın standart fotokopisini ve de pasaportunuzda işlenmiş vize varsa, o sayfaların fotokopilerini evraklarınız ile beraber dosyanızda sunmanız gerekmektedir.

5.Seyahat Sağlık Sigortası

Portekiz yolculuğuna çıkmadan başvuru adaylarının seyahat sağlık sigortalarını, gerekli görülen tarih aralığında yaptırmaları beklenmektedir. Seyahat sağlık sigortanızın nasıl yapılması gerektiği, vize danışmanınız tarafından size aktarılacaktır.           

6.Uçuş Rezervasyonu

Portekiz Konsolosluğu, diğer ülke konsoloslukları gibi uçuş rezervasyonlarınızın tarihlerini beyanlarınız ile karşılaştırmak için görmek istemektedir.

7.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Aile vizesi alarak Portekiz’e gitmek isteyen vatandaşlar, davetiye gönderen yakınları ile olan bağlarınız nüfus kayıt örneği ile ortaya koymalarıdır.

8.Şahsi Banka Hesap Dökümü

Başvurunuzu yapmadan önce ki hafta; anlaşmalı olduğunuz bankadan, seyahatinizden önce ki üç ayı yansıtan banka hesap dökümünüzü almanız gerekmektedir.

9.Otel Rezervasyonu

Portekiz için almak istediğiniz vize süresini kapsayacak nitelikte olan otel rezervasyonunuzun, vize dosyanızda ki evraklarla beraber, Portekiz Konsolosluğu’na beyan edilmesi gerekmektedir.

10.Mali Durumu Gösteren Belgeler

Maaş gelirinizin yanı sıra; farklı ek gelirleriniz de varsa; evraklarınız ile bu gelirlerinizi de beyan etmelisiniz.

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.Davetiye

2.Şirket Yazısı

3.SGK İşe Girş Belgesi

4.Vergi Levhası

5.Faaliyet Belgesi

6.Hizmet Dökümü

7.Maaş Bordrosu

Firma Sahipleri İçin;

1.Ticaret Sicil Gazetesi

2.Güncel Vergi Levhası

3.4B Hizmet Dökümü

4.Vize Talep Dilekçesi

5.Davetiye

Öğrenciler İçin;

1.Davetiye

2.Öğrenci Belgesi

3.Sponsor Yazısı

4.Muvafakatname

Ev Hanımları İçin;

1.Sponsor Yazısı

2.Davetiye

3.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

4.Evlilik Cüzdanı

Emeklilikler İçin;

1.Emeklilik Belgesi

2.Davetiye

3.Emekli Maaşı hesap Cüzdanı

Transit Vize İşlemleri

Kısa süre için alınabilecek vize seçenekleri arasında Portekiz transit vizesi de gelmektedir. Portekiz üzerinden yapacağınız farklı ülke yolculukları için verilen transit geçiş vizeleri Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin uzmanlık alanlarından birisidir. Eğer Portekiz havaalanını kullanarak, üçüncü dünya ülkelerinden birisine seyahat edecekseniz transit vize müracaatında bulunmalısınız. Havaalanını terk edip tekrar Portekiz havaalanına geri dönecek olan adaylar; transit vize almak zorundadır. Sadece havayolu ile değil deniz yolculuğu ile de Portekiz’den farklı bir rotaya seyahat etmek için plan yapan kişilerin transit vizesi alması zorunluluğu bulunmaktadır. Transit vize uygulayan birçok ülke; vatandaşlara sadece havayolunda uçuşunu bekleme izni vermektedir. Ancak Portekiz; 72 saate kadar ülkede bulunma olanağı sağlamaktadır. Bu konuda önemli olan beyan; asıl gidilmek istenen ülkeden vize alınmış olmasıdır. Portekiz üzerinden seyahat edeceğiniz ülkeden vize aldığınızı, Portekiz Konsolosluğu’na beyan etmeniz transit vizesi alabilmenizin en önemli koşullarından birisidir.

Türk vatandaşları için uygulana Portekiz vizelerinde; transit vize uygulaması da bulunmaktadır. Portekiz’in uyguladığı vize rejiminde yer alan transit vizesi; havayolundan ayrılmamanız neticesinde uygulanmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Portekiz havayolunu kullanarak farklı bir ülkeye geçmek istemeleri halinde; o noktadan ayrılmayacaklarını beyan ederek, bu vizeden muaf olabilirler. Havaalanı ve de deniz yolu ile sınırlı olan vize seçenekleri; evrak yönünden de farklılık arz etmektedir. Hangi ulaşım yolunu tercih edeceğinize bağlı olarak gelişen bu süreci, Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Transit vize almanızı sağlayacak danışmanlık hizmetini Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden alarak; işlerinizi kolaylaştırabilir ve de sonuca ulaştırabilirsiniz. Değişmiş koşullar ve de güncellenen evrak listesine ulaşmak için de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi her daim yanınızdadır. Çağrı merkezinden de vatandaşlara hizmet veren Gaziantep Başvuru Merkezi; randevu alabileceğiniz günü ve de saati de sizin için almaktadır. Online randevu sisteminde hata payı yüksek olduğu için işlem güvenliğinizi Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne emanet edebilirsiniz. Transit vize dahilinde yapılması gereken bütün işlemler ve de randevu süreci; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sayesinde kolaylıkla yapılmaktadır. Durumunuza uygun olan bütün evrakların sizler için bir listesini yapan danışmanlar; bu evrakları nasıl hazırlanması gerektiği konusunda da destek olmaktadır.

Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

Transit vize; Portekiz rotasını kullanarak, farklı bir adrese yolculuk yapmak isteyen vatandaşların alacağı bir vizedir. Transit vize nedir, hangi şartlarda alınır, transit vize alan şahsın ülkede bulunma süresi nedir ve de vize harcı diğer vize çeşitlerine göre farklılık göstermekte midir, gibi sorularınız için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin açtığı bir destek hattı bulunmaktadır. Kişiler bu hatta ulaşarak; hem kendi vize seçeneklerine uygun olan belge listesine ulaşabilirler, hem de danışmanlık hizmetinin ayrıcalıkları hakkında bilgi alabilirler. Başvuru sürecinizi başlatmadan önce tüm dosyanız kontrol edilir ve de daha sonra vize randevunuz alınır. Dolayısı ile en geç seyahat tarihinizden önce ki 2 hafta öncesinde müracaatınız Portekiz Konsolosluğu’na sunulmak üzere hazırlanır.

Portekiz Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Transit vize almanın en önemli şartı; uygun bir pasaport sunmanızdır. Pasaportunuz güncel olmasının yanı sıra; boş sayfaya da sahip olmalıdır. Ayrıca Portekiz vizenizden önce, aldığınız farklı vizeler mevcutsa o sayaların da fotokopileri dosyanızda hazır bulunmalıdır.

2.Portekiz Transit Vize Başvuru Formu

Formun doldurulması aşaması oldukça önemlidir. Müracaatınız sonuçlanan kadar bu form sayesinde bilgileriniz ve de yapacağınız beyanlar karşılaştırtılacaktır. Bilgilerinizi, tüm içtenliğiniz ile bu forma yazmalı ve de yanlış bilgi vermekten kaçınmalısınız.

3.Biyometrik Fotoğraf

2 tane, beyaz fonda çeline biyometrik fotoğraf sunmalısınız. Fotoğrafın ölçüleri ile alakalı olarak ise Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşebilirsiniz.

4.Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopileri

Pasaportunuzda kimlik bilgilerinizin yer aldığı sayfaların fotokopileri ile kimlik kartınıza ait olan fotokopiyi; evraklarınız ile beraber teslim etmelisiniz.

5.Banka Hesap Dökümü

Kaşe ve ıslak imza taşıması gereken önemli beyanlardan birisi de banka hesap özetidir. Banka hesap özetinizi güncel tarihli olarak, son 3 aya geri dönük sunmalısınız.

6.Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortasını yaptıran adaylar, vize incelemelerinde çok daha yüksek oranla onay almaktadırlar. Vizenize uygun olacak sigorta poliçesi için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi sizlere özel bir uygulama sunmaktadır.

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.İşveren Yazısı

2.Maaş Bordrosu

3.SGK İşe Giriş Belgesi

4.4A Hizmet Dökümü

5.Liman Yazısı (Deniz Ulaşımını Tercih Edenler İçin)

6.Vergi Levhası

7.İmza Beyannamesi

Firma Sahipleri İçin;

1.Ticaret Sicil Gazetesi

2.Güncel Vergi Levhası

3.4B Hizmet Dökümü

4.Vize Talep Dilekçesi

Öğrenciler İçin;

1.Öğrenci Belgesi

2.Sponsor Yazısı

3.Muvafakatname

Ev Hanımları İçin;

1.Sponsor Yazısı

2.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

3.Evlilik Cüzdanı

Emeklilikler İçin;

1.Emeklilik Belgesi

2.Emekli Maaşı hesap Cüzdanı

Diğer Vize İşlemleri

Portekiz Altın Vize (Golden Visa)

Uzun sürecek konaklama ve de ülkede serbest dolaşım izni almak isteyen adayların dikkatine! Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Portekiz’de yaşamak ve de vatandaşlık sahibi olmak isteyen adayların hangi konuda, ne yapması gerektiği noktasını sizlere aktarıyor. Vize danışmanlığı hizmetini en iyi şekilde yapmaya çalışan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Golden Visa ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için tüm prosedürleri sizlerle paylaşıyor. Portekiz’de oturum izni alabilmeniz için en çok uygulanan durumlardan biri yatırım yapmaktır. Ülkede yatırım yapmanız halinde; oturum izni alabilir, daha sonra süresiz oturum iznine başvurabilir, vatandaşlık alabilirsiniz. Golden Visa uygulaması; şahısların öncelikle 5 yıl oturum izni almanızı, daha sonra da oturum izninizin sonunda vatandaşlık alabilmenizin yolunu açmaktadır.

Portekiz’de bulunmak için Altın Vize uygulamasından yararlanmanızı sağlayacak birçok farklı durum söz konusudur. Bu seçeneklerden ilki; konut ya da iş yeri satın almanızdır. Portekiz’de ev sahibi olmanız, Golden Visa uygulamasından yararlanmanızı sağlayabilir. Ancak almanız gereken mülkün maddi değeri; 500.000 Euro’dan az olmamalıdır.

Golden Visa sürecine dahil olmak isteyen Türk vatandaşlarının; Portekiz’de en az 10 kişiye iş potansiyeli sağlaması, uygulamadan yararlanmalarına destek olacak bir niteliktir. Bir iş yeri ya da iş ortaklığı sağlayarak; Portekiz’e iş potansiyeli sunarak, Portekiz Altın Vize kriterlerine uyum sağlayabilirsiniz

Portekiz’de vatandaşlık alabileceğiniz bu uygulamanın sizler için de geçerli olmasını istiyorsanız; ana hedefiniz kesinlikle yatırım olmalıdır. Herhangi bir Portekiz bankasına 1.000.000 Euro değerinde para havale etmeniz ya da Portekiz kültürel miraslarının restorasyon edilmesi amacı ile en az 250.000 Euro’yu hibe etmeniz de Altın Vize sürecine dahil olmanızı sağlayabilir.

Altın Vize’ye sahip olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşerek hareket etmesi ve de seçenekleri değerlendirmesi gerek ektedir. Kişilerin tüm aşamaları bilinçli ve de prosedürlere uygun bir şekilde geçmesi için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışmaktadır. Bu vizeyi alan şahıslar; öncelikle 1 senelik, daha sonra da iki kere 2’şer yıllık oturum izni almaktadırlar. Toplamda 5 yıllık oturum süresi alan vatandaş; bu süre boyunca Portekiz’de bulunmak zorunda değildir. Senede sadece 1 hafta ülkede bulunması vizesinin devam etmesi için yeterlidir.

 Golden Visa Uygulamasının Avantajları

Oturum İzni: Portekiz Altın Vize sahibi olan şahısların; asla beklemek ya da farklı koşulları yerine getirmek gibi bir prosedürler alakası bulunmamaktadır. Bu vizeye sahip olan Türk vatandaşları; Portekiz oturum izinlerinin sonunda, süresiz oturum izni almaya hak kazanabiliyor. Oturum izinleri ise; 5 sene olarak belirlenmektedir.

Vatandaşlık: Beş yıl olan oturum iznini tamamlamış olan Portekiz Altın Vize sahipleri, 5. Senenin sonunda vatandaşlık müracaatında bulunabiliyorlar.

Yurtdışı Yatırım Getirisi: Portekiz Altın Vize uygulamasında yer edinmek için ülkede konut ya da iş yeri edinen şahıslar; mülklerini kiraya verme hakkına sahiptir. Yaptığınız yatırım sonucunda ek gelir de etmeniz için uygun koşullar sağlanmaktadır. Vize sahibi olan kişiler; dilerlerse oturum sürelerinin bitiminde, süresiz oturum iznine geçtikten sonra bu mülklerini satışa çıkartabilirler.

 Tüm bunların yanı sıra; Türkiye’de bulunan ek gelirleriniz ya da diğer kaynaklarınız kesinlikle ülkede vergilendirmeden geçmemektedir. Bu konuda muaf olacağınıza emin olabilirsiniz. Golden Visa sahiplerini bekleyen avantajlar bunlarla da sınırlı değil. Vizesi olan Türk vatandaşının eşi; 65 yaş üstü anne-babası, 25 yaşını aşmamış ve hala eğitimine devam eden çocukları da sahip olduğu tüm avantajlara sahip olmaktadır. Yani kişinin diğer aile fertleri de; Golden Visa avantajlarının tamamından yararlanmaktadırlar.

Vize Randevu - Vize Başvuru Merkezi