Dubai Vize Başvurusu

Dubai Vize Başvurusu

Dubai, dünyanın en çok ilgi çeken turistik noktalarından biridir. Bu ülkeye düzenlenen turistik seyahatler için de turistik vize uygulaması bulunmaktadır. Dubai için turistik seyahat planı yapacak T.C. vatandaşlarının turistik vize için gereken başvuruyu yapmaları istenmektedir. Yeşil, gri ve diplomatik pasaport sahipleri Dubai için turistik vize uygulamasından muaftırlar. Fakat bordo pasaport sahiplerinin seyahat planlarını oluştururken mutlaka vize talebinde bulunmaları gerekecektir. Dubai için kısa süreli turistik vize başvurunuzu Gaziantep vize merkezi ile de yapabilirsiniz.

Dubai Turistik Vizesi Nedir?

Dubai ülke sınırları içerisinde çeşitli turistik faaliyetlere katılmak isteyenler turistik vize başvurusunda bulunabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup bordo pasaporta sahip olan kişilerin bu vize için başvuruda bulunmaları zorunludur. Dubai için turistik vize sayesinde ülkede 90 güne kadar ikamet hakkı da elde edilmiş olur.

Kısa süreli bir vize çeşidi olan turistik vize, C tipi vize grubu içerisinde değerlendirilmektedir. Bu vize tipine başvuruda bulunmak için de ilk önce bazı adımların atılması gerekecektir. Gaziantep vize merkezi aracılığıyla Dubai için turistik vize başvurusunda bulunmanız mümkündür. Gaziantep vize merkezi, Dubai konsolosluk makamı tarafından bu görevler için resmi olarak görevlendirilmiştir.

Dubai için hem kısa süreli hem de uzun süreli vizeler hakkında bilgi almak isteyenlerin de vizeofisi.net sitesine göz atmaları tavsiye ediliyor.

Dubai Turistik Vize Başvuru Süreci

Dubai için yapacağınız turistik vize başvurularında belirlenmiş olan prosedürleri adı adım takip etmeniz gerekiyor. Bu prosedürlerin ilk adımı olarak da vize başvuru formunun doldurulması geliyor. Vize başvuru formunda bulunan tüm soruların doğru bir şekilde cevaplandırılması başvuru sürecinde önemli bir adımdır.

Vize başvuru formunun doldurulmasıyla birlikte turistik vize için gerekli belgelerin beyan edilmesi aşamasına geçilecektir. Bu aşamada Gaziantep vize merkezi temsilciniz tarafından size donanımlı bir belge listesi sunulacaktır. Listede yer alan tüm belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi de zorunludur. Belge dosyanızı hazırladıktan sonra yine vize merkezi temsilciniz ile görüşerek dosyanızı kontrol ettirebilirsiniz. Belge dosyasının da beyanı ile birlikte Dubai turistik vize için onay aşamasına geçilir. Vize onayı 7 ila 15 iş günü içerisinde yapılabilmektedir.

Dubai Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai için C tipi vize çeşitlerinden biri olan turistik vize başvurularında bazı evrakların eksiksiz beyanı önem taşıyor. Belge beyanı süreci herhangi bir vize başvurusu için de oldukça kilit bir rol oynuyor. Turistik vize için gerekli belgelerin toplanıp beyan edilmesi sonrasında vize onayınızı bekleme aşamasına geçebilirsiniz. Belge beyanı sürecinde yaşanan aksilikler durumunda ise vize onay süreniz uzayabilir. Gaziantep vize merkezi ile irtibata geçerek turistik vize için belge beyanı adımında bilgi alabilirsiniz.

Dubai Turistik Vizesi İçin Başvuru Süreci

Dubai turistik vize başvurusunda bulunacak olan T.C. vatandaşlarının bazı kriterleri karşılıyor olmaları gerekiyor. Bunun yanında kişilerin belirtilen tüm prosedürleri uygulayarak başvuruda bulunmaları da önem taşıyor. Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin öncelikle bir vize başvuru formu doldurmaları gerekiyor. Formda yer alan seyahat amacı sorusunun da amaç doğrultusunda net bir şekilde cevaplandırılması isteniyor.

Turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin de seyahat amacı kısmında bunu bildirmeleri gerekmektedir. Bu süreçten sonra da bir diğer adım olan belge beyanı aşamasına geçilir. Turistik vize için gerekli olan belgelerin güncel tarihli olması çok önemlidir. Bu süreçte aynı zamanda eksik belge beyanında da bulunulmaması gerekir.

Dubai için diğer tüm vize grupları hakkında bilgi almak isteyen T.C. vatandaşlarının vizeofisi.net sitesine göz atmaları öneriliyor.

Dubai Turistik Vize İçin Gerekli Belgelerin Listesi

Dubai’ye turistik amaçlı yapılacak seyahatler için alınacak olan turistik vize başvurusunda birtakım belgeler talep edilecektir. Bu belgelerin arasında; pasaport, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği yer alıyor.

Beyan edilecek belgelerin arasında adli sicil kaydı ve en az 2 adet biyometrik fotoğraf gibi belgeler de yer alıyor. Bunun yanında kişilerin konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren bazı belgeleri de ibraz etmeleri isteniyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu ve iş yerinden alınan izin belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci, ev hanımı ya da çalışmayan ise; gezi boyunca maddi yükü üstlenen kişiye ait sponsorluk belgesi gibi ek belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

Dubai Vize Ücreti

Dubai için yapılan vize başvurularında belli bir miktar vize harcı ödemesi yapılıyor. Vize harcı ödemeleri dönemsel değişiklik gösterebildiği gibi bazı dönemler sabit de kalabiliyor. Vize harçlarının ödenmemesi durumunda vize başvurusu onaylanmadan geri çevriliyor. Bu yüzden konsolosluk makamı tarafından belirtilen vize harç ücretlerinin mutlaka ödenmesi gerekiyor. Dubai için oluşturulan vize harç ücretleri vize şekline ve başvuran kişinin yalına göre değişebiliyor. Dubai için vize harç ödemelerinizi Gaziantep vize merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz.

Dubai İçin Vize Harcı Zorunluluğu

Dubai için vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının belli başlı harç ücretlerini ödemeleri zorunludur. Vize harcı ödenmeden yapılan başvuruların tamamı direkt olarak reddedilecektir. Vize harcının yatırıldığına dair kanıt özelliği taşıyan banka dekontunun da başvuru sürecinde beyan edilmesi gerekmektedir. Harcın ödendiğinin kanıtlanmaması halinde yapılan başvuru geçersiz sayılacaktır.

Vize harç ücretinin de belge beyanı sürecinden önce yapılması gerekiyor. Harç dekontunun da mutlaka ibraz edilen belge dosyasında yer alması büyük önem taşıyor. Dubai vize başvuru sürecindeki diğer tüm zorunlu adımlar için de bilgi almak adına vizeofisi.net sitesine başvurabilirsiniz.

Dubai İçin Vize Harç Ücretleri

Dubai için vize harç ücretleri başvuruda bulunulan vizenin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. 2020 yılı itibariyle getirilen yeni düzenlemeler kapsamında Dubai harç ücretlerinde de değişiklik yapılmıştır. Ancak Dubai vize ücretlerinde dönem dönem düşme ya da yükselme gözlemlenebilmektedir. Bu nedenle Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçerek güncel vize ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Bu durumda 30 günlük ve tek girişlik Dubai vizesi ücreti 87 dolar olarak hesaplanmaktadır. 30 günlük alınan çok girişli vize harcı için açıklanan ve ödenmesi beklenen tutar ise 205 dolardır.

Dubai ziyaretleri için alınacak 90 günlük ve sadece tek giriş hakkı tanıyan vize için 215 dolar vize harcı ödenmesi beklenmektedir. 90 güne kadar çoklu giriş hakkı tanıyan Dubai vizesinin vize harcı olarak da 580 dolar talep edilmektedir. Vize harcı uygulaması transit vize çeşitleri için de geçerlidir. Buna göre Dubai 48 saatlik transit vize ücreti 30 dolar olarak belirlenmiştir. Ayrıca 96 saatlik transit vize ücreti olarak da 59 dolar uygun görülmüştür.

Dubai için ödenmesi gereken vize harçları için ek ücretlendirmelerin yapılması da söz konusudur. Özellikle de aracı firma için yapılacak ödemelerde de belirlenen vize ücretinin üzerine bir miktar daha eklenmelidir. Duba en güncel vize harcı ücretleri için Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Ticari Vize İşlemleri

Dubai için bir diğer C tipi vize türü olan ticari vize de 28 güne kadar ikamet hakkı tanımaktadır. Dubai ticari vizesi de tıpkı diğer vize grupları gibi online olarak basılan bir vizedir. Bu durumda vizeyi pasaportunuza işletmek durumunda kalmazsınız. Aynı zamanda ticari vize için başvurularınızı da online platformlar üzerinden yürütebilirsiniz. Dubai ticari vize için gerekli olan tüm adımları Gaziantep vize merkezi ile atmanız da mümkündür.

Dubai Ticari Vize Nedir?

Dubai ülke sınırları içerisinde kısa süreli ticari faaliyetlerde bulunacak T.C. vatandaşlarının ticari vize için başvuruda bulunmaları isteniyor. Ticari vize, ülkede kısa süreli çeşitli işlere katılımınızı sağlayabiliyor. Kısa süreli bir vize çeşidi olan ticari vize de C tipi vize grubu içerisinde yer almaktadır.

Dubai ticari vizesi sayesinde ülkede 28 güne kadar ikamet etme hakkına da sahip olabilirsiniz. Bu süre zarfında da iş toplantılarına katılabilir ya da kısa süreli iş ortaklıkları kurabilirsiniz. Aynı zamanda Dubai’de gerçekleştirilen fuar etkinlikleri ya da seminerler gibi aktiviteler için de ticari vize başvurusunda bulunulabilir.

Dubai için diğer tüm C tipi kısa süreli vize çeşitleri hakkında da bilgi almak isteyenlerin vizeofisi.net sitesine göz atmaları öneriliyor. Ticari vize için gerekli olan başvurunuzu da Gaziantep vize merkezi temsilciniz ile ortak yapabilirsiniz.

Dubai Ticari Vize İçin Başvuru Süreci

Dubai ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişiler bu işlemlerini online olarak halledebiliyorlar. Bu işlemler esnasında Gaziantep vize merkezi temsilcinizden yardım almanız da sizin yararınıza olacaktır. Özellikle de vize başvuru formunun doldurulması sürecinde temsilciniz sizinle ortak hareket edecektir.

Vize başvuru formunun doldurulması ile birlikte gerekli belgeleri beyan etme aşamasına geçebilirsiniz. Ticari vize için gerekli olan belgelerin kapsamlı ve detaylı listesi temsilciniz tarafından size takdim edilecektir. Siz de listede yer alan her belgeyi eksiksiz olarak takdim etmek durumundasınız. Bu süreçte dikkatli olmalı ve belge dosyanıza her bir detayı eklemelisiniz. Aynı zamanda belgelerde yer alan tüm bilgilerin de kesinlikle doğru olmasına dikkat etmelisiniz.

Dubai Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai’ye iş görüşmesi, fuar gibi ticari amaçlı seyahat etmeyi planlayanlar için alınması gereken vize türü ticari vize olmaktadır.  Ticari vizesi başvurularında en önemli süreçlerden biri de belge beyanı aşamasıdır. Vize başvurularının tamamı için de belgelerin doğru bir şekilde beyan edilmesi önemlidir. Bu durumda herhangi bir problem yaşamamak adına Gaziantep vize merkezi temsilciniz ile ortak hareket etmeniz tavsiye edilir. Belgelerin eksiksiz ve doğru veriler ile ibraz edilmesi vize başvurunuzun daha kolay sonuçlanmasına da olanak sağlayacaktır.

Dubai Ticari Vize Başvuru Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin bu süreçte uyması gereken bir takım prosedürler bulunuyor. Buna göre de özellikle başvurunun ilk aşamasında bazı durumlara dikkat edilmesi gerekiyor. Dubai için ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişiler başvurularını online olarak da gerçekleştirebiliyorlar. Zaten Dubai ticari vizesi de online bir vize çeşidi olup pasaportunuza direkt olarak işlenmiyor.

Gaziantep vize merkezine başvuruda bulunarak ticari vize için ilk adımı atabilirsiniz. Bu süreçte vize merkezi temsilcileri sizi yardımcı olacaklardır. İlk olarak bir vize başvuru formu doldurmanız istenecektir. Başvuru formunda yer alan seyahat amacı sorularına da ticari faaliyetlerde bulunulacağının bilgisi sunulmalıdır.

Dubai için diğer tüm vize başvuruları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyenlerin vizeofisi.net sitesine göz atmaları da tavsiye ediliyor.

Dubai Ticari Vize İçin İstenen Belge Listesi

Dubai için ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişilerden bazı belgeler talep ediliyor. Bu belgelerin arasında diğer tüm ticari vize uygulamalarından farklı olarak davet mektubu yer almıyor. Normalde ticari vize başvurularında davet mektubunun mutlaka yer alması gerekirken Dubai için böyle bir uygulamaya gerek duyulmuyor.

Ticari vize başvurusunda bulunacak olan T.C. vatandaşlarının beyan etmesi gereken belgeler ise şöyle; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi.

Yukarıdaki belgelerin yanı sıra ticari vize talep dilekçesi ve başvuru formunun da beyan edilmesi isteniyor. Aynı zamanda sağlık raporu, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerinin de dosyada yer alması isteniyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; SGK hizmet dökümü ve maaş bordrosu,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; şirket ile ilgili çeşitli belgelerin (imza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi vb.) de ek olarak beyan edilmesi isteniyor.

Dubai Transit Vize İşlemleri

Dubai için alabileceğiniz transit vize imkanlarınız da bulunuyor. Dubai Transit vizesi için 2 seçenek sunulmaktadır. 48 Saat transit vize ve 96 saat transit vize seçeneklerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Dubai, havalimanları genellikle transit geçişler için çok sık tercih ediliyor. Her gün binlerce yolcu Dubai aktarmalı olarak başka bir ülkeye geçiş yapabiliyor. 48 saatlik transit vize sayesinde hem ekonomik hem de kısa sürede aktarma yapabilirsiniz. 96 saatlik vize de Dubai havalimanlarında 96 saatte kadar kalmanızı sağlayabiliyor. Dubai için transit vize başvurularınızı da Gaziantep vize merkezi ile yapabilirsiniz.

Dubai Transit Vizesi Nedir?

Dubai için transit vize ile ülkedeki havalimanlarından aktarma yapma şansını elde edebilirsiniz. Bunun için üç ayaklı uçak biletinizi de ibraz etmeniz ve diğer uçuşunuz ile ilgili detay vermeniz istenebilir. Böyle bir durumda da transit vizeniz imdadınıza yetişecektir.

Dubai havalimanları üzerinden Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarına aktarmalı geçişler yapılabiliyor. Bu durum da havalimanın her saat yoğun olmasına neden olabiliyor. Havalimanında beklemekte olan aktarmalı yolcular için de transit vize imkanları bulunuyor.

Transit vize çeşitleri de Dubai havalimanında beklemeniz gereken sürelere göre özelleştirilmiştir. Buna göre gerek 48 saatlik gerekse de 96 saatlik transit vize talebinde bulunabilirsiniz. Dubai için diğer tüm vize çeşitleri hakkında da bilgi almak adına vizeofisi.net sitesine göz atabilirsiniz.

Dubai Transit Vize Başvuru Süreci

Dubai için transit vize başvuruları da diğer kısa süreli vize başvuru sistemine benzemektedir. Buna göre ilk önce 48 saatlik mi yoksa 96 saatlik mi transit vize ihtiyacınızın olduğuna karar vermeniz istenir. Gaziantep vize merkezi ile Dubai transit vize gruplarından herhangi birine başvuruda bulunabilirsiniz.

Transit vize başvuru için de hem aktarmalı uçuşunuzun bilgilerini hem de kendi kimlik bilgilerinizi beyan etmeniz talep edilmektedir. Aynı zamanda kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve pasaport gibi belgelerin de fotokopilerini bu süreçte hazır tutmanız istenmektedir. Bunun yanı sıra Dubai için transit vizelerin her biri tek girişli vize olup bir kez daha kullanıma açık değildir.

Dubai Vize Tipleri

Dubai için birden fazla vize çeşidi bulunmaktadır. Vize çeşitlerinin de her biri ülkedeki kalış programınıza ve seyahat amacınıza göre şekillendirilmiştir. Aynı zamanda ülkeye birden fazla giriş çıkış yapmak isteyen yabancı uyruklu kişiler için de buna göre vize uygulamaları yer alıyor. Dubai için kısa süreli ve uzun süreli vize gruplarının yanında bir de transit vize imkanları da yer alıyor. Seyahat planınız doğrultusunda her türlü Dubai vizesi başvurusunu da Gaziantep vize merkezi ile yapabilirsiniz.

Kısa Süreli Dubai Vizeleri

Dubai ülke sınırları içerisinde 28 günden 90 güne kadar ikamet hakkı tanıyan kısa süreli vize imkanları bulunuyor. Bu vize çeşitleri arasında ticari vize, turistik vize ve aile ziyareti vizesi gibi çeşitler yer alıyor. Her biri farklı bir seyahat amacına yönelik hizmet eden kısa süreli vizelerde amacın da beyan edilmesi büyük önem taşıyor.

Dubai turistik vize ile 90 güne kadar turistik aktivitelere katılım sağlamanıza izin veriliyor. Ticari vize için de 28 gün ila 90 gün arasında ikamet hakkı tanınabiliyor. Dubai için aile ve arkadaş ziyareti vizesi de ülkede ikamet eden yakınlarınızı görmenize yardımcı oluyor.

Dubai için kısa süreli vize başvuruları hakkında da bilgi almak isteyenlerin vizeofisi.net sitesine göz atmaları gerekecektir.

Uzun Süreli ve Transit Dubai Vizeleri

Dubai için uzun süreli vize grubunda yer alan vizeler sayesinde ülkede 90 günden daha uzun süre ikamet edebilirsiniz. Bu vize çeşitleri arasında da oturum izni ve çalışma izni gibi vize çeşitleri yer almaktadır. Bu vizeler için yapılan başvurular daha geniş kapsamlı ve farklı prosedürlere sahiptir. Dubai için uzun süreli vize talebinde bulunmak isteyenlerin de Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçmeleri önerilmektedir.

Dubai için transit vize çeşitleri de ülkeye yapılan yolculuklarda en sık başvuruda bulunulan vize çeşitleridir. Buna göre Dubai aktarmalı bir uçuş yapacak olan yabancı ülke vatandaşlarının transit vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Dubai transit vize çeşitleri 48 saatlik ve 96 saatlik olmak üzere iki ayrı grupta incelenmektedir.

 

Dubai 48 Saatlik Transit Vize

Dubai için bir transit vize çeşidi olan 48 saatlik vize ile ülkeden aktarmalı uçuşlara binebilirsiniz. Hem kısa sürede çıkan hem de kısa süreli olan bu vize için de başvuruda bulunmanız bekleniyor. Dünyanın en yoğun havalimanlarından olan Dubai için transit vize başvurularında sıklıkla bulunulmaktadır. Dubai vize yasalarınca da ülkeye 48 ya da 96 saatlik transit vize başvurusunda bulunulması zorunlu koşulmuştur. Dubai için 48 saatlik transit vize başvurunuzu da Gaziantep vize merkezi ile yapabilirsiniz.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Başvuru Süreci

Dubai için 48 saatlik transit vize başvurusunda bulunurken talep edilen başlıca prosedürleri eksiksiz uygulamanız isteniyor. Transit vize için yapılan her bir başvuru yaklaşık 24 ila 48 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

Transit vize başvurunuzu Gaziantep vize merkezi ile de yapmanız mümkündür. Bu durumda ilk önce bir transit vize başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Başvuru formunun eksiksiz ve kesinlikle doğru bilgiler ışığında doldurulması oldukça önemlidir. Vize başvuru formunun doldurulmasının ardından da transit vize için gerekli evrakların beyan edilmesi sürecine geçilir. Bu süreç, diğer kısa ya da uzun süreli vize başvurularına oranla daha kolaydır.

Dubai için transit vize çeşitleri ve başvurularının temel özellikleri hakkında bilgi edinmek için vizeofisi.net sitesini mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai için 48 saatlik transit vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bazı prosedürleri yerine getirmeleri zorunludur. Sağlıklı bir vize başvuru süreci için kriterleri karşılıyor olmak önemlidir. Buna göre de 48 saatlik vize için ilk önce 3 ayaklı uçak biletinin mutlaka sunulması beklenmektedir.

3 ayaklı uçak biletine örnek olarak da Türkiye – Dubai – Fas gibi örnekler sunulabilir. Buna göre aktarma yapılacak uçak rezervasyon bilgilerinin de gerekli olan belgeler arasında beyan edilmesi zorunludur. Vize başvurusunda beyan edilecek diğer belgeler ise; pasaport, ve kimlik fotokopisidir. Aynı zamanda 48 saatlik vize başvurusunda bulunurken bu vize için belirlenmiş olan harç ücretini de yatırdığınızı kanıtlamanız istenmektedir. Bu yüzden harç ücreti banka dekontu da belge dosyasında mutlaka yer almalıdır.

Dubai 96 Saatlik Vize

Dubai için transit vize kapsamında 96 saatlik vize hizmeti de yer almaktadır. Buna göre Dubai havalimanlarında 96 saate kadar bekleme imkanını elde etmiş olursunuz. Dubai, dünyanın en çok aktarma yapılan lokasyonlarından biridir. Dolayısıyla bu durumda transit vize hizmetleri de oldukça geniş kapsamlıdır. Dubai için 96 saatlik transit vize başvurusunda bulunurken de aktarma bilgilerinin de beyan edilmesi zorunludur. Ayrıca diğer vize başvuruları gibi Dubai transit vize için de başvuruda bulunulması gerekmektedir. Transit vize başvurunuzu Gaziantep vize merkezi ile de yapabilirsiniz.

Dubai 96 Saatlik Vize Başvuru Süreci

Dubai için 96 saatlik transit vize başvurusunda bulunacak olan kişileri de bir başvuru süreci bekliyor. Buna göre de ilk önce transit vize başvurusunda bulunulacağının beyan edilmesi gerekiyor. Transit vize için başvuru formunun doldurulmasıyla birlikte süreç belge beyanı aşamasına doğru ilerliyor.

Transit vize için başvuru ve belge beyanı aşaması diğer vize türlerine göre daha kolay ilerliyor. 96 saatlik vize başvurusunda bulunurken de talep edilen belgeler çok yüklü olmuyor. Ayrıca 96 saatlik transit vize bir çeşit elektronik vize olduğu için pasaporta da işlenmesine gerek kalmıyor.

Dubai için hem transit hem de diğer her çeşit vize grupları hakkında da bilgi almak adına vizeofisi.net sitesine göz atabilirsiniz.

96 Saatlik Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai 96 saatlik vize başvurusunda bulunacak kişilerin bir takım prosedürlere de uygun davranmaları gerekiyor. Buna göre de 3 ayaklı uçak biletinin de vize başvurusunda bulunurken beyan edilmesi gerekiyor. 3 ayaklı bilet ile Dubai üzerinden nereye ve hangi zaman dilimlerinde aktarma yapılacağı anlaşılmış oluyor.

Bunun yanı sıra pasaport ve kimlik fotokopisi gibi belgelerin de transit vize başvuru sürecinde mutlaka beyan edilmesi isteniyor. Aynı zamanda transit vize harç ücretinin yatırıldığına dair dekontun da belge dosyasında yer alması gerekiyor.

Dubai için 96 saatlik vize başvuruları da ortalama 24 ila 40 saat arasında cevaplanabiliyor. Vize başvurusunun yapılması ile birlikte kısa bir süre sonra transit vizenize kavuşabilirsiniz. Bu konuda gereken yardımı da Gaziantep vize merkezi temsilcinizden alabilirsiniz.

 

Dubai 90 Günlük Çok Girişli Vize

Dubai için 90 günlük çok girişli vize uygulaması Türkiye vatandaşı olup borda pasaport sahibi kişilerce alınması gereken bir vize türüdür. 90 günlük çoklu giriş hakkı tanıyan bu vize için başvurunuzu konsolosluk makamına yapmamanız gerekmektedir. Bunun için de Gaziantep vize merkezi sizde bu konuda yasal olarak hizmet sunacaktır. 90 günlük çoklu giriş vizesi de diğer vize çeşitleri gibi e-vizedir. Bu yüzden gereken başvurular da online ortamda alınabilir.

Dubai 90 Günlük Çok Girişli Vize Nedir?

90 günlük çok girişli Dubai vizesi, özel bir vize çeşididir. Vize başvurusunda sonra vizenizin onay süresi yaklaşık 24 ila 48 saat arasında değişmektedir. Vize başvurunuzun onay alması halinde vizeniz toplamda 58 gün boyunca geçerli kalacaktır. 58 günün sonunda ise 90 günlük çoklu giriş vizesi için yeniden başvuruda bulunulması gerekecektir.

90 günlük çok girişli vize uygulaması sayesinde ülkede 90 gün boyunca birden fazla kez giriş çıkış yapma hakkına sahip olabilirsiniz. Diğer vize çeşitlerine oranla daha yüksek ücretli olan bu vize çeşidini genellikle sağlık ve ticari durumlarda tercih edenle çoğunluktadır.

Dubai için 90 günlük ve çok girişli vize için başvurunuzu da Gaziantep vize merkezi ile yapabilirsiniz. Bu ve bunun gibi diğer tüm özel vizeler hakkında da gaziantepvize.net sitesinden bilgi almanız mümkündür.

Dubai 90 Günlük Çok Girişli Vize Başvuru Süreci

90 günlük çok girişli vize başvurusunda bulunacak olan kişiler bu başvurularınız Gaziantep vize merkezi ile yapabilirler. Bu vize çeşidi özel uygulamalı bir vize türü olduğundan başvurular genellikle vize merkezleri tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda 90 günlük vize de elektronik vize çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu sayede vize için online başvuruda bulunulması da mümkündür.

Dubai 90 günlük çok girişli vize için bazı evrakları da beyan etmeniz gerekiyor. Bu evraklar arasında pasaport ve kimlik fotokopiniz yer alıyor. Bu evrakların haricinde vize başvurusu için herhangi bir evrak talebinde bulunulmuyor. Vize başvurunuz da 1 ya da en geç 2 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz cevap alabiliyor.

Dubai 90 Günlük Tek Girişli Vize

Dubai için bir diğer vize çeşidi de 90 günlük ve tek giriş hakkı tanıyan Dubai özel vizesidir. Bu vize ile ülkeye tek girişlik hak kazanırken 90 günlük ikamet hakkını da elde etmiş olursunuz. 90 günlük ve tek girişlik Dubai vizesi için de bir başvuru süreci ve prosedürü bulunmaktadır. Tek girişlik vize için yapacağınız başvuru da oldukça kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Dubai için tüm vize başvurularınızı Gaziantep vize merkezi ile yapabilirsiniz.

90 Günlük Tek Girişli Vize Nedir?

Dubai ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet etmek isteyen kişilerin bu türü için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Dubai için online vize uygulaması bulunmakta ve vize başvuruları da online ortamda yapılmaktadır. 90 günlük tek girişli vize için de aynı durum geçerlidir. Gaziantep vize merkezi temsilcinizin de yardımıyla vize başvurunuzu sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

90 günlük tek girişli vize, adından da anlaşılacağı üzere tek giriş hakkı tanıyor. Yani buna göre ülkeden çıkış yapmadan 90 güne kadar kalma hakkına sahip olabiliyorsunuz. Vize başvurunuzun da onay alması ile birlikte tek girişli 90 günlük vizenizi 58 gün içerisinde kullanmanız gerekiyor. Aksi durumda vizeniz iptal ediliyor ve yeniden başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Dubai için tüm uzun ya da kısa süreli vize grupları hakkında detaylı bilgilere de vizeofisi.net sitesinden ulaşabilirsiniz.

Dubai 90 Günlük Tek Girişli Vize Başvurusu

Dubai için 90 günlük tek giriş hakkı tanıyan vize başvurunuzu Gaziantep vize merkezi çatısı altında yapabilirsiniz. Dubai, konsolosluk makamlarına yönlendirerek vize başvurusuna gerek duymayan nadir ülkelerden biridir. Dubai için çıkartılan vizelerin pasaporta işlemeleri yapılmadan online kullanım hakları da bulunmaktadır. Bu sayede vize başvuruları da online ortamda gerçekleştirilmektedir.

Dubai için vize başvurusunda bulunurken Gaziantep vize merkezi temsilciniz ile ortak hareket etmeniz önerilmektedir. Vize başvuru sürecinin sağlıklı ve sorunsuz geçmesi açısından bazı detayları bilen kişilerle yerine getirmek faydalı olacaktır. 90 günlük tek giriş hakkı tanıyan Dubai vizesi için de bu durum geçerlidir.

Dubai VIP Vize

Dubai için VIP vize uygulaması her vize çeşidi için etkili bir uygulamadır. Özellikle de acil seyahat planı yapmak isteyenlerin VIP vize uygulamalarından faydalanmaları önerilir. VIP vize uygulaması sayesinde vize başvurunuz 24 saat gibi bir sürede cevaplandırılmaktadır. Dubai için VIP vize uygulaması ekstra bir ücret bedelinde faydalanılan bir hizmettir. Transit ve kısa süreli vizeler için bu uygulamadan faydalanılması oldukça mantıklıdır. Dubai için tüm VIP vize hizmetlerinden Gaziantep vize merkezi aracılığıyla da faydalanabilirsiniz.

Dubai İçin VIP Vize Hizmetleri

Dubai için oluşturulan VIP vize hizmetleri sayesinde vize başvurularınız 24 saatte sonuçlanabiliyor. Bu hizmetten faydalanmak için de ekstra bir bedel ödemeniz talep ediliyor. VIP vize hizmetleri için ödemeniz gereken ek ücreti vize harcı ve diğer ek hizmetler üzerine ekleyerek ödemeniz gerekiyor.

Her vize çeşidi için uygun olan bu hizmet ile Dubai için acil seyahat planı oluşturmanıza da izin veriliyor. Özellikle ticari ve sağlık ile ilgili durumlarda VIP vize hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. VIP vize hizmetlerinden faydalanmak için de Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu süreçte vize merkezi temsilciniz ile görüşerek başvuruda bulunacağınız vize türüne uygun özel hizmet alabilirsiniz.

Dubai için diğer tüm vize uygulamaları ve özel hizmetler hakkında bilgi almak için de vizeofisi.net sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır.

VIP Vize Hizmetinin Geçerli Olduğu Uygulamalar

Dubai için yapacağınız vize başvurularında vize onay sürenizi hızlandırmak adına VIP hizmetlerden faydalanmayı tercih edebilirsiniz. VIP hizmetler ile yalnızca 24 saat gibi kısa bir sürede Dubai için vize başvurunuz neticeye ermiş olacaktır.

Dubai VIP vize hizmetleri hemen hemen her vize türü için uygulanan bir hizmettir. Dubai için 90 günlük tek ya da çok girişli vizelerde VIP hizmetlerden faydalanmanıza izin veriliyor. Bunun yanı sıra 48 saatlik ve 96 saatlik transit vize çeşitlerinde de VIP hizmet sunulabiliyor. Aynı zamanda 14 günlük Dubai vizesi ile çok girişli Cruise vizesi için de özel hizmetlerden faydalanmanız mümkündür. Daha kısa sürede vize onayı için bu hizmetleri mutlaka denemelisiniz.

Dubai 24 Saatte Vizesi

Dubai için acil seyahat planlarında 24 saatte vize işlemleri hizmeti sunulmaktadır. Özel bir vize hizmeti olan 24 saatte Dubai vizesi ile ülkeye acil seyahatlerde bulunabilirsiniz. Normal vize başvuruları için 7 ila 15 iş günü arası beklenirken 24 saatte vize başvurusu oldukça kolaydır. Üstelik yalnızca tek bir evrak ile bu başvuruda bulunmak da mümkündür. Özellikle ticari faaliyetler için bu vize türünden faydalanmanız mantıklı olacaktır. Dubai için 24 saatte vize başvurunuzu da Gaziantep vize merkezi ile yapabilirsiniz.

24 Saatte Dubai Vizesi İşlemleri

24 saat gibi kısa bir sürede vize onayınızın yapılması için bu özel hizmetten faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Tıpkı diğer vize çeşitlerinde olduğu gibi 24 saatte vize işlemleri için de başvuruda bulunmak gerekiyor. Fakat bu başvuru uzun bir sürece yayılmadan kısa bir sürede kolayca halledilebiliyor.

Dubai ülke sınırları içerisinde acil durumları olan yabancı uyruklu vatandaşların bu vize için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Böylece yalnızca bir gün içerisinde Dubai vizeniz hazır hale gelmiş olur. Dubai için 24 saatte vize onayı almak adına Gaziantep vize merkezi temsilciniz ile irtibata geçebilirsiniz.

Dubai için diğer tüm özel vize çeşitleri hakkında da bilgi almak için vizeofisi.net sitesine göz atmanız mümkündür.

Dubai 24 Saatte Vize Başvuru Süreci

24 saat gibi kısa bir sürede Dubai vizesi sahip olmak isteyenlerin bu hizmete başvuruda bulunmaları gerekiyor. 24 saatte Dubai vizesi başvurunuzu da Gaziantep vize merkezi ile yapmanıza izin veriliyor. Dubai için sunulan vize hizmetleri bizzat konsolosluk makamı tarafından yapılmıyor. Bundan dolayı Gaziantep vize merkezi gibi kurumlar Dubai Göçmen Ofisi tarafından resmi olarak görevlendiriliyor.

Vize merkezi ile yapacağınız başvurular için de evrak talebinde bulunurken çeşitli kolaylıklar sağlanıyor. Özellikle de 24 saatte Dubai vizesi için yalnızca pasaportunuzun fotokopisi isteniyor. Üstelik pasaport fotokopinizi de mail yolu ile taratarak göndermeniz yeterli olabiliyor. 24 saatte Dubai vizesi almak için tüm detayları vize merkezi temsilciniz ile görüşebilirsiniz. Bu sayede de seyahat planınızı oldukça kısa bir sürede yerine getirebilirsiniz.

Dubai Vize İşlemleri

Dubai için vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı vize işlemlerinden de haberdar olmaları bekleniyor. Buna göre sağlıklı ve sorunsuz bir vize başvuru süreci geçirmek için prosedürleri iyi kavramak önem taşıyor. Öncelikle de Dubai için vize başvurusunun nasıl yapılması gerektiği üzerinde duruluyor. Başvuru sürecindeki adımlar da doğru atıldığı takdirde kısa süre içerisinde Dubai vizenizin olumlu yanıt alması sağlanıyor. Dubai için tüm vize başvurularınızı da Gaziantep vize merkezi ile yaparak daha sorunsuz bir süreç geçirebilirsiniz.

Dubai Vizesi Başvuru Süreci

Dubai için vize başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle bir vize başvuru formu doldurmaları zorunludur. Vize başvuru formu ile hangi vize çeşidine başvuruda bulunacağınız da kesinleşmiş olacaktır. Bu yüzden başvuru formunda yer alan her soruya kesinlikle doğru yanıtlar vermeniz gerekmektedir.

Vize başvuru formunu doldurduktan sonra da süreç belge beyanı aşamasına doğru ilerler. Bu aşama vize başvuruları için oldukça büyük önem taşımaktadır. Dubai için vize başvurularında sizden talep edilen tüm belgelerin eksiksiz olarak beyan edilmesi gerekecektir. Eğer vize başvurunuzu Gaziantep vize merkezi aracılığı ile yapıyorsanız bu aşamada temsilciniz size bir belge listesi sunacaktır. Belge listesinde bulunan her bir kalemin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Dubai vize başvuruları için sık sorulan soruları görmek adına vizeofisi.net sitesine de mutlaka göz atmanı öneriliyor.

Dubai Vize Onayı ve Reddi

Dubai için yaptığınız vize başvuruları yaklaşık olarak 7 gün içerisinde sonuçlanabiliyor. Bunun yanı sıra bazı özel hizmetler sayesinde vize başvurunuzun 24 saat içerisinde sonuçlandırılması da mümkün kılınıyor. Dubai için yapılan vize başvuruları genellikle olumlu yanıt alıyor. Fakat yine de bazı durumlar sebebiyle başvurunun reddedilme ihtimali de bulunuyor.

Dubai vize başvurusunun reddedilme durumunda başvuru sahiplerinin itiraz hakkı da bulunmaktadır. Bu süreçte itiraz dilekçenizi Dubai Göçmen Ofisi makamına e – posta yoluyla gönderebilirsiniz. Genellikle eksik ve yanlış belge beyanı yüzünden olumsuz yanıt alan vize başvurusu için de eksik belgeleri de beyan etmeniz isteniyor. Vize başvurunuzun olumsuz yanıt alması halinde yapmış olduğunuz harç ödemesi ne yazık ki geri ödenmiyor.

Dubai Vize Uzatma

Dubai için vize uzatma işlemleri genellikle zorluklarla karşılaşılan bir süreç olarak tanımlanıyor. Bu süreçte uygulanması gereken prosedürlerin tamamı uygulandığında zorluk yaşanmamaktadır. Üstelik vize uzatma işlemi için Dubai’den Türkiye’ye dönmenize de gerek bulunmamaktadır. Dubai’de ikamet ettiğiniz süre zarfında vize uzatma işlemlerinizi kolayca başlatabilirsiniz. Elbette bu süreçte de sizden bazı ek belgeler talep edilecektir. Bunun için de Gaziantep vize merkezi temsilciniz ile görüşmeli ve süreç hakkında bilgi almalısınız.

Dubai İçin Vize Uzatma İşlemleri

Dubai vizenizin süresini uzatmak istiyorsanız bunun için gerekli olan başvuruyu yapmanız isteniyor. Üstelik vize uzatma başvurusunu da bizzat Dubai ülke sınırları içerisindeyken de yapmanıza izin veriliyor. Dubai için vize başvuruları online ortam üzerinden yapılırken uzatma işlemleri de bu sayede kolayca çözülebiliyor.

Dubai için elektronik vize sistemi geçerli olup pasaportunuza herhangi bir vize işlemi uygulaması yapılmıyor. Bu durumda uzatma işlemleri için de çok fazla efor sarf etmenize gerek kalmıyor. Bu süreçte Gaziantep vize merkezi ile irtibata geçerek vizenizi bir süre daha uzatma şansını bulabilirsiniz. Vize bitiş tarihinizden yalnızca 7 gün önce uzatma işlemlerini başlatmanız önerilmektedir.

Dubai vize işlemleri hakkında aklınıza takılan diğer tüm sorular için de vizeofisi.net sitesine göz atmanız gerekmektedir.

Dubai Vize Uzatma İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai için almış olduğunuz vizeyi uzatmak istiyorsanız bu süreçte bazı ek belgeleri beyan etmelisiniz. Beyan etmeniz gereken belgeler arasında da e – vize belgesi ve pasaport fotokopisi yer almaktadır. Vize uzatma işlemlerinde pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

Dubai vize uzatma işlemleri sonucunda vizeniz ekstra 30 gün daha kullanılabilir hale gelmektedir. Ayrıca uzatma işlemi için de belirlenen miktarda bir ekstra harç ödemesi yapmanız beklenir. Dubai için vize uzatma işlemi belli başlı vize grupları için uygulanmaktadır. Bu grup içerisinde de 30 ve 90 günlük vizeler yer almaktadır. 30 günlük tek ve çok girişli Dubai vizesi için bu işlem uygulanırken 30 günlük Cruise vizesi için de uzatma hakkı bulunmaktadır.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizesi başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımızın bazı belgeleri beyan etmeleri zorunludur. Vize başvuru için beyan edilecek olan belgeler de vize çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Gaziantep vize merkezi ile yapacağınız başvurularda sizin için gerekli olan belgelerin listesi tarafınıza sunulmaktadır. Her vize için farklı ek belge talep edildiğinden her liste kişiye özel olarak hazırlanır. Aynı zamanda mesleki durumlar nedeniyle de Dubai için yapılan vize başvurularında farklı ek belgeler istenebilir.

Dubai Vizesi İçin Belge Beyanı Süreci

Dubai vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize işlemleri çerçevesinde bazı belgeleri beyan etmeleri istenmektedir. Bu belgeler kişilerin başvuruda bulunduğu vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda Dubai için vize başvurusunda bulunan kişilerin mesleki durumları da bazı ek belgelerin talep edilmesine neden olabilir.

Dubai için vize başvurusunda bulunurken en önemli adım şüphesiz ki belge ibrazı adımıdır. Bu durumda özenli olmak ve talep edilen belgeleri eksiksiz beyan etmek oldukça önemlidir. Diğer ülkelere oranla da Dubai için talep edilen belge listesi pek geniş kapsamlı değildir.

Belge beyanı sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle vize başvurunuz olumsuz yanıt alabilir. Bu da vize başvurunuzun daha uzun bir sürece yayılmasına neden olacaktır. Dubai için hangi çeşit vizeye başvuruda bulunmanız gerektiği konusunda soru işaretleriniz varsa da vizeofisi.net sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede vize çeşidine göre gereken belge listesini de araştırabilirsiniz.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizesi başvurusunda gerekli evrakların başında; pasaport, kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği bulunuyor. Adli sicil kaydı ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar e –devlet kapısı sistemi üzerinden de ücretsiz olarak alınabiliyor. Dubai için e – vize uygulaması bulunduğundan da gereken evrakların tümü online olarak iletilebiliyor.

Dubai vizesi başvurularında bazı durumlarda çeşitli mesleki evraklar da tercih edilebiliyor. Böyle bir durumda Gaziantep vize merkezi ile ortak hareket etmeli ve gereken belge listesi için talepte bulunmalısınız. Bu sayede vize başvuru sürecini daha kolay ve sorunsuz ilerleyebilecektir.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vizesi e – vize uygulaması ile ilerleyen bir sürece sahiptir. Buna göre de vize başvurularının elektronik ortamda online olarak yapılması sağlanmaktadır. Gaziantep vize merkezi ile yapacağınız Dubai vizesi başvuruları için de size bu hizmet sunulmaktadır. Buna göre vize merkezi temsilciniz ile ortak hareket ederek hafta içi her gün vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bundan dolayı da Dubai için herhangi bir vize randevusu almanıza gerek kalmayacaktır.

Randevusuz Vize Başvuru Sistemi

Dubai için yapacağınız vize başvurularında randevu talebinde bulunmadan da başvurunuz değerlendirilmektedir. Online vize uygulaması sayesinde herhangi bir konsolosluk şubesinden ileri bir tarihe randevu talep etmenize gerek duyulmamaktadır. Böylece Dubai için yapacağınız vize başvurusu daha kısa bir süre zarfında sonuçlandırılmaktadır.

Dubai haricindeki diğer pek çok ülke vize randevusu alımını zorunlu koşmuştur. Bu da vize onaylarının 7 ila 15 iş günü içerisinde yapılmasına neden olmaktadır. Fakat Dubai için online vize başvurusu sayesinde vize onayınızı 2 – 4 iş günü arasında almanıza olanak sağlanmaktadır.

Randevusuz ve kısa sürede sonuç veren Dubai vizesi için gerekeli olan başvurularınızın tamamını Gaziantep vize merkezi ile yapabilirsiniz. Vize başvuru süreçleri konusunda daha fazla bilgi edinmek için de vizeofisi.net sitesine göz atmanız öneriliyor.

Randevusuz Vize Başvuru Süreci

Dubai için randevusuz vize başvurularında ilk önce vize merkezi ile görüşerek hangi çeşit vize için başvuruda bulunacağınızı bildirmeniz gerekiyor. Seyahat amacınız vize çeşidine şekil verdiğinden dolayı amacınızı doğru ve net bir şekilde bildirmeniz önem teşkil ediyor. Dubai için hangi vize çeşidine başvuruda bulunacağınız belirtildikten sonra da online başvuru süreci başlatılıyor.

Elektronik Dubai vizesi için yapacağınız online başvuruda bazı belgelerin de eksiksiz olarak beyan edilmesi gerekiyor. Bu süreçte Gaziantep vize merkezi temsilciniz size gerekli belgelerin kapsamlı listesini sunacaktır. Sizin de üzerinize düşen yegana görev listede bulunan her bir kalemi eksiksiz toplayarak online sistem üzerinden ibraz etmektir. Bu işlemin de ardından Dubai için e – vize başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Başvuruda bulunduğunuz vize çeşidine göre de alacağınız yanıt 2 ya da 4 gün arasında size iletilecektir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vize başvuru süreci diğer ülkelerin prosedürlerine göre daha kolay geçmektedir. Elbette Dubai için de bir takım resmi prosedürler uygulanmakta ve işleme alınmaktadır. Yine de Dubai vize başvuruları online ortamda da yapıldığından dolayı zorlu bir sürece girilmemektedir. Dubai için uygulanan e – vize sayesinde vizenizin pasaportunuza da işlenmesine gerek kalmamaktadır. Ayrıca vize başvuruları da diğer ülkelere oranla daha kısa bir sürede sonuçlanabilmektedir. Dubai için yapacağınız e – vize başvurularını da Gaziantep vize merkezi ile ortak yapabilirsiniz.

Dubai Vizesi İçin Başvuru Süreci

Dubai için vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı prosedürleri sorunsuz bir şekilde yerine getirmeleri bekleniyor. Dubai vize başvurularında herhangi bir şekilde konsolosluk makamına gitmenize gerek kalmıyor. Ayrıca bu süreçte resmi bir makamdan randevu talep etmeniz de gerekmiyor. Tüm bunlar da Dubai vizesi başvurularının yalnızca 2 ya da 4 gün içerisinde sonuçlanmasını sağlıyor.

Gaziantep vize merkezi ile ortak yapacağınız Dubai vize başvurularında ilk önce hangi çeşit vizeye başvuruda bulunacağınızın netleştirilmesi isteniyor. Ülkeye yapacağınız seyahatin amacı, sizin hangi çeşit pasaport için başvurmanız gerektiğini ortaya çıkartıyor.

Hangi vizeye başvuruda bulunmanız gerektiği netleştiğinde de sıra belgelerin beyan edilmesi ve başvurunun tamamlanması aşamasına geliyor. Dubai vizesi başvurusunda ibraz edilecek belgelerin listesi de Gaziantep vize merkezi temsilcisi tarafından size sunuluyor.

Dubai vize çeşitleri konusunda soru işaretleriniz varsa vizeofisi.net sitesinden faydalanabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusunda Gereken Evraklar

Dubai vize başvurusunda bulunurken herkesin bazı evrakları beyan etmesi zorunludur. Dubai için yapılan vize başvuruları kolay bir süreçte ilerlediğinden dolayı da belge listesi çok kabarık değildir. Dubai, diğer ülkelere oranla daha rahat bir vize başvuru politikasına sahiptir. Bu süreçte de talep ettiği belgeler yalnızca temel belgelerden oluşmaktadır.

Dubai vize başvuruları için gereken belgelerin arasında ise; pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi gibi temel belgeler bulunuyor. Bunların yanında 2 adet biyometrik fotoğraf ve sağlım raporu gibi temel belgelerin de dosyanızda yer alması gerekiyor.

Dubai Cruise Vizesi

Dubai cruise vizesi, gemi turu vizesi anlamına gelen turistik bir vize türüdür. Dubai’de bulunan eşsiz limanları gezmek isteyen kişilerin bu vize çeşidine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Dubai cruise vizesi birden fazla giriş çıkış hakkı tanıyan bir vizedir. Üstelik vize başvurusunun onay süresi de oldukça kısadır. Yalnızca 1 – 2 gün içerisinde Dubai cruise vizesi başvurunuzun onay haberini alabilirsiniz. Dubai cruise vizesi için gerekli olan başvuru sürecini de Gaziantep vize merkezi ile başlatabilirsiniz.

Dubai Cruise Vizesi Nedir?

Dubai cruise vizesi ile gemi seyahatlerine katılarak turistik bir gezide yer alabilirsiniz. Özel bir vize çeşidi olan cruise vizesi, 30 gün geçerlilik taşıyan bir vize çeşididir. Bir çeşit turistik vize olan bu vize türünün amacı cruise gemisi ile yapılan seyahatlere katılım sağlamaktır.

Dubai cruise vizesi ile gemi turlarına katılım sağlayabilir ve turistik aktivitelerde bulunulabilir. Dubai’de herhangi bir gemi turuna katılım sağlamak isteyenlerin de mutlaka bu vize çeşidi için özel başvuruda bulunmaları gerekecektir. Cruise vizesi olmayan tüm yabancı uyruklu kişilerin turlara katılımına izin verilmemektedir.

Dubai özel vizeleri hakkında tüm detaylara ulaşmak isteyenlerin de vizeofisi.net sitesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Dubai Cruise Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai cruise vizesi için başvuruda bulunacak olan kişilerin öncelikle bazı evrakları beyan etmeleri zorunludur. Gaziantep vize merkezi ile yapacağınız Dubai vizesi başvurusunda size özel bir belge listesi de hazırlanacaktır. Vize merkezi temsilciniz tarafından size sunulan belgede yer alan tüm evrakları eksiksiz beyan etmeniz gerekecektir.

30 günlük ve çoklu giriş imkanı tanıyan Dubai cruise vizesi için başvuru ücreti de dönemsel olarak değişebiliyor. 2020 yılı itibariyle cruise vizesi için ödenmesi gereken harç miktarı da dolar olarak belirlenmiştir. Bu harç ücreti içerisine vize merkezi ek bedelleri de eklenmelidir.

Cruise vizesi için başvuruda bulunurken bazı belgelerin de beyan edilmesi isteniyor. Beyan edilecek belgelerin arasında ise; pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı ve katılım sağlanacak tur bilgileri yer alıyor. Aynı zamanda başvuruda bulunan kişilerden 2 adet biyometrik fotoğraf da talep ediliyor.

 

Dubai Çalışma İzni

Dubai için uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan çalışma izni ile ülkede uzun süre ikamet edebilirsiniz. Çalışma izni sayesinde Dubai sınırları içerisinde ticari faaliyetlerde de bulunabilirsiniz. Kısa süreli vize çeşitlerine oranla çalışma izninin daha farklı bir prosedürü bulunmaktadır. Bu prosedür de kısa süreli vize gruplarında olduğu gibi oldukça kolay ilerlememektedir. Yine de bazı adımlar uygun şekilde atıldığı takdirde Dubai için çalışma izni başvurunuz olumlu yanıt alacaktır. Çalışma izni başvuruları için Gaziantep vize merkezini de tercih edebilirsiniz.

Dubai Çalışma İzni Nedir?

Dubai çalışma izni sayesinde ülkede uzun süreli ikamet ve çalışma hakkını elde edebilirsiniz. Dubai, ekonomik açıdan oldukça çekici ve rahat bir ülkedir. Ülkede pek çok alanda çalışabilir ve işlerinizi ilerletebilirsiniz. Dubai’de çalışarak daha iyi bir gelir elde etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının da bu doğrultuda çalışma izni başvurusunda bulunmaları gerekecektir.

Dubai için ticari vize imkanı 28 ve 90 gün ile sınırlı iken çalışma izninin süresi daha uzundur. Herhangi bir problem yaşanmadığı takdirde de çalışma izninin uzatma başvurusu olumlu sonuçlanmaktadır. Dubai için çalışma izni başvurusunda bulunurken de aranılan en önemli kriter ülkede yer alan bir iş kurumundan alınan sponsorluk belgesidir.

Dubai için uzun süreli vize çeşitleri hakkında bilgi almak adına vizeofisi.net sitesine mutlaka göz atmalısınız.

Dubai Çalışma İzni Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai çalışma izni başvurusunda bulunurken öncelikle başvuru süreci için gerekli olan adımları tek tek uygulamanız gerekiyor. Bunun için de Gaziantep vize merkezi ile ortak hareket etmeniz tavsiye ediliyor. Çalışma izni başvurusunda bulunurken sizden talep edilen tüm belgeleri zamanında ve eksiksiz ibraz etmeniz isteniyor. Bu süreçte en önemli aşamayı da belge beyanı süreci oluşturuyor.

Dubai için çalışma izni başvurusunda bir diğer önemli detay da ülkede yer alan bir kurumdan sponsorluk belgesinin alınmasıdır. Sponsorluk belgesi ile ülkede kabul aldığınız iş ve çalışma pozisyonunuz hakkındaki bilgiler aktarılmaktadır. Aynı zamanda işin süresi ve haftalık kaç saat çalışacağınızın bilgisi de sponsorluk belgesinde belirtilmelidir.

Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai için bir diğer uzun süreli vize de Dubai öğrenci vizesidir. Dubai, gelişmiş bir ülke olup eğitim açısından da özel bir yere sahiptir. Ülkede hem lisans eğitimi alabilir hem de dil okullarına katılabilirsiniz. Bu süreçte de ülkede ikamet etmenize izin veren öğrenci vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Dubai öğrenci vizesi başvurusunda bazı belgeleri beyan ederek uzun süreli ikamet ve eğitim alma hakkına sahip olabilirsiniz. Her vize çeşidi için olduğu gibi öğrenci vizesi için de başvurunuzu Gaziantep vize merkezi ile yapmanız mümkündür.

Dubai Öğrenci Vizesi Nedir?

Dubai, renkli hayatı ve eğitim kalitesiyle aslında gençlere hitap eden bir ülkedir. Ülkede pek çok üniversite bulunduğu gibi aynın zamanda dil okulları da yer almaktadır. Bu sayede yabancı uyruklu kişilerin ülkeye gelerek eğitim hayatına katkıda bulunmaları da sağlanmaktadır. Dubai’de yer alan okulların pek çoğu İngilizce dilinde eğitim verdiğinden yabancı öğrencilerin bu ülkeyi tercih ettiği durumlar çok fazladır.

Dubai öğrenci vizesi kapsamında eğitim hayatınızdan geriye kalan süreçte çalışma hayatına da atılmanıza izin veriliyor. Öğrenci vizesi sayesinde haftalık belli bir süre başka işlerde çalışarak maddi olarak da kazanç sağlayabilirsiniz. Dubai için tüm uzun süreli vize çeşitlerinden faydalanmak adına da vizeofisi.net sitesine mutlaka göz atmanız isteniyor.

Dubai Öğrenci Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai için öğrenci vizesi başvurusunda bulunurken bazı prosedürleri yerine getirmeniz başvurunuzun olumlu yanıt almasına yardımcı oluyor. Ülkede eğitim alacağınız kurumdan kabul aldığınızı beyan eden belgeyi de başvuru sürecinde belge dosyanızda tutmalısınız. Eğitim kurumu tarafından gönderilen kabul mektuplarının bu süreçte mutlaka beyan edilmesi gerekecektir. Hatta kabul mektubu bulunmayan başvurular ne yazık ki direkt olarak olumsuz yanıt alacaktır.

Dubai öğrenci vizesi için başvuruda bulunurken talep edilen diğer belgeler arasında ise; pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve kaşelenmiş öğrenci belgesi bulunmalıdır. Ayrıca başvuruda bulunan kişi 18 yaşından küçükse bunun için de bir adet muvafakatname istenmektedir. Bunun yanında öğrencinin sponsorluk belgesine de ihtiyacı bulunmaktadır.

Dubai Oturum İzni

Her ne kadar Dubai için kısa süreli vize işlemleri kolaylıkla sonuçlansa da uzun süreli vize grubu için süreç daha zorludur. Özellikle de Dubai için oturum izni almak sanıldığı kadar kolay bir sürece sahip değildir. Dubai oturum izni için başvuruda bulunan yabancı uyruklu kişilerin bazı net prosedürleri yerine getirmeleri zorunludur. Bunun yanında başvuru sahiplerinin bir takım kriterleri de bünyelerinde barındırmaları gerekmektedir. Oturum izni için başvuruda bulunan kişilerin maddi durumları da oturum izni sürecine büyük etki sağlamaktadır. Dubai için uzun süreli vize başvurularınızı Gaziantep vize merkezi ile de yapabilirsiniz.

Dubai Oturum İzni Nedir?

Dubai oturum izni, D tipi uzun süreli vize grubunun başında gelen bir vize çeşididir. Dubai ülke sınırları içerisinde uzun süreli ikamet hakkı tanıyan bu vize çeşidi için zorlu bir başvuru süreci bulunuyor. Oturum izni için yapılan başvurularda yabancı uyruklu kişilerin maddi durumları da göz önüne alınıyor. Üstelik oturum izni başvuruları ev alımı ya da şirket kurulumu yolu ile işleme alınıyor.

Dubai sınırları içerisinde mülk sahibi olan kişilerin oturum izni başvuruları değerlendirilmeye alınarak onay sürecine giriliyor. Bunun yanında ülkede iş kurma yolu ile de oturum izni başvurusunun yapılmasına olanak tanınıyor. Üstelik ülkede mülk sahibi olanlar için de önceden belirlenen bir minimum meblağın üzerine çıkılması bekleniyor.

Yukarıda belirtilen tüm bu kriterler Dubai oturum izni başvurularında kilit rol oynamaktadır. Bu kriterlerin karşılanması halinde de ülke için oturum izni alma şansına sahip olabilirsiniz. Dubai uzun süreli vizeleri hakkında daha fazla bilgi almak için de vizeofisi.net sitesine göz atmalısınız.

Dubai Oturum İzni İçin Gerekli Evraklar Listesi

Dubai oturum izni başvurusunda bulunacak kişilerin bazı evrakları beyan etmeleri zorunludur. Buna göre ülkede şirket sahibi olan kişilerden şirket hakkında detayları içeren belgeler talep edilmektedir. Dubai’de mülk sahibi olan kişilerden ise mülkleri hakkında detayları içeren belgeler istenebilmektedir.

Bu belgelerin yanı sıra kişilerin; pasaport, adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, başvuru formu ve talep dilekçesi gibi belgeleri de eksiksiz olarak beyan etmeleri gerekecektir. Aynı zamanda 2 adet biyometrik fotoğrafın da belge dosyasında yer alması önemlidir.

Dubai Konsolosluğu

Dubai Konsolosluğu Görev ve Yetkileri

Dubai Ankara Büyükelçiliği görev bölgeleri,

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan Dubai vatandaşlarının; pasaport yenileme, kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum ve ölüm belgeleri, evlilik işlemleri gibi prosedürlerini yerine getirmektedir.

Dubai’ ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlarının vize başvuru kabul etme, vize değerlendirme süreci, vize onay veya reddetme işlemlerini gerçekleştirmek yükümlülüğü bulunmaktadır.

Dubai İzmir Fahri Konsolosluğu, Dubai Antalya Fahri Konsolosluğu, Dubai Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Dubai İskenderun Fahri Konsolosluğu, Dubai İzmit Fahri Konsolosluğu görevlendirme gibi yetkisi mevcuttur.

Dubai ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki dayanışma, ülke tanıtımı ve birlik beraberliği sağlamak ile sorumludur.

Dubai Online Vize Başvuru Formu

Dubai vize başvurularında online olarak sunulan vize başvuru formunun da doldurulması büyük önem taşıyor. Dubai vize başvuruları online ortamda yapılabilen kolay bir başvuru sürecine sahiptir. Her ne kadar online ortamda da yapılsa vize başvuruları için bazı prosedürlerin eksiksiz uygulanması gerekmektedir. Bu prosedürlerin de başında online vize başvuru formunun doldurulması gelmektedir. Dubai için vize başvurularınızda online form doldurma işlemlerinizi Gaziantep vize merkezi ile de yapabilirsiniz.

Online Vize Başvuru Formu Nedir?

Online vize başvuru formu, Dubai için yapılan vize başvurularında doldurulması gereken bir belgedir. Online formun tamamen eksiksiz ve net bilgiler ile doldurulması büyük önem taşımaktadır. Online vize başvuru formu, Dubai gibi online vize hizmeti sunan ülkelerin başvurularında kullanılmaktadır. Başvuru formundaki soruların nitelikli bir şekilde cevaplandırılması da vize başvurunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

Dubai için online vize başvuru formunun doldurulması ve beyan edilmesi zorunludur. Bu süreçte en doğru şekilde işlem yapmak adına Gaziantep vize merkezi temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Vize merkezi temsilciniz size başvuru süreci boyunca her konuda yardımcı olacaktır.

Dubai için vize başvuruları hakkında soru işaretleriniz için de vizeofisi.net sitesini takip edebilirsiniz.

Online Başvuru Formunun Doldurulması

Dubai vize başvurularında online başvuru formunun doldurulması önemli bir aşamadır. Online başvuru formunun en doğru bilgi ile eksiksiz bir şekilde doldurulması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında etkili olabilmektedir. Formda yer alan her bir sorunun net cevaplar ile doldurulması gerekmektedir. Aynı zamanda formda yer alan sekmelere gerekli belgelerin de eksiksiz olarak eklenmesi büyük önem taşımaktadır.

Dubai için yapacağınız vize başvurularında online sistem üzerinden başvurunuzu tamamlama şansınız bulunuyor. Bu süreçte de başvuru formunun doldurulması işleminizin büyük çoğunluğunu tamamlamanızı sağlıyor. Online formda yer alan kimlik ve iletişim bilgilerinizin doğru veriler ile beyan edilmesi gerekiyor. Vize başvuru sürecinde meydana gelen sorunlar ile ilgili bilgilendirmeler de formda yer alan iletişim bilgileri sayesinde size iletiliyor.

Bunun yanı sıra formda yer alan dosya yükleme sekmeleri de kesinlikle boş bırakılmaması gereken alanların başında geliyor. Bu sekmelere Dubai vize başvuru için gerekli olan belgelerin güncel tarihli olarak eklenmesi gerekiyor.

Dubai Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai için yapacağınız vize başvurularında online başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulması önemlidir. Online başvuru formu sayesinde e – vize işlemleriniz tamamlanmaktadır. Böylece Dubai Göçmen Ofisi tarafından başvurunuz ele alınarak 1 ya da 2 gün içerisinde sonuçlandırılır. Bu süreçte başvuru formunun doğru bilgiler ile doldurulması da vize başvurunuzu olumlu yönde etkileyecektir. Dubai vize başvurularında online başvuru formunun doldurulması aşamasında Gaziantep vize merkezinden yardım alabilirsiniz.

Online Başvuru Formu Neden Gerekli?

Dubai vize başvurularında en önemli adımların başında online vize başvuru formu geliyor. Dubai için vize işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirildiğinden formun da online sistem üzerinden doldurulması gerekiyor. Online vize başvuru formu, içerisinde başvuruda bulunan kişiye dair bazı soruları barındırıyor. Bu soruların da tümüne kesinlikle doğru yanıtların verilmesi gerekiyor.

Formda yer alan iletişim bilgileri sorularına doğru yanıt verilmesi vize başvuru sürecinde önemli bir durumdur. Formda belirtilen iletişim bilgileri vasıtası ile vize başvuru sürecinde sizinle iletişime geçilecektir. Başvuru sürecinde kimi zaman ek belge talebinde bulunulması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumda da iletişim bilgileriniz sayesinde sizden ek belgelerin bir an evvel ibraz edilmesi istenebilir.

Dubai vize başvuru süreçleri için daha fazla detay öğrenmek adına gaziantepviz.net sitesine mutlaka göz atmalısınız.

Online Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online başvuru formunun doldurulması sürecinde kişilerin dikkat etmesi gereken bir takım unsurlar bulunuyor. Bu süreçte de özellikle formda yer alan sorulara doğru bilgilerin verilmesi önem taşıyor. Online vize başvuru formu çok geniş kapsamlı bir form olmayıp yalnızca temel bilgileriniz ile ilgileniyor. Dolayısıyla temel verilerinizi formda beyan etmeniz çok fazla zamanınızı almıyor. Online formun doldurulma aşamasında Gaziantep vize merkezi temsilciniz ile görüşerek sürece en uygun adımları atabilirsiniz.

Online başvuru formunun en alt kısmında yer alan belge yükleme sekmeleri de dikkat edilmesi gereken alanların başında geliyor. Dubai vize başvurusu için bu sekmelerin her birinin doldurulması büyük önem taşıyor. Online vize başvurularında belge beyanı aşaması işte bu sekmeler sayesinde gerçekleştiriliyor.

 

Dubai Vize Formu

Dubai Vize Başvuru formu genellikle 4 sayfadan oluşan ve resmi belge statüsünde bulunan bir evraktır. Bu evrak Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Dubai vizesi başvuru formunun, Dubai vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evrakların arasında bulundurulması zorunlu bir işlemdir. Dubai vize başvuru formu olarak geçmektedir. Aslında Schengen vize başvuru formu olan bu belge Dubai giriş ve Dubai çıkışlı olmak üzere düzenlendiği için ve vize başvurusu Dubai için yapıldığı için, Dubai vize başvuru formu olarak adlandırılmaktadır.

Dubai vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmak durumundadır. Ayrıca burada yer alan bilgilerin gerçek olması ve doğru olması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan sorularda boşluk bulunmaması, eksik ve hatalı yer olmaması önemlidir. Dubai vize başvuru formunda yer alan bilgilerin, Dubai vize başvuru formu evrakları ile arasında tutarlılık olması ve birbirini desteklemesi gerekmektedir.

Dubai Vize Başvuru Formu Doldurma

Dubai vize başvuru formu doldurma işlemi harflerin tamamı büyük olacak şekilde olmalıdır.

Dubai vize başvuru formu doldurma işlemi yapılırken eksiksiz bilgiler ile başvuru formunun desteklenmesi gerekmektedir.  İlgili vizenin başvuru evrakı, resmi bir evrak olarak kabul edildiği için, aslına uygun şekilde ve resmi bir evrak olarak tüm bilgilerin beyanı ile doldurulması gerekmektedir.

Başvuru onaylanmasının ardından, Dubai vize başvuru formu doldurulmuş kabul edilir. Bu başvuru formunun tamamlanması gereken resmi evraklar ile bir arada Dubai Konsolosluğu’ na sunulması gerekmektedir. Vize başvuru değerlendirilmesi aşamasında herhangi bir yanlış, hata veya vize başvuru sırasında usulsüzlük tespit edildiği takdirde, Dubai vize başvurusunda bulunan kişiye cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu yaptırım, vize başvurusunun iptali, Dubai giriş ve çıkışının yasaklanması ya da para cezası olarak karşılaşılan bir durumdur.

Turistik Vize Dilekçesinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Turistik seyahat amacı taşıyan geziler için kişiler öncelikle seyahat etmeyi düşündükleri ülkenin Başkonsolosluklarına Turistik Vize talebinde bulunması gerekmektedir. Örneğin; Birleşik Arap Emirlikleri’ya seyahat etmek isteyen biri İstanbul Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluğuna hitap ederek amacına göre Birleşik Arap Emirlikleri Turistik Vizesi için talep dilekçesi yazmalıdır. Vize talep dilekçesi oluşturulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bunlar;

– Dilekçede yapılacak olan seyahatin amacı açık ve sade bir dille ifade edilmeli seyahat tur eşliğinde gerçekleştirilecek ise tercih edilen turla ilgili bilgi ve yasal belgeleri de dosya haline getirilmeli ikamet edilecek adresinde doğru şekilde dilekçeye koyulması gerekir.

-Dilekçede seyahatin yapılacağı tarih aralıkları doğru şekilde ifade edilmeli ülkeye giriş ve ülkeden çıkış tarihlerinin beyan edilmesi zorunludur. -Dilekçenin içeriğinde seyahat esnasında ülkede yapılacak olan harcamaların (konaklama, ulaşım, hastane vb. durumların) karşılanma şekli hakkında açık bilginin de verilmesi gereklidir.

-Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluğuna verilecek olan Turistik Vize talep dilekçesinde özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan biride verilen bilgilerin anlaşılır ve birbirlerini teyit ediyor olmasıdır. Dosyaya eklenen her bilgi birbirini doğrulmalıdır. Bazı durumlarda seyahat edecek kişilerin iki dilekçe vermeside talep edilmektedir.

Bu durumlar;

1.Seyahat edecek kişinin SGK’lı olması durumudur. Bu durumda kişi çalıştığı firmadan, firmaya ait resmi kağıtlarının (antetli kağıt) üzerine seyahat edeceği tarihler arasında izinli olduğunu beyan eden Turistik Vize Talebi Dilekçesi oluşturulmasını talep eder. Bu dilekçede firma yetkilisinin, ünvanının belirtilmesi kaşesi ve imzasının olması gereklidir.

2.Turistik Vize talebinde bulunacak olan kişiler öğrenci veya ev hanımı ise bu durumda harcamalarının nasıl karşılanacağını beyan edecekleri sponsorlara ihtiyaç duyacaklardır. Bu sponsorlar birinci derece aile üyesi olan ; anne, baba, çocuk vb. şahıslar arasından olabilir ve sponsor olarak gösterilebilirler. Sponsor olmayı kabul eden kişilerin, seyahat esnasında yapılacak olan harcamaların kendileri tarafından karşılanacağını Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi talep dilekçesi olarak beyan etmeleri gerekir.

 

Ticari Vize Dilekçesinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

 

Eğer seyahat ticari amaçlı ise Vize Talep Dilekçesinin başlığı Birleşik Arap Emirlikleri Ticari Vizesi talep dilekçesi olarak vurgulanmalıdır.

-Dilekçenin, personeli ticari seyahate yollayacak olan firma yetkilisi tarafından hazırlanması gerekmektedir. Yine burada da seyahat esnasında yapılacak olan masrafların nasıl karşılanacağı ve ülkeye giriş-çıkış tarihlerinin net bir şekilde beyan edilmesi; seyahat edecek olan personelin ünvanının, firma içerisindeki görevinin açıklanması ve hangi amaçla seyahatin gerçekleştirileceğinin de yer verilmesine dikkat edilmelidir. Vize talebinde bulunurken biyometrik veri istenileceği için başvuruların bizzat yapılmasına dikkat edilir. Vizenin süresi konsolosluk tarafından belirlenir. Yani uzun süreli vize talebinde bulunmanız konsolosluğun insiyatifindedir.

-Uzun süreli vize talepleriyle ilgili herhangi bir kriter Birleşik Arap Emirlikleri konsolosluğu tarafından belirtilmemiştir. Vizelerin ortalama çıkış süresi 22 gün olarak bilinirken vizenin talep türünün bu sürede herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Vize izninin çıkış süresi işlem sırasına göre değişiklikte gösterebilmektedir. Seyahatin 1 veya 3 ay öncesinden resmi başvuruların yapılması süreç açısındanfayda sağlamaktadır. 4.Üçüncü ülke vatandaşları vize talep dilekçesine Türkiye’de aldıkları oturma izinlerinde eklemelidir. Üçüncü ülke vatandaşları Türkiye’de başvuru yaparken Türkçeleri yoksa yanlarında Türkçe bilen refakatçi eşliğinde başvurularda bulunmalıdır. Tüm evrakların toplanması sonucunda talep edilenvize ve harç bedelleri konsolosluk tarafından belirlenirken seyahat tipine göre değişiklik göstermektedir. Ama D tipi olarak bilinen Ulusal Vize harç ve vize ücreti yükseklik gösterebilmektedir. Vize ücreti Euro karşılığında TL olarak nakit ödeme şeklinde gerçekleştirilir. Birleşik Arap Emirlikleri konsoloslukları vize uyumlarına koşulları gereği dikkat etmektedir. Bu açıdan istenilen evrakların eksiksiz ve düzgün şekilde elde edilmiş olması önemlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı