Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda turistik vize işlemleri Türkiye Cumhuriyetinden Hollanda’ya turist olarak gitmeyi düşünenlerin başvurması gereken bir vize türüdür. Bu vize başvurusunu yaparak 90 gün veya 90 günden daha kısa sürede Hollanda’da kalınabilmektedir.

Hollanda schengen ülkelerinden bir tanesidir. Hollanda turistik vize başvurusu yaparak diğer schengen ülkeleri de ziyaret edebilmektedir. Ancak eğer vize başvurunuzu Hollanda üzerinden yaptıysanız ve daha önce schengen vizesi almadıysanız ilk giriş yapacağınız ülke Hollanda olmalıdır.

Hollanda turistik vize işlemlerinizin nasıl yapılacağı, hangi koşulların yerine getirilmesi gerektiğini detaylı olarak öğrenmek isterseniz vizeofisi.net adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize İşlemleri Ne Zaman Sonuçlanır?

Hollanda vize işlemleri sonuçlanma süresi işlem türüne göre farklılıklar göstermektedir. Yapacağınız turistik vize başvurusu yaşınıza, ırkınıza göre değişebilmektedir. Ama genel olarak başvuru süresi 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Hollanda turistik vize başvuru sürecinin belirlenmesi tamamen Hollanda konsolosluğunun insiyatifindedir. Bu süreci resmi, dini bayramlar, başvurunun yaptığı tarihler değiştirebilmektedir. Ayrıca turistik vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksik teslim ettiyseniz başvuru süreciniz uzayabilmektedir.

Eğer ki otel, uçak rezervasyonlarınızı yaptıysanız bu tip vize sürecini etkileyen durumları göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde vize sonuçlanma süresi ile rezervasyon tarihleri farklılık gösterebilmektedir.

Hollanda Turistik Vize İşlemleri ve Hollanda Konsolosluğu

Hollanda turistik vize işlemleri ile ilgili tüm kararları Hollanda konsolosluğu vermektedir. Hollanda konsolosluğunun vermiş olduğu kararlar Gaziantep vize merkezi tarafından değiştirilmemektedir. Vize işlemlerinin konsolosluk üzerinden yürütülmesi gerektiği durumlarda Hollanda Konsolosluğundan randevu alınması istenmektedir. Vize başvuru randevusu için parmak izinizin ibraz edilmesi gerekmektedir. Bunu Ankara’da bulunan Hollanda Büyük Elçiliğinden ya İstanbul’da bulunan Hollanda Konsolosluğundan yapabilmektesiniz. Vize randevusunu alırken parmak iziniz ve evraklarınız gösterilmelidir.

Parmak izinizi verdiğiniz takdirde sizin vize başvurusuna gitmenize gerek kalmamaktadır. Başvuruyu sizin yerinize bir başkası da yapabilmektedir. Gerekli tüm vize işlemlerinizin yapılması, evraklarınızın düzenlenmesi ve takip edilmesi için Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Gaziantep vize merkezi turistik vize işlemleriniz için gereken tüm işlemleri itina ile yapmaktadır. Vize işlemleri boyunca sizi bilgilendirmektedir.

Hollanda Turistik Vize İçin Gereken Belgeler

Hollanda turistik vize işlemleri için gerekli belgeler büyük önem arz etmektedir. Bu belgeler hazırlanmaz ya da eksik hazırlanırsa vize başvuru süresi olumsuz etkilenmektedir. Bu yüzden vize başvurusu için gereken belgelerin titizlikle hazırlanması gerekmektedir. İstenilen belgelerin alım süresi farklılık göstereceğinden dolayı vize başvurusu yapmadan önce belgeler hakkında gerekli bilgilere sahip olunmalıdır.

Gaziantep vize merkezini arayarak gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi öğrenip, merak ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Hollanda Turistlik Vize İçin Gerekli Belgelerin Listesi

Hollanda turistik vize için gerekli belgeler istenildiği gibi hazırlanmalı ve konsolosluğa teslim edilmelidir. İstenilen belgeler şu şekildedir.

Pasaport

Turistlik vize için kullanacağınız pasaportun en fazla son 10 yıl içerisinde çıkartılmış olması gerekmektedir. Pasaportun eskimemiş, yıpranmamış ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için yan yana iki sayfasının boş olması gerekmektedir. Hollanda’dan döndükten sonra pasaportunuz en az üç ay kadar daha kullanılabiliyor olmalıdır.

Biometrik Fotoğraf

Hollanda turistik vize işlemleri için bir diğer gereke evrak biometrik fotoğraftır. 2 adet biometrik fotoğraf arka fon beyaz olacak şekilde dosyaya eklenmelidir. Fotoğraf son üç ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Bu başvuru formu vize başvurusu yapacak kişi tarafından eksiksiz ve yanlışsız olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu ıslak imza ile imzalanmalıdır. Eğer başvuru yapacak kişi 18 yaşından küçük ise başvuru formu doldurulduktan sonra ailesi tarafından imzalanmalıdır.

Dilekçe

Bu dilekçe kişinin çalışmış olduğu iş yerinden ya da kurumdan almış olduğu antetli kağıda Hollanda konsolosluğu hitap alınarak yazılmış olmalıdır. İşveren tarafından imzalanmalı ya da kaşelenmelidir.

Rezervasyon Bilgileri

Kişinin Hollanda ziyareti sırasında nerede konaklayacağı ve uçuş bilgilerini içeren evraklar yer almalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Hollanda’da kalacağı süre boyunca yapacağı tüm masrafları karşılanmasına dair sigorta yapıldığını gösteren belgedir.

Ek Olarak Hazırlanması Gereken Belgeler

Emekli: Emekli olduğuna dair herhangi bir belge gösterilmelidir.

Öğrenci: Öğrenci belgesi sunulmalıdır.

Memur: Memurun bulunduğu yerden aldığı antetli kağıt olmalıdır.

18 yaşından küçükler: Ebeveynler tarafından imzalanmış muvafakatname belgesi eklenmelidir.

Hollanda turistik vize başvurusu için başvuru hazırlıklarınızı vizeofisi.net adresinden yapabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize İşlemleri

Hollanda Hükümeti, Türkiye Cumhuriyetinden ticaret amaçlı Hollanda’ya gelmeyi düşünen kişilere vize ön koşulu koymuştur. Eğer ki ticaret için Hollanda’ya gitmeyi planlıyorsanız Hollanda Ticari Vize İşlemlerini yapmanız, evrakları hazırlamanız gerekmektedir. 90 gün ve 90 günden daha kısa süre ticari ziyaretler için umumi pasaport sahipleri bu işlemi yapmalıdır.

Hollanda ticari vize işlemleri için gerekli evraklar Gaziantep vize merkezi tarafından hazırlanmaktadır. Siz de Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçerek gerekli evraklarınızı hazırlatabilir, vize başvurusu öncesi neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda ticari vize başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmediğinde başvuru süreniz uzayabilmekte ya da başvurunuz iptal olabilmektedir.

 • Öncelikle başvuru yapmadan önce pasaportunuz en fazla 10 yıl önce alınmış bir pasaport olması gerekmektedir. Yıpranmış pasaportlar sınır kapısında ya da vize işlemleri esnasında problem oluşturabilmektedir.
 • Vize başvurusu yaparken konsolosluğa evraklar eksiksiz bir biçimde teslim edilmelidir. Eksik evrak 7 ile 15 gün arasında olan vize başvuru süresini uzatabilmektedir.
 • Hollanda Schengen vizeleri arasındadır. Eğer Hollanda için eskiden kullanmış olduğunuz bir Schengen vizesi aracılığıyla başvuru yaparsanız başvurunuza olumsuz dönüş alabilme ihtimaliniz yüksektir.
 • Hollanda ticari vizesi için istenilen evraklar seyahatinizin türüne ve sizin konumunuza göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden kendi kişisel veya şirket başvurularınıza göre evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir.
 • Finansal durumunuzu gösteren belgeler güncel olmalıdır. Eski belgeler dosya içine eklenmemelidir. Genellikle son üç ay göz önünde bulundurulmaktadır.

Hollanda Ticari Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Belli Olur?

Hollanda ticari vize başvurularının sonuçlanma süresi sizin işlemlerinizi doğru ve eksiksiz yapıyor oluşunuza bağlıdır. Eğer ki evraklarınızın hepsi tamamsa ve hatalı değilse işlem 7 ile 15 gün arasında sonuçlanabilmektedir. Ancak konsolosluk bu süreyi resmi ve dini bayramlarda uzatabilmektedir. Resmi ve dini bayramlar bu sürenin içerisine dahil değildir.

Tüm ticari vize işlemlerinizi sizin konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan biz halletmekteyizdir. Vizeofisi.net adresinden bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Hollanda Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Hollanda Hükümeti ticari vize başvurusu yapacak kişilerden vize talep etmektedir. Eğer ki umumi pasaport sahibiyseniz ve Hollanda’ya iş nedeniyle ya da herhangi bir konferans, seminer sebebiyle gidecekseniz bu pasaportu almanız gerekmektedir. Ticari vize için gerekli olan evraklar seyahat sürenize ve seyahat amacınıza göre farklılık gösterebilmektedir.

Gaziantep vize merkezini arayarak tüm ticari vize işlemleri ile ilgili bilgilere en doğru şekilde ve tüm detayları ile ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuz vize işlemlerinizi dilediğiniz biçimde gerçekleştirmektedir.

Hollanda Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Evrakların Listesi

 • Pasaport: Hollanda ticari vize işlemleri yapmak İçin öncelikle bordo renk pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Bu pasaport eskimiş ya da yıpranmış bir pasaport olmamalıdır. Eğer ki pasaportunuz yeniyse ve eski pasaportunuzda işlenmiş sayfa varsa onlar fotokopi çekilerek evrakların arasına eklenmelidir. Daha önce Schengen vizesi kullandıysanız ve pasaporta işlendiyse bunlarda dosyaya eklenmelidir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Ticari vize işlemleri için 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Bu fotoğrafların arka fonu beyaz olmalı ve yüzünüz objektife dönük olmalıdır. Fotoğrafın boyutları 2.5×3.5 olmalı ve fotoğraf en fazla altı ay önce çekilmiş olmalıdır.
 • Nüfus Kayıt Örneği: bu nüfus kayıt örneği tam vukuatlı olmalıdır. İçerisinde birinci derece yakınlarınızın bilgileri ve kimlik fotokopileri yer almalıdır.
 • Finansal Belge: Bu belge sizin son üç ay içerisindeki maaş hareketlerinizi göstermektedir.
 • Dilekçe: Vize talep dilekçesidir. Eğer kişi şahsen başvuruyorsa kendi doldurmalıdır. Eğer kurum tarafından başvuru yapılıyorsa şirketin antetli kağıda ıslak imzalı ve mühürlü şekilde yazılmalıdır.
 • Bağlı bulunduğu kuruma ait orada çalıştığını gösterdiğine dair belgeler
 • Ticari amacı belirten Hollanda’da ki firmadan davetiye olması zorunludur
 • Seyahat için düzenlenmiş olan sağlık sigortası
 • Schengen vize başvuru formu basılı olarak ıslak imza ile başvuru yapan kişi tarafından imzalanmış olması beklenmektedir.

Hollanda ticari vize başvurularına yönelik her türlü soruda vizeofisi.net adresinden bilgi alabilir ya da temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Hollanda Turuncu Vize İşlemleri

Hollanda turuncu halı vizesi Hollanda ile arasında ticari ilişki olan kişilerin işlemlerini daha kolay yapabilmesi için var olan vize türüdür. Hollanda ile ticaret yapan kişi ve kurumların problemlerini daha hızlı bir şekilde çözmek amaçlanmıştır. Bu vize Hollanda’yı düzenli olarak ziyaret eden kişiler için uygulanan bir prosedürdür.

Prosedürler hakkında daha detaylı bilgi almak için Gaziantep vize merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda Turuncu Vize İşlemleri İçin Gereken Belgeler

Hollanda turuncu vize işlemleri için gerekli olan bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar vize başvuru süreci öncesinde tamamı hazır olarak konsolosluğa sunulmalıdır.

Pasaport: Başvuru sırasında kullanılan pasaportun orijinal olması gerekmektedir. Pasaport yeni olmalıdır. Pasaport 10 yıldan daha eski ise başvuru süreci öncesinde değiştirilmelidir.

Biyometrik fotoğraf: Belgelerin arasına bir adet biyometrik fotoğraf eklenmelidir. Bu fotoğraf güncel olmalıdır. Fotoğraf standartlara uygun olmalıdır.

Schengen vize başvuru formu: Vizeye başvuru yapan kişi tarafından doldurulmalıdır. Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulan bu belge konsolosluk tarafından değerlendirilmektedir.

Referans Mektubu: Turuncu halı vize başvuru için uygun olduğunu gösteren şirket tarafından imzalanmış, kaşelenmiş bir mektuptur. Bu mektupta seyahat süreniz ve neden bu seyahati gerçekleştirdiğinize dair belgeler yer almalıdır. Referans mektubunun içerisinde yer alan dilekçe ise, şirket tarafından imzalanmalı ve kaşelenmelidir. Dilekçe antetli kağıda yazılmalıdır.

OFC kayıt prosedürü: Türkiye’de bulunan firmanız tarafından üyelik sağlanmaktadır. Gerekli belgelerin e posta yoluyla ilgili yerlere gönderilmesi gerekmektedir. İki hafta ile dört hafta arasında süreç sonuçlanmaktadır.

 Turuncu Halı Vize Başvurusu Yapanların Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Schengen vizesi ile girişinizi ilk olarak Hollanda’dan yapmanız gerekmektedir. Başka bir schengen ülkesine giriş yapmayı düşünüyorsanız başvurunuzu o ülkeden yapmanız gerekmektedir.
 • Daha önce vize almışsanız ve kötü amaçla kullandıysanız bu vize başvurunuzun sürecini olumsuz etkilemektedir.
 • Turuncu halı vizesi iş yerinizdeki müşterilerinizi ve iş ortaklarınızı kapsamamaktadır. Yanınızda turistlik vize sahibi biri varsa bu kişi turuncu halı vizesine dahil değildir.
 • Firmanın bütün konaklama, gidiş geliş masraflarını karşılayacağına dair kefil olması gerekmektedir.

Gerekli olan tüm işlemlerin yapılması için vizeofisi.net adresinden müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Hollanda Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Hollanda aile ziyaret vizesi ile Hollanda’da yaşayan ailenizi, arkadaşınızı ya da eşinizi ziyaret edebilirsiniz. Hollanda aile ziyareti vize kısa süreli vizeler kategorisinde yer almaktadır. Hollanda schengen ülkeleri arasındadır. Bu yüzden aile ziyareti vize başvuruları schengen vize başvuru formu ile yapılmaktadır.

Hollanda aile ziyareti vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için vizeofisi.net adresinden iletişim bilgilerimize ulaşıp bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sizin işlemlerinizi en hızlı şekilde yapıp belgelerinizi sizin gitmenize gerek kalmadan Gaziantep vize merkezi tarafından işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.

Hollanda Aile Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda aile vizesi alırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktalar vizenizin olumlu sonuçlanma yüzdesini arttırmaktadır.

Başvuru yaparken doğru vize türünü seçtiğinize emin olmanız gerekmektedir.

Aile vizesinde en önemli belge davetiyedir. Davetiyede kalınacak adres açık bir şekilde anlaşılır sade bir dil ile yazılmalıdır. Davetiyeye sponsor olacak kişi davetiyeyi kendi cümleleri ile yazmalıdır. Hollanda’yı ziyaret edecek kişinin kim olduğunu, ne kadar kalacağını, nerede kalacağını davetiyede belirtmesi gerekmektedir. Davetiye Hollanda belediyesinden alınmalıdır. Davetiyede noter onayı olmasına gerek yoktur.

Pasaportunuzda problem yaşamak istemiyorsanız pasaportunuzun yeni olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. 10 yıldan eski pasaportlar vize başvuruları için geçerli değildir. Bu tip durumlarda pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesinde Önkoşullar

Vize başvurusu yapmak için konsolosluğa hitaben yazılmış bir başvuru formu olması gerekmektedir.

Kısas süreli bir vize türü olsa dahi bu vizeye başvuru yapmak zorunludur. Aksi halde aile ziyareti davetiyede olsa gerçekleşmemektedir.

Vizeyi talep etmeden önce sistemlerde kesinlikle parmak izi kayıtlarınızın bulunması gerekmektedir. Parmak izinizin sistemde geçerlilik süresi toplamda beş senedir.

Davet mektubu kesinlikle davet edenin dilinden davet edilecek kişiye hitaben yazılmalıdır. İçerisinde neden davet edildiği ve ne şekilde seyahat edeceğine dair bilgilerde yer almalıdır.

Hollanda aile ziyareti vize işlemleri Gaziantep vize merkezi tarafından titizlikle yapılmaktadır. Vize işlemlerinin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması tamamen Hollanda Konsolosluğunun elindedir. Vize merkezinin bu konuyla ilgili herhangi bir söz hakkı bulunmamaktadır. Gaziantep vize merkezi kararı değiştirememektedir.

Hollanda Aile Ziyareti Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Hollanda aile ziyareti vize işlemleri için gerekli belgeleri Hollanda hükümeti Hollanda’ya gelip herhangi bir yakınını ziyaret edecek kişilerden talep etmektedir. Hollanda aile ziyareti vize işlemlerini Gaziantep vize merkezi gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Gaziantep vize merkezimizi arayıp müşteri temsilcilerimizden gereken bilgileri alabilirsiniz.

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evrakların Listesi

 • Pasaport: Kullanmış olduğunuz pasaportun aslı gerekmektedir. Hollanda dönüşünüzden sonra pasaportun en 3 ay daha kullanım süresi olması gerekmektedir. Pasaportunuzda vize işlemlerinin yapılabilmesi için yan yana iki sayfanın boş bulunması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan 35×45 cm ölçülerinde 2 adet fotoğraf eklenmelidir. Bu fotoğraf net olmalıdır. Fotoğrafta yüzünüz objektife dönük olmalıdır. Fotoğrafınız güncel bir tarihte çekilmiş olmalıdır.
 • Finansal durumu gösteren belge: Son 3 aya ait maaş bandrolünüz ve diğer finansal işlemlerinizin tamamı eklenmelidir.
 • Nüfus kayıt örneği: Sizi Hollanda’ya davet eden yakınınızın tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi eklenmelidir.
 • Davet eden kişinin belgeleri: Sizi davet eden kişinin maaş bilgileri, konaklama bilgileri eklenmelidir. Dosyanın içine hesap bilgileri de koyulmalıdır.
 • Davetiye: Sizi davet eden kişi tarafından yazılmış ve Hollanda belediyesi tarafından onaylanmış davetiye eklenmelidir. Bu davetiye evrakların olmazsa olmazları arasındadır. Davetiye son üç ay içerisinde yazılmış olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Schengen bölesinde geçerli olduğuna dair üzerinde ibare bulunmalıdır. Tüm geliş gidiş masraflarınızı karşılayan, sağlık giderlerinizi kapsayan en az 3000 euro karşılığında bir sigorta olmalıdır.
 • Vize başvuru formu: Vize alacak kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır. Tüm bilgilerin doğruluğundan ve güvenilirliğinden emin olunmalıdır.
 • Rezervasyon: uçak biletlerinizin gidiş geliş bilgilerinin yer aldığı belgeler eklenmelidir.

Eklenmesi Gereken Diğer Evraklar

 • Çalışan kişilerin ekleyeceği belgeler; işverenden aldığı izin belgesi, SGK işe giriş belgesi, Hizmet dökümü
 • Çiftçilerin ekleyeceği belgeler; Bağlı bulundukları odandan aldıkları ziraat sicil kaydı, Ekili toprağınız olduğunu gösteren belge
 • Serbest meslek sahibi kişilerin ekleyeceği belgeler; Son 3 aylık maaş bordrolü, Vergi levhası, Ticari gazete kaydı, İlgili meslek odası, Sicil kaydı
 • Kamu personelinin ekleyeceği belgeler; Çalıştığı iş yerinden aldığı yazı
 • Emeklilerin ekleyeceği belgeler; Emeklilik banka cüzdanı

Hollanda aile ziyaret vizesi başvuruları için Gaziantep vize merkezimiz ile görüşebilir, vizeofisi.net adresinden Hollanda sayfamızı inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Transit Vize İşlemleri

Hollanda transit vize işlemleri Hollanda’yı geçiş ülkesi olarak kullanacakların başvurması gereken bir vize türüdür. Kısa süreli vize olarak da bilinmektedir. Bazı durumlarda bu vizeden muaf olunabilmektedir. Ama Hollanda Hükümeti tamamen herkesi muaf tutmamıştır.

Hollanda vizesinden muaf olup olmadığınızı öğrenmek için ya da transit vize işlemleri yapmak için Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgilerimiz sitemizde yer almaktadır. Müşteri temsilcilerimiz size gereken tüm konularda yardımcı olacaktır.

Hollanda Transit Vizesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda transit vizesi kesin çizgileri olan bir vizedir. Bu vizeyi alanlar şu hususlara kesinlikle dikkat etmelidirler.

 • Öncelikle transit vize sahipleri bu vize ile tek bir uçuş hakkına sahip olmaktadırlar. Bu uçuş hakkı ile Hollanda bir kez transit schengen ülkesi olarak kullanılmaktadır.
 • Hollanda’ya transit uçuş yapanlar kesinlikle ülke içine girememektedir. Diğer uçuş için bekleme sırasında havaalanında beklenilmelidir. Havaalanı dışına çıkılmamalıdır.
 • A vizesi olarak bilinen bu vize diğer schengen ülke sınırlarına girmeniz içinde uygun olan bir vize türü değildir.
 • Bir schengen ülkesinden başka bir schengen ülkesine geçiş yapacaksanız transit vizesi değil kısa süreli vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.
 • Hollanda için transit vize başvurularının gerekli olup olmadığı vatandaşı olduğunuz ülkenin ismine göre farklılık göstermektedir. Eğer ki uyruğunuz vize başvurusu için gerekliyse transit vizeye sahip olmanız gerekmektedir.

Hollanda Transit Vize İşlemlerinden Muaf Olabilenler

Bazı durumlarda kişiler transit vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Muaf tutulanların transit vize başvurusu yapmasına gerek kalmamaktadır.

 • Eğer ki uyruğunuz transit vize başvurusu yapacak uyruklar arasında yoksa vizeden muafsınız demektir.
 • Diplomatik pasaportunuz varsa ve ICAO üyesi iseniz transit vize almanıza gerek yoktur.
 • Kanada, ABD ve Japonya ülkelerine giriş hakkınız varsa transite ihtiyacınız yoktur.
 • İsviçre, AEA ve AB de yaşayan ve oturma izni bir aile üyeniz var ise muafsınız demektir.
 • Schengen ülkelerinde, AB ve AEA da oturma izniniz ya da vizeniz varsa transit vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

Hollanda Transit Vize İşlemleri İçin Gereken Belgeler

Hollanda transit vize işlemleri için gerekli belgeler Hollanda transit ülke olarak kullanılacaksa hazırlanması gereken belgelerdir. A vizesi olarak da bilinen bu vizeden bazı ülkeler muaf tutulurken bazı ülkeler sorumlu tutulmuştur. A vizesinden Türkiye Cumhuriyeti muaf tutulmuştur. Bu transit vizeyi alan diğer ülkenin vatandaşları schengen ülke sınırlarına girememektedir. Eğer transit vizeniz var ise transit yaptığınız süre boyunca havaalanı sınırları içerisinde kalmanız gerekmektedir.

Detaylı bilgi almak için Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçebilir, vizeofisi.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda Transit Vize İşlemleri İçin Gerekli Belgelerin İsimleri

Vize talep dilekçesi: Hollanda konsolosluğu hitap alınarak yazılmış olan bu dilekçede vizeye dair isteğiniz açık ve net ifadelerle belirtilmelidir.

Biometrik fotoğraf: Biometrik fotoğrafınız kameraya dönük ve yüzünüzün net olduğu bir fotoğraf olmalıdır. Fotoğraf güncel olmalıdır. 6 aydan önce çekilmiş fotoğraflar güncel kabul edilmemektedir. Fotoğrafın arka fonu beyaz renk olmalı ve dosyaya bu fotoğraftan iki adet eklenmelidir.

Vize başvuru formu: Bu form transit vize başvurusu yapacak kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Formun içinde yer alan tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Doldurulan vize başvuru formunun orijinal hali eklenmelidir. Kopya belgeler kabul edilmemektedir.

T.C kimlik fotokopisi: Başvuru yapacak kişinin arkalı ve önlü çekilmiş renkli kimlik fotokopisi eklenmelidir.

Seyahat sağlık sigortası: Seyahat süresi boyunca yapılacak olan masrafların ne şekilde karşılanacağını teyit eden bu belge eklenmelidir.

Uçak bileti: almış olduğunuz uçak biletinin bir nüshasını belgeler arasına eklemeniz gerekmektedir.

Pasaport: Pasaportunuz kesinle eskimiş, örselenmiş bir pasaport olmamalıdır. En fazla on senedir elinizde olan pasaportlar geçerlidir. Hasar almış pasaportlar kabul edilmemektedir. Pasaportunuzun üzerine işlem yapılabilmesi için iki sayfasının boş olması gerekmektedir. Ve bu sayfalar yan yana olmalıdır.

Transit Vize işlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eğer ki üç ülkeye aktarma yapacaksanız ve bu ülkelerden biri Hollanda ise mutlaka schengen vizeniz olması gerekmektedir.

Transit vize işlemlerinizi Gaziantep vize merkezi yapmaktadır. Gaziantep vize merkezini arayarak işlemlerinizi hızlandırabilir aklınızda bulunan sorulara kolayca yanıt bulabilirsiniz. Gaziantep vize merkezi alanında uzman kadrosu ile tüm işlemlerinizi titizlikle halletmektedirler

 

Hollanda Şoför Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda şoför vizesinin amacı Hollanda’ya giden uzun yol şoförlerinin alması gereken bir vize türüdür. Kısa süreli vizeler arasında yer almaktadır. Hollanda Hükümetine kargo, yolcu taşıyan şoförler bu vizeyi edinmelidir. Bu kısa süreli vize doksan gün veya altındaki süre zarfı için geçerlidir. Daha uzun kalmak isteyenler uzun dönemli Hollanda vize başvurularından vize türüne uygun olanı yapmalıdır.

Hollanda şoför vizesi için gereken tüm evrak işlemlerini, bilgilendirmeleri ve başvuruları Gaziantep vize merkezi sizler için yapmaktadır. Daha detaylı ve doğru bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız. Gaziantep vize merkezi iletişim bilgilerine gaziantepvize.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Şoför Vizesi İçin Gereken Belgeler

 • Vize başvuru formu: Bu form başvuru yapacak kişi tarafından doldurulmalıdır. Schengen vize başvuru formu olarak da bilinen u form doğru ve net bilgiler içermelidir. Başvuru yapan kişi tarafından imzalanmalıdır. Eğer başvuru yapacak kişi 18 yaşından küçükse vize başvuru formu anne-baba tarafından imzalanmalıdır.
 • Pasaport: Pasaportun aslı eklenmelidir. Hollanda schengen ülkeleri arasındadır. B yüzden eski schengen vizeniz var ise o vizelerin işlenmiş pasaport sayfaları da fotokopi çekilip eklenmelidir. Pasaport 10 seneden daha eski olmamalıdır. Daha eski pasaportlar başvuru sürecinde onaydan geçmemektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Arka fon rengi beyaz olan son 3 ay içerisinde çekilmiş güncel biyometrik fotoğraf eklenmelidir. Fotoğrafın yönü objektife dönük olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Detaylı sağlık sigortanızı gösteren belgeler eklenmelidir. Schengen bölgesinde geçerlidir. Tüm masraflarınızı karşılayacak olan 3000 euro değerinde olmalıdır.
 • Davetiye: bu davetiye ticari davetiyedir. Şirketinizin antetli kağıdına yazılıp şirket tarafından imzalanmalıdır.
 • Rezervasyon bilgileri: Otel rezervasyon bilgilerinizin yer aldığı evraklar eklenmelidir. Ayrıca ulaşım sağlayacağınız araca dair bilgilerde eklenmelidir.
 • Maaş bordrosu: Son üç ay içerisinde alınmış olmalıdır.

Hollanda şoför vizesi belirli koşullara bağlı alınabilmektedir. Tüm bu koşullar ve detaylar hakkında en doğru bilgiye Gaziantep vize merkezi Hollanda temsilcisinden ve gaziantepvize.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vatandaşının Eşi Vizesi

Aile fertlerinizden biri Hollanda vatandaşıysa ya da Hollanda’da oturma iznine sahipse ailesini ziyaret edecek kişinin bu vizeyi alması gerekmektedir. Eğer çocukları 21 yaşından küçük ise ya da eşi oradaysa bu vize türüne başvurması gerekmektedir.

İşlemlerinizin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını isterseniz Vizeofisi.net adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vatandaşının Eşi Vizesi İçin Gerekenler

Hollanda vatandaşının eşi vizesi için belli başlı evraklar gerekmektedir. Bu evraklar düzenli bir şekilde sunulduğu takdirde konsolosluğun olumlu dönüş yapma olasılığı yüksektir.

Schengen vize başvuru formu: Vize başvurusu yapacak kişi tarafından bu form doldurulmalıdır. Formda yer alan tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır.

Pasaport: Hollanda seyahatinden sonra en az 3 ay daha geçerli olan ve 10 seneden eski olmayan bir pasaport olmalıdır. 10 yıldan eski pasaportlar vize başvurusu öncesi yenilenmelidir. Daha önceden schengen vizesi alınmışsa bu vizelerin işlenmiş sayfaları fotokopi çekilip eklenmelidir. Kişinin pasaportunda işlenmiş sayfa varsa bu sayfalarda fotokopi çekilerek dosyaya eklenmelidir.

Pasaport Fotokopisi: Bu fotokopi Hollanda vatandaşına ait pasaportun fotokopisi olmalıdır.

Hollanda vatandaşının yakını olduğunu gösteren belge: Başvuru yapan kişi ile Hollanda vatandaşı olan kişinin arasındaki yakınlığı gösteren bir belge sunulmalıdır. Bu evlilik cüzdanı, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği olabilmektedir.

Maddi durumu gösteren belge: Başvuru yapacak kişinin son altı ay içerisindeki finansal para akışını gösteren bu belge olmalıdır.

İkametgah belgesi: Hollanda vatandaşının Türkiye’de ikame ettiğini gösteren bir belge olmalıdır.

Biometrik fotoğraf: En fazla altı ay önce çekilmiş arka fonu beyaz olan fotoğraf eklenmelidir. Fotoğraf bir adet olmalı ve fotoğraf sahibinin yüzü objektife dönük olmalıdır.

Hollanda Vatandaşının Eşi Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Vize başvuru süreci belgeler eksiksiz teslim edildiğinde ve resmi, dini bayramlar olmadığında 7 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Aksi durumlarda başvuru süreci uzayabilmektedir.

Vize başvuru sürecinin takibi ve evrakların hazırlanması için Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizin için gerekli tüm bilgilendirmeleri detaylı olarak aktarmaktadır.

Hollanda Schengen Vize Muafiyeti

Hollanda schengen vize muafiyeti Hollanda ülke sınırlarına vizesiz girebilen ülkeler için geçerlidir. Eğer yaşamış olduğunuz ülkeye Hollanda hükümeti vize muafiyeti verdiyse gereken vize işlemlerinizi yapmanıza gerek yoktur. Ancak schengen vize işlemlerinden muaf değilseniz başvuracağınız vize türüne göre vize evrak ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Birçok farklı vize türü vardır. Başvuru yapacağınız vize türünü doğru seçmeniz gerekmektedir.

Ülkenizin Hollanda schengen vizesinden muaf olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız vizeofisi.net adresinden iletişim bilgilerimize ulaşarak müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Tüm detaylı bilgilendirmeleri müşteri temsilcilerimiz sizler için yapmaktadır.

Hollanda Schengen Vizesinden Muaf Olan Ülkeler

Avrupa birliğinin uyguladığı vize politikasının ismi schengendir. Avrupa Birliğinde bulunan 28 adet ülke schengen sınırları içerisinde yer almaktadır. Avrupa Birliği içerisinde yer almayan dört tane ülkede schengen vize haklarından yararlanmaktadır. Bu ülkeler İzlanda, Lihtenştayn, İsviçre ve Norveçtir. Avrupa birliğinde olan schengen ülkeleri ve schengen sınırlarında olmayan dört ülke bir biri arasında ülke geçişleri yapabilmektedir.

Birleşik Krallık ve İrlanda schengen ülkelerine dahil olan ülkeler arasında değildir. Bu ülkelerin uygulamış oldukları vize politikası farklıdır. Ayrıca Avrupa Birliği Filistin Yönetimi ve Kosova’yı ülke olarak tanımamaktadır.

 Schengen Vizesinden Muaf Olan Ülkelerin İsimleri

Schengen vizesinden muaf olan bazı ülkeler bulunmaktadır. Bu ülkelerin isimleri şu şekildedir.

Amerika Birleşik Devletleri, Barbuda, Arjantin, Andora, Antigua, Barboda, Avustralya, Bahamalar, Barbados, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Yeni Zelanda bu ülkelerin bir kısmıdır. Palau, Panama, Paraguay, Peru, Samoa, San Marino, Santa Kitts, Santa Luçiya, Santa Vincent, Grenadinler, Seyşeller schengenden muaftır.  Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Şili, Tomor Leste, Tonga, Trinidad, Tuvalu, Ukrayna, Uruguay, Vatikan, Venezüella, Birleşik Arap Emirlikleri de vizeden muaftır. İsrail, Kanada, Japonya, Güney Kore, Brezilya, Dominik, El Salvador ise muaf olan diğer ülkeler arasındadır.

Muafiyette Özel Durumlar

Vize muafiyeti sadece Hong Kong Özel İdare Bölgesi ve Makau Özel Yönetim Bölgesi sahiplerine uygulanmaktadır.

Sırp Koordinasyon Müdürlüğü tarafından alınan Sırp pasaportları hariç diğer pasaportlara vize muafiyeti uygulanır.

Hollanda Schengen vize muafiyet durumunuzu sorgulatmak için Gaziantep vize merkezi ile iletişime geçiniz ya da vizeofisi.net’ ten detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Hollanda Denizci Vizesi

Hollanda denizci vizesi kısa süreli schengen vizeleri arasındadır. Bu vize türü Hollanda’ya gezi gemilerinde ya da kargo gemilerinde gemi adamı, mürettebat olacak kişiler için geçerlidir. Bu vize ile Hollanda 90 gün ziyaret edilebilmektedir. Bu vizeyi alan kişiler diğer schengen ülkelerini de ziyaret edebilmektedirler.

Hollanda denizci vize işlemleri Gaziantep vize merkezi tarafından hazırlanmaktadır. Sizin konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan vize merkezimiz tüm işlemleri halletmektedir. Gaziantep vize merkezi bir tık uzağınızda yer almaktadır. Bize vizemerkezi.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Denizci Vizesi Gerekli Evrak Listesi

 • Denizci cüzdanı: Bu cüzdanın orijinal hali ve fotokopisi evrakların arasına eklenmelidir.
 • Vize ücreti: Denizci vize ücretleri nakit olarak yatırılmaktadır. Denizci vize ücretlerinden 0-12 yaş arasındaki çocuklar muaf tutulmaktadır.
 • Fotoğraf: standart fotoğraf ile aynı ölçülerde olan bir adet biyometrik fotoğraf eklenmelidir. Bu fotoğrafın arka fon rengi beyaz olmalıdır. Fotoğraf kesinlikle son altı ay içinde çekilmiş olmamalıdır. Fotoğrafın boyutları 35×45 cm arasında olmalıdır.
 • Vize başvuru formu: Bu form denizci vize başvurusu yapacak kişi tarafından eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Hollanda schengen ülkeleri arasında olduğu için bu form schengen başvuru formu olarak da bilinmektedir. Eğer bu formu dolduracak kişi 18 yaşından daha küçük ise çocuğun her iki ebeveyninin de imzası olmalıdır.
 • İşvereninizden yazı: Firmanın antetli kağıdına firma yetkilisi tarafından imzalanmış iş veren yazısı eklenmelidir.
 • Pasaport: pasaportun direk kendi, fotokopi çekilmemiş hali eklenmelidir. Passport da boş sayfa bulunmalıdır. Ayrıca önceden pasaportunuz olduysa yeni pasaportunuzun ve eski pasaportunuzun işlenmiş sayfaları fotokopi olarak eklenmelidir. Daha önce schengen vizesi aldıysanız onların fotokopileri de eklenmelidir.

Hollanda Denizci Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkmaktadır?

Hollanda denizci vizesi belgelerinizi eksiksiz olarak teslim ederseniz 7 ile 15 gün arasında çıkmaktadır. Eksik evrak olunca, evrakların tamamlanma süresi süreci uzatmaktadır. Ayrıca konsolosluk resmi ve dini bayramlarda bu süreyi uzatmaktadır. Başvuru yapılırken bu koşulların göz önünde bulundurulması ve erken başvuru yapılması gerekmektedir.

Hollanda Denizci vize işlemleri ve diğer tüm vize işlemleriniz hakkında bilgileri gaziantepvize.net adresinden alabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu

Hollanda Konsolosluğu Görev ve Yetkileri

Hollanda Ankara Büyükelçiliği görev bölgeleri,

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan Hollanda vatandaşlarının; pasaport yenileme, kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum ve ölüm belgeleri, evlilik işlemleri gibi prosedürlerini yerine getirmektedir.

Hollanda’ ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlarının vize başvuru kabul etme, vize değerlendirme süreci, vize onay veya reddetme işlemlerini gerçekleştirmek yükümlülüğü bulunmaktadır.

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Hollanda Antalya Fahri Konsolosluğu, Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Hollanda İskenderun Fahri Konsolosluğu, Hollanda İzmit Fahri Konsolosluğu görevlendirme gibi yetkisi mevcuttur.

Hollanda ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki dayanışma, ülke tanıtımı ve birlik beraberliği sağlamak ile sorumludur.

 

Hollanda Vize Formu

Hollanda Vize Başvuru formu genellikle 4 sayfadan oluşan ve resmi belge statüsünde bulunan bir evraktır. Bu evrak Hollanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Hollanda vizesi başvuru formunun, Hollanda vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evrakların arasında bulundurulması zorunlu bir işlemdir. Hollanda vize başvuru formu olarak geçmektedir. Aslında Schengen vize başvuru formu olan bu belge Hollanda giriş ve Hollanda çıkışlı olmak üzere düzenlendiği için ve vize başvurusu Hollanda için yapıldığı için, Hollanda vize başvuru formu olarak adlandırılmaktadır.

Hollanda vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmak durumundadır. Ayrıca burada yer alan bilgilerin gerçek olması ve doğru olması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan sorularda boşluk bulunmaması, eksik ve hatalı yer olmaması önemlidir. Hollanda vize başvuru formunda yer alan bilgilerin, Hollanda vize başvuru formu evrakları ile arasında tutarlılık olması ve birbirini desteklemesi gerekmektedir.

 

Hollanda Vize Başvuru Formu Doldurma

Hollanda vize başvuru formu doldurma işlemi harflerin tamamı büyük olacak şekilde olmalıdır.

Hollanda vize başvuru formu doldurma işlemi yapılırken eksiksiz bilgiler ile başvuru formunun desteklenmesi gerekmektedir.  İlgili vizenin başvuru evrakı, resmi bir evrak olarak kabul edildiği için, aslına uygun şekilde ve resmi bir evrak olarak tüm bilgilerin beyanı ile doldurulması gerekmektedir.

Başvuru onaylanmasının ardından, Hollanda vize başvuru formu doldurulmuş kabul edilir. Bu başvuru formunun tamamlanması gereken resmi evraklar ile bir arada Hollanda Konsolosluğu’ na sunulması gerekmektedir. Vize başvuru değerlendirilmesi aşamasında herhangi bir yanlış, hata veya vize başvuru sırasında usulsüzlük tespit edildiği takdirde, Hollanda vize başvurusunda bulunan kişiye cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu yaptırım, vize başvurusunun iptali, Hollanda giriş ve çıkışının yasaklanması ya da para cezası olarak karşılaşılan bir durumdur.

 

Turistik Vize Dilekçesinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Turistik seyahat amacı taşıyan geziler için kişiler öncelikle seyahat etmeyi düşündükleri ülkenin Başkonsolosluklarına Turistik Vize talebinde bulunması gerekmektedir. Örneğin; Hollanda’ya seyahat etmek isteyen biri İstanbul Hollanda Başkonsolosluğuna hitap ederek amacına göre Hollanda Turistik Vizesi için talep dilekçesi yazmalıdır. Vize talep dilekçesi oluşturulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bunlar;

– Dilekçede yapılacak olan seyahatin amacı açık ve sade bir dille ifade edilmeli seyahat tur eşliğinde gerçekleştirilecek ise tercih edilen turla ilgili bilgi ve yasal belgeleri de dosya haline getirilmeli ikamet edilecek adresinde doğru şekilde dilekçeye koyulması gerekir.

-Dilekçede seyahatin yapılacağı tarih aralıkları doğru şekilde ifade edilmeli ülkeye giriş ve ülkeden çıkış tarihlerinin beyan edilmesi zorunludur. -Dilekçenin içeriğinde seyahat esnasında ülkede yapılacak olan harcamaların (konaklama, ulaşım, hastane vb. durumların) karşılanma şekli hakkında açık bilginin de verilmesi gereklidir.

-Hollanda Başkonsolosluğuna verilecek olan Turistik Vize talep dilekçesinde özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan biride verilen bilgilerin anlaşılır ve birbirlerini teyit ediyor olmasıdır. Dosyaya eklenen her bilgi birbirini doğrulmalıdır. Bazı durumlarda seyahat edecek kişilerin iki dilekçe vermeside talep edilmektedir.

Bu durumlar;

1.Seyahat edecek kişinin SGK’lı olması durumudur. Bu durumda kişi çalıştığı firmadan, firmaya ait resmi kağıtlarının (antetli kağıt) üzerine seyahat edeceği tarihler arasında izinli olduğunu beyan eden Turistik Vize Talebi Dilekçesi oluşturulmasını talep eder. Bu dilekçede firma yetkilisinin, ünvanının belirtilmesi kaşesi ve imzasının olması gereklidir.

2.Turistik Vize talebinde bulunacak olan kişiler öğrenci veya ev hanımı ise bu durumda harcamalarının nasıl karşılanacağını beyan edecekleri sponsorlara ihtiyaç duyacaklardır. Bu sponsorlar birinci derece aile üyesi olan ; anne, baba, çocuk vb. şahıslar arasından olabilir ve sponsor olarak gösterilebilirler. Sponsor olmayı kabul eden kişilerin, seyahat esnasında yapılacak olan harcamaların kendileri tarafından karşılanacağını Hollanda Vizesi talep dilekçesi olarak beyan etmeleri gerekir.

Ticari Vize Dilekçesinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

 

Eğer seyahat ticari amaçlı ise Vize Talep Dilekçesinin başlığı Hollanda Ticari Vizesi talep dilekçesi olarak vurgulanmalıdır.

-Dilekçenin, personeli ticari seyahate yollayacak olan firma yetkilisi tarafından hazırlanması gerekmektedir. Yine burada da seyahat esnasında yapılacak olan masrafların nasıl karşılanacağı ve ülkeye giriş-çıkış tarihlerinin net bir şekilde beyan edilmesi; seyahat edecek olan personelin ünvanının, firma içerisindeki görevinin açıklanması ve hangi amaçla seyahatin gerçekleştirileceğinin de yer verilmesine dikkat edilmelidir. Vize talebinde bulunurken biyometrik veri istenileceği için başvuruların bizzat yapılmasına dikkat edilir. Vizenin süresi konsolosluk tarafından belirlenir. Yani uzun süreli vize talebinde bulunmanız konsolosluğun insiyatifindedir.

-Uzun süreli vize talepleriyle ilgili herhangi bir kriter Hollanda konsolosluğu tarafından belirtilmemiştir. Vizelerin ortalama çıkış süresi 22 gün olarak bilinirken vizenin talep türünün bu sürede herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Vize izninin çıkış süresi işlem sırasına göre değişiklikte gösterebilmektedir. Seyahatin 1 veya 3 ay öncesinden resmi başvuruların yapılması süreç açısındanfayda sağlamaktadır. 4.Üçüncü ülke vatandaşları vize talep dilekçesine Türkiye’de aldıkları oturma izinlerinde eklemelidir. Üçüncü ülke vatandaşları Türkiye’de başvuru yaparken Türkçeleri yoksa yanlarında Türkçe bilen refakatçi eşliğinde başvurularda bulunmalıdır. Tüm evrakların toplanması sonucunda talep edilenvize ve harç bedelleri konsolosluk tarafından belirlenirken seyahat tipine göre değişiklik göstermektedir. Ama D tipi olarak bilinen Ulusal Vize harç ve vize ücreti yükseklik gösterebilmektedir. Vize ücreti Euro karşılığında TL olarak nakit ödeme şeklinde gerçekleştirilir. Hollanda konsoloslukları vize uyumlarına koşulları gereği dikkat etmektedir. Bu açıdan istenilen evrakların eksiksiz ve düzgün şekilde elde edilmiş olması önemlidir.

 

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı