İsrail Vize Başvurusu

İsrail Vize Başvurusu

İsrail’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize kategorilerini dikkatli bir şekilde inceledikten sonra vize işlemlerine başlamalıdır. 90 günden az yani kısa seyahat vize kategorisini içinde barındıran vizesi ve D tipi yani uzun süreyi kapsayan seyahatleri tanımlayan vize kategorilerinin incelenmesinde fayda var. İsrail Konsolosluğu vize işlemlerinizle ilgilenip bundan sorumlu olurken, konsolosluğun belirlediği merkezler aracılığı ile başvurularınızı tamamlamanız gerektiğine dikkat ediniz. Ayrıca başvurmak istediğiniz vize türü uzun süreli olacak ise yani 90 günden fazlaysa, o zaman direkt bir şekilde İsrail Konsolosluğu’na müracaat etmeniz gerekecektir.

 

İsrail vize işlemlerine, gerekli olan bilgilerin özenli bir şekilde araştırılıp, tamamlanmasından sonra vize işlemlerine başlamanız gerekiyor. Başvuru için gerekli bilgilerin derinlenmesi araştırılıp, doğru bir şekilde teslim edilmesi İsrail vize işlemlerinizi kolay bir hale getirecektir.

 

İsrail vize işlemlerini tamamladıktan sonra gerekli belgelerin teslim edilmesi halinde eğer İsrail Konsolosluğu ek bir belge talep etmez ise, İsrail vizenizin sonucu 1 hafta ile 10 iş gününde bildirilecektir. İsrail Konsolosluğu ek bir belge talep eder ise, vize sonucunuz 10 iş gününü aşacaktır. İsrail vize işlemleri için bazı standart belgeler şunlardır;

 

l Pasaport: 10 yıl içerisinde alınmış olmalı, 2 sayfası boş olmalı ve dönüş tarihinizden itibaren 1 yıl geçerli olmalı,

l 2 Adet Biyometrik Fotoğraf: 50×50 mm ölçülerinde ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı,

l Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus Müdürlüklerinden teslim alınmalı,

l Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzü fotokopi içerisinde görülmeli,

l Banka Hesap Dökümü: Son 3 ayı kapsayan ve en az 3000 TL bakiyesi olan banka hesabınızın hareketlerini gösteren doküman,

l İsrail Vize Başvuru Formu: Vize başvuru formu kesinlikle tamamen doldurulmalı ve İsrail vize başvurusunda bulunan birey, başvuru esnasında yanında yer almasına dikkat etmesi gerekmektedir.

 

İsrail Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

İsrail Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport: 10 yıl içerisinde alınmış güncel bir pasaport ile en az iki sayfası boş bir şekilde ve yıpranmış, yırtık sayfaları bulunmadan başvuruda bulunulabilir. Pasaportun İsrail ticari vize kapsamında seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.
 • TC kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünün fotokopisi
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • İsrail vize başvuru formu: Tamamı büyük harflerle hazırlanmalıdır. Bu formda yer alan bilgilerin tamamı doğru ve eksiksiz olmalıdır.
 • İsrail vize talep dilekçesi: Vize başvurusunda bulunan kişinin, İsrail Konsolosluğuna hitaben yazması gerekmektedir.
 • Sağlık raporu
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Finansal durumu gösteren evraklar: son 3 aylık banka hesap dökümünün başvurudan maksimum 2 hafta önce alınmış olması gerekmektedir. Banka hesabında seyahati gerçekleştirmek için İsrail Konsolosluğu’ nun belirlemiş olduğu bir miktar para.
 • Mesleki durumu gösteren evraklar
 • Seyahati destekleyici belgeler: Konaklama ve uçuş bilgisini gösteren ve kişinin ülkesine döneceğini kanıtlayıcı belgeler. Fuar yeri, fuar davetiyesi, fuar giriş kartı vb.

 

İsrail Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

İsrail Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: 10 yıl içerisinde alınmış güncel bir pasaport ile en az iki sayfası boş bir şekilde ve yıpranmış, yırtık sayfaları bulunmadan başvuruda bulunulabilir. Pasaportun İsrail ticari vize kapsamında seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.
 • TC kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünün fotokopisi
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • İsrail ticari vize başvuru formu: Tamamı büyük harflerle ve İngilizce ya da İspanyolca olarak hazırlanmalıdır. Bu formda yer alan bilgilerin tamamı doğru ve eksiksiz olmalıdır.
 • İsrail Ticari vize talep dilekçesi: Vize başvurusunda bulunan kişinin, İsrail Konsolosluğuna hitaben yazması gerekmektedir.
 • Sağlık raporu
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Davet Belgesi – Davetiye: İsrail’ da bulunan şirket tarafından Türkiye’ den İsrail’ ya seyahat edecek olan vize başvuru sahibini davet ettiğini gösterir belge. Fuar davetiyesi, toplantı davet mektubu vb. evrak
 • Finansal durumu gösteren evraklar: son 3 aylık banka hesap dökümünün başvurudan maksimum 2 hafta önce alınmış olması gerekmektedir. Banka hesabında seyahati gerçekleştirmek için İsrail Konsolosluğu’ nun belirlemiş olduğu bir miktar para.
 • Mesleki durumu gösteren evraklar
 • Seyahati destekleyici belgeler: Konaklama ve uçuş bilgisini gösteren ve kişinin ülkesine döneceğini kanıtlayıcı belgeler. Fuar yeri, fuar davetiyesi, fuar giriş kartı vb.

 

İsrail Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İsrail aile ziyareti vizesi başvuru, İsrail Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize ofisleri aracılığı ile yapılmaktadır. Vize ofisimiz, İsrail vize işlemleri için İsrail Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir. Bu sayede sizler de vize ofisimiz aracılığı ile İsrail aile ziyareti başvurusunda bulunabilirsiniz. İsrail aile ziyareti vizesi, İsrail’ da yaşayan aile, akraba ve yakın arkadaşlarını ziyaret edebilmek amacı ile alınması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuruda bulunabilmek için, gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Hem evrak bilgisinden hem de vize başvuru sürecinden vize ofisimiz aracılığı ile yararlanmak mümkün olmaktadır. İsrail aile ziyareti başvurusu için tüm evrakların eksiksiz bir biçimde İsrail Konsolosluğu’ na iletilmesi durumunda vize ofisimiz aracılığı ile yardım alabilmeniz mümkün olmaktadır.

İsrail aile ziyareti vizesi kapsamında 180 gün içerisinde maksimum 90 gün konaklama süresi bulunmaktadır. Bu nedenle İsrail kısa süreli vize işlemleri arasında yer almaktadır. İsrail aile ziyareti vize başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir. Güncel evrak bilgileri için vize başvuru ofisimiz sizlere mail aracılığı ile ulaşım sağlamaktadır.

İsrail Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsrail Aile Ziyaret Vizesi kategorisinde vize alabilmek için yani İsrail’da bulunan akrabanız veya arkadaşınız var ise, İsrail’ya gitmek için Aile Ziyaret vizesi almanız gerekecektir. İsrail Aile Ziyaret Vizesi alabilmek için aşağıda yer alan belgelerin sunulmasını gerekiyor;

 

l İsrail vize başvuru formu: İsrail Konsolosluğu tarafından bizzat hazırlanan vize başvuru formunun eksiksiz ve doğruluk payı olan kanıtlayıcı bilgilerle doldurulması gerekiyor. vizesi almak isteyen bireyin bu formu gerçek bilgilerle doldurması çok önemlidir.

l Pasaport: Başvuru yapacak bireyin pasaportunun son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olması ve son 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Ayrıca seyahat dönüşünüzden itibaren 6 aylık süreyle geçerliliği olmalıdır.

l 2 adet Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekildiğiniz 50×50 mm ebatlarında, arka fonu beyaz olacak şekilde oluşan fotoğrafın daha önce hiçbir vize işlemlerinde kullanılmamış olması gerekiyor.

l Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi: Güncel tarihli ikamet ettiğiniz yerin adres bilgilerinin yer almasını destekleyem nüfus kayıt örneği ve kimlik kartınızın ön ve arka yüzleri görünecek şekilde çekilmiş nüfus cüzdanı fotokopinizin bulunması gerekiyor.

l Kişinin maddi durumunu ispat eden belgeler: Bakiyesi en az 3000 TL olan banka hesabınızın son 3 aylık hesap dökümü ve yine son 3 ayı kapsayan maaş bordronuzun gösterilmesi gerekmektedir.

l İsrail vize başvurusunda bulunacak kişinin vize talep dilekçesi: İsrail Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış ve ıslak imzalı olan vize talep dilekçesi,

l Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgeler: Vergi levhası, Faaliyet belgesi(Son 3 yıllık), Şirketin imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi, Faaliyet belgesi fotokopisi(Son 3 aylık),

l Kişinin çalıştığını gösteren belgeler; SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü,

l İsrail’ya seyahatin amacını içeren ve gidilecek ülkede bu seyahatin amacını destekleyecek bilgilerin gösterilmesi: Konaklama bilgileri ve seyahat amacının bilgilerini gösteren belge,

l İsrail aile ziyaret vizesi için gerekli acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge: 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası belgelerin başvuru esnasında yanınızda bulunması gerekiyor.

 

İsrail Vize Formu

İsrail vize başvuru formu, vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru esnasında tamamlaması gereken ilk adım olup, hangi vize kategorisinde yer alırsa alsın doldurulması oldukça önemli bir formdur. İsrail’ya kısa süreli yani 90 güne kadar olan süre zarfında alınması gereken vize türü vizesi olmakla beraber, uzun süre zarfını kapsayan uluslararası vize alımında da vize formu dikkatli ve özenli bir şekilde tamamlanmalıdır.

 

Vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar vize başvuru formunu gerçeğe dayanan bilgilerle doldurması gerekir. Eğer doldurduğunuz bilgilerin herhangi birinde gerçeklik payı bulunmazsa, başvurduğunuz vize, yetkili kurumlar tarafından red edilecektir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin içerisinde pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız, seyahat süreciniz ve finansal kaynaklarınıza kadar olan tüm bilgiler doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldururken tükenmez kalem kullanıp, yazınızın okunmasını sağlayacak şekilde bilgilerinizi tamamlamanız gerekiyor. Başvuru formu üzerine bilgilerinizi doldururken başvuru formunun zarar görmediğine emin olarak, gerekli bilgilendirmeyi aldıktan sonra başvuru formunu doldurmanız önerilir.

 

Vize başvuru formuna yazdığınız kişisel bilgilerden sonra dikkatli bir şekilde okuyup, gerekli düzenlemeleri ve incelemeleri sağladıktan sonra gerekli yerlere imza atmanız gerekmektedir. Başvuru yapan bireylerin imzası ile birlikte tekrar vize başvuru formunu kontrol ederek teslim etmesi beklenmektedir. Ayrıca vize başvuru formunu dolduran birey 18 yaşının altında ise; mutlaka yanında anne ve babası olmalıdır. Birey başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli imzanın atılması durumlarında ebeveynlerinden destek almalıdır. Ebeveynlerin vize başvuru formunda gerekli yerlere imza atmaması durumunda vize başvurusu İsrail Konsolosuğu tarafından kabul edilmeyerek, red durumuna düşecektir.

İsrail Konsolosluğu

İsrail Konsolosluğu Görev ve Yetkileri

İsrail Ankara Büyükelçiliği görev bölgeleri,

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan İsrail vatandaşlarının; pasaport yenileme, kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum ve ölüm belgeleri, evlilik işlemleri gibi prosedürlerini yerine getirmektedir.

İsrail’ ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlarının vize başvuru kabul etme, vize değerlendirme süreci, vize onay veya reddetme işlemlerini gerçekleştirmek yükümlülüğü bulunmaktadır.

İsrail İzmir Fahri Konsolosluğu, İsrail Antalya Fahri Konsolosluğu, İsrail Gaziantep Fahri Konsolosluğu, İsrail İskenderun Fahri Konsolosluğu, İsrail İzmit Fahri Konsolosluğu görevlendirme gibi yetkisi mevcuttur.

İsrail ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki dayanışma, ülke tanıtımı ve birlik beraberliği sağlamak ile sorumludur.

İsrail Konsoloslukları

İsrail Konsoloslukları, vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de yer alan İsrail vatandaşlarına hizmet veren bir kurumdur. Vize bölümü, başvuru yapmak isteyen Türk vatandaşlarına yardımcı olmaktadır. vizesine başvuru yapması gereken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, oturma izni veya İsrail’ya yeniden giriş izni almak gibi işlemlerini İsrail Konsolosluğu sayesinde gerçekleştirebilir. İsrail Büyükelçili’ği tarafından hizmet veren bazı konsolosluk işlemleri şöyledir;

 

l Yurtdışında bulunan İsrail vatandaşlarını bünyesine kaydeder,

l İsrail’ya dönmek isteyen bireylere maddi imkân sağlar,

l İsrail pasaportu çıkarma işlemini gerçekleştirir,

l İsrail vatandaşının yaşayacağı kaza, hastalık veya ölüm gibi durumlarda sağlık sigortasına başvurur,

l Vizeleri inceleyip, teslim eder,

l İsrail vatandaşının adli sicil bozukluğu gibi bir durumda hemen avukat yönlendirir;

l İsrail’da bulunan akrabaları ile iletişim sağlanarak gerçeklik payı kesinleştirir,

l İsrail’da yaşamak isteyen bireyler ile İsrail vatandaşlığı ile ilgili anlaşma sağlar,

l Medeni durumu evli olan insanların evlilik cüzdanlarında ki geekli düzenlemeyi yapar,

l İsrail Konsolosluğu’na başvuru yapan bireylerin belgelerini yasallaştırarak onlara yardımcı olur.

İsrail pasaportuna sahip bireylerin pasaportları kaybolur veya çalınırsa, hemen yerel sorumlu olan polise bildirmesi gerekmektedir. Eğer birey İsrail Büyükelçiliği’ne yeni bir pasaport başvurusunda bulunacak ise, İsrail pasaportu, doğum belgesi ve fotoğraflı kimlik kayıp ya da çalıntı durumunda gerekli bilgileri polise iletmesi gerekiyor.

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail’ya seyahat etmek için vize başvurusu yapması gerekmektedir. vize başvuruları, Adana, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Gaziantep gibi şehirlerdeki vize başvuru merkezlerinde yapılabilir. Ankara’da yapılan vize başvuruları Ankara’da yer alan İsrail Büyükelçiliği tarafından değerlendirme işlemine tabii tutulurken, İstanbul’da yapılan başvurular İstanbul’da yer alan İsrail Başkonsolosluğu tarafından hizmet verecektir.

 

Ayrıca İsrail’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günden az kısa süreli seyahat planlarında vizesi alabilmek için vize merkezi şubeleri aracılığı ile gerçekleştirebilirken, uzun süreli seyahat planları için gerekli belgelerle İsrail Konsolosluğu’na bizzat müracaat etmelidir. İsrail Konsoloslukları, İsrail ve Türkiye arasındaki diplomatik konulu işlemlerin gerçekleştiği yerdir. İsrail Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti’ne göre resmi tatil ve haftasonları dışında haftaiçi 08:00 – 17:00 arasında vatandaşlara hizmet vermektedir.

 

 

 

İsrail Vize Formu

İsrail Vize Başvuru formu genellikle 4 sayfadan oluşan ve resmi belge statüsünde bulunan bir evraktır. Bu evrak İsrail Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. İsrail vizesi başvuru formunun, İsrail vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evrakların arasında bulundurulması zorunlu bir işlemdir. İsrail vize başvuru formu olarak geçmektedir. Aslında Schengen vize başvuru formu olan bu belge İsrail giriş ve İsrail çıkışlı olmak üzere düzenlendiği için ve vize başvurusu İsrail için yapıldığı için, İsrail vize başvuru formu olarak adlandırılmaktadır.

İsrail vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmak durumundadır. Ayrıca burada yer alan bilgilerin gerçek olması ve doğru olması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan sorularda boşluk bulunmaması, eksik ve hatalı yer olmaması önemlidir. İsrail vize başvuru formunda yer alan bilgilerin, İsrail vize başvuru formu evrakları ile arasında tutarlılık olması ve birbirini desteklemesi gerekmektedir.

İsrail Vize Başvuru Formu Doldurma

İsrail vize başvuru formu doldurma işlemi harflerin tamamı büyük olacak şekilde olmalıdır.

İsrail vize başvuru formu doldurma işlemi yapılırken eksiksiz bilgiler ile başvuru formunun desteklenmesi gerekmektedir.  İlgili vizenin başvuru evrakı, resmi bir evrak olarak kabul edildiği için, aslına uygun şekilde ve resmi bir evrak olarak tüm bilgilerin beyanı ile doldurulması gerekmektedir.

Başvuru onaylanmasının ardından, İsrail vize başvuru formu doldurulmuş kabul edilir. Bu başvuru formunun tamamlanması gereken resmi evraklar ile bir arada İsrail Konsolosluğu’ na sunulması gerekmektedir. Vize başvuru değerlendirilmesi aşamasında herhangi bir yanlış, hata veya vize başvuru sırasında usulsüzlük tespit edildiği takdirde, İsrail vize başvurusunda bulunan kişiye cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu yaptırım, vize başvurusunun iptali, İsrail giriş ve çıkışının yasaklanması ya da para cezası olarak karşılaşılan bir durumdur.

İsrail Oturum İzni-Gerekli Evraklar

İsrail’da oturum izni vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gerekli bilgileri özenli bir şekilde inceledikten sonra başvuru yapmalıdır. İsrail oturum izni için gerekli evrakların incelenmesini İsrail Göçmenlik Bürosu yaparken, asıl karar yetkisi olan İsrail Konsolosluğu’dur. Gerekli bilgilerin toplanılması ve değerlendirilmesi halinde İsrail’da oturma izni alabilecek nitelikte olan vatandaşlar, vize işlemlerinden sonra İsrail’ya seyahat edebilirler. İsrail oturum izni vizesi alabilmek için aşağıda yer alan bilgilere ihtiyaç vardır;

 

 

 

l Pasaport: Başvuru yapacak bireyin pasaportunun son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olması ve son 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Ayrıca seyahat dönüşünüzden itibaren 3 aylık süreyle geçerliliği olmalıdır.

 

 

l 3 adet Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekildiğiniz 50×50 mm ebatlarında, arka fonu beyaz olacak şekilde oluşan fotoğrafın daha önce hiçbir vize işlemlerinde kullanılmamış olması gerekiyor.

 

 

l Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi: Güncel tarihli ikamet ettiğiniz yerin adres bilgilerinin yer almasını destekleyem nüfus kayıt örneği ve kimlik kartınızın ön ve arka yüzleri görünecek şekilde çekilmiş nüfus cüzdanı fotokopinizin bulunması gerekiyor.

 

 

l Evlilik cüzdanın fotokopisi (Tercüman tarafından çevrilmiş İngilizce)

 

 

l Bu belgelere ek olarak eş veya çocuk içinde aşağıdaki belgelere ihtiyacınız vardır;

 

 

l Başvuru yapan bir eşin İsrail sınavlarını geçmesi gerekiyor (6 ay içinde A1, 9 ay içinde A2)

 

 

l Boşanmış çocukların ebeveynlerine ait boşanma belgesinin aslı (İngilizce olmalı)

 

 

l Ebeveynler evli ise çocukları için muvafakatname

 

 

Ayrıca başvuru sahibi birey, 18 yaşından küçük ise başvuru esnasında yanında anne veya babasının bulunması zorunludur.

İsrail Vize Ücreti

İsrail’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, alacağı vize kategorisine göre belirlenen vize ücretini ödemesi zorunludur. Aksi takdirde vize ücretinin ödenmemesi durumunda, bireyin vize işlemleri iptal olacaktır. Vize başvurularınız sırasında ister kısa dönem ister uzun dönem seyahat planınızın olması durumunda, vize ücretinin ödendiğini gösteren dekontun mutlaka belgeleriniz arasında yer almalıdır.

 

Ayrıca ödeyeceğiniz vize ücretine, konsolosluk ve koordinasyon işlemleri ücretlerinin de dahil olduğuna dikkat ediniz. Vize ücretleri kısa ve uzun dönem seyahatleriniz için değişmekle beraber, vize başvurunuzdan önce Konsolosluk tarafından yayınlanan ve güncel olan vize ücretlerini incelemeniz gerekmektedir. İsrail vize ücretinin, vize başvurunuzun kabul edilmediği durumda iadesi mümkün olmamakla beraber, tekrar vize başvurusu yapmanız durumunda tekrar vize ücreti ödemeniz gerekiyor.

 

İsrail vize ücretini sadece İsrail vize işlemlerinde kullanabilir ve yalnızca başvuru yapan birey tarafından kullanılabilir. Herhangi bir vatandaşa vize ücretini satmak veya devretme olasılığı kesinlikle mümkün değildir.

 

Aşağıda yer alan 2020 yılına ait güncel İsrail vize ücretleri şöyledir;

 

3 Aylık

 

Turistik

 

1 Girişli

 

6 İş Günü

 

50 EURO

 

3 Aylık

 

Ticari

 

1 Girişli

 

6 İş Günü

 

50 EURO

 

3 Aylık

 

Çalışma

 

1 Girişli

 

6 İş Günü

 

50 EURO

 

3 Aylık

 

Özel Ziyaret

 

1 Girişli

 

6 İş Günü

 

50 EURO

 

3 Aylık

 

Ticari

 

Çok Girişli

 

6 İş Günü

 

70 EURO

 

3 Aylık

 

Çalışma

 

Çok Girişli

 

6 İş Günü

 

70 EURO

 

3 Aylık

 

Özel Ziyaret

 

Çok Girişli

 

6 İş Günü

 

70 EURO

 

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

İsrail Vizesi Adana

İsrail’yı görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni alan başka bir ülke vatandaşı olan bireyler, İsrail vize işlemleri için İsrail Konsolosluğu’na direkt olarak müracaat edemezler.

 

Adana ya da çevre illerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İsrail vize işlemlerini Adana’da yer alan vize işlemlerini gerçekleştiren şubelerden destek alarak gerçekleştirebilirler. Adana’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemlerini başvuru yaptığı merkezde gerçekleştirebilir. Vize işlemleri şube tarafından değil, İsrail Büyükelçiliği tarafından işlem görmektedir. İsrail seyahat planınız için vize başvurularınızı İsrail Konsolosluğu’ndan bizzat olarak değil, vize merkezi adreslerine başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz. İsrail’ya seyahat etme amacınız vize türünü belirliyor ve başvuruda bulunduğunuz vize türündeki belgelerin İsrail Konsolosluğu’na direkt teslim edilmesi gerekiyor. İsrail’ya yapacağınız vize başvurunuz onaylansa bile asıl önemli olan İsrail’da bulunan sınır yetkililerin vizenizi kabul emesidir. Böylelikle sınır yetkilileri izin verdiği süre zarfında İsrail’ya istediğiniz vize kategorisinde yer alarak, seyahat edebilirsiniz.

 

Tecrübeli kadroya sahip ve en iyi hizmet arayışlarına destek vermeye hazır olan Adana İsrail Vize Şubesi ile iletişim kurarak, vize işlemleri hakkında gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Vize şubesinin görevleri arasında bulunan vize başvuru formu ve dilekçe gibi işlemler, gerekli bilgilendirme ile birlikte şube tarafından başvuru sahibine iletilecektir. Başvuru yapmak istediğiniz İsrail vizenizi, sorun teşkil etmeden kolayca Adana İsrail Vize Şubesi sayesinde alabilir, iletişim sağlayabilir ve gerekli koşulları en iyi hizmet anlayışı sayesinde yararlanabilirsiniz. Daha kapsamlı ve özenli bir şekilde bilgi alabilmek için vizerandevu.com sayfamızdan bizlerle iletişim kurabilir, (0 850) 227 72 05 numaralı hattı arayarak her türlü ihtiyacınız olan desteği şubemizden sağlayabilirsiniz.

İsrail Vize Reddi

Vize reddi, vize almak istediği ülke farketmeksizin yurtdışına seyahat etmek isteyen herkesin en büyük korkulu rüyalarından biridir. Eğer siz de, İsrail vizesi almak için uğraşıyor fakat vize reddinden korkuyor iseniz, lütfen yazımızı okumaya devam ediniz. İsrail Vize Reddine ilişkin detayları, bu alt başlığın devamında sizlere aktaracağız. Gittiğiniz konsolosluk farketmeksizin İsrail Konsolosluklarının genel şartlarını yerine getirmiyor iseniz, vize reddi ile karşı karşıya kalmanız olasıdır. İsrail Konsoloslukları tarafınca en çok vize reddi verilen nedenler, aşağıdaki gibidir.

 

l Seyahat Belgeleri Kaynaklı Vize Reddi

Eğer İsrail Konsolosluklarının sizden istediği belgeleri tam olarak eksiksiz bir şekilde tamamlayıp vize başvurusunda iletmediyseniz, bu nedenle vize reddi almanız yüksek ihtimaldir. Lütfen seyahat belgelerinizi konsolosluklara teslim etmeden önce detaylı bir şekilde kontrol ediniz ve belgelerinizin eksiksiz olduğundan emin olunuz.

 

l Seyahat Amacı Kaynaklı Vize Reddi

Örneğin vize başvurunuzda İsrail’ya aile ziyareti nedeniyle seyahat edeceğinizi beyan ettiniz fakat belgeleriniz arasında bu nedenle seyahat etmek istediğinizi kanıtlar nitelikte bir şey yok. Seyahat amacı kaynaklı vize reddi almanız olasıdır. İsrail’da ikamet eden yakınlarınza ilişkin detayları belgelerinizin arasına eklemelisiniz.

 

l Ülkeye Dönme Şüphesi Kaynaklı Vize Reddi

Vize başvurusu esnasında İsrail seyahatinizi sonlandırdıktan sonra ülkenize geri döneceğinize ilişkin belgeleri konsolosluklara teslim etmelisiniz. Eğer belgeleriniz arasında bunu kanıtlar nitelikte bir belge yok ise, ülkeye dönme şüphesi kaynaklı vize reddi alabilirsiniz.

 

l Ekonomik Durum Kaynaklı Vize Reddi

Her ülke gibi İsrail’ya seyahat ederken de banka hesaplarınızda bir miktar para bulunması zorunludur. Eğer banka hesaplarınızda bulunan para miktarı konsolosluk yetkilileri tarafından yeterli görülmezse, ekonomik durum kaynaklı vize reddi alabilirsiniz. Lütfen bu duruma dikkat edin.

 

l Sağlık Sigortası Kaynaklı Vize Reddi

Yine ekonomik durum gibi sağlık sigortasında da İsrail’nın bazı şartları bulunmaktadır. İsrail seyahatinizin tümünü kapsayacak şekilde sağlık sigortası yaptırıp, İsrail’ya o şekilde seyahat etmelisiniz. Aksi durumda sağlık sigortası kaynaklı vize reddi almanız muhtemeldir.

 

Gördüğünüz gibi vize reddi nedenlerinin birçoğu eksik belge nedeniyle verilen redlerden oluşmaktadır. Size tavsiyemiz, diğer her Avrupa ülkesine seyahatinizde olacağı gibi, vize başvurularınızda belge ve evraklarınızı gerekirse defalarca kere kontrol etmeniz, eksik belge ile vize başvurusu yapmadığınızdan emin olmanızdır. Aksi durumda, hem vaktiniz, hem de paranız boşa gidecek, eksik belgeler nedeniyle vize reddi almaktan kurtulamayacaksınızdır.

İsrail Vatandaşlık İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail vatandaşlık işlemleri sayesinde İsrail vatandaşı, olabilirler. İsrail vatandaşlığına başvuru yapan bireyin, gerekli prosedür ve belgelerin toplayıp, ilgili yetkili kuruma yani İsrail Konsolosluğu’na teslim etmesi gerekmektedir. İsrail vatandaşlığı için gerekli olan tüm koşulların sağlanması halinde bireyler vatandaşlık alma hakkı kazanabilirler. İsrail Konsolosluğu tarafından incelenecek olan vatandaşlık işlemleri, bireyin gerekli olan koşulları sağlamasıyla birlikte kabul edilir.

 

Başvuru yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlara, İsrail vatandaşı olma hakkı yılda yalnızca bir kere verilmektedir. Eğer birey vatandaşlığının uzatılmasını talep ederse, İsrail Konsolosluğu’na tekrar başvuru yapması gerekmektedir.

 

İsrail vatandaşlık hakkı almak isteyen bireylerin başvuruları yalnızca yetkili kurum olan İsrail Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. İsrail ile ilgili vize ve vatandaşlık işlemlerinin tümümden İsrail Konsolosluğu sorumludur.

 

İsrail vatandaşlığına başvurmak isteyen bireyler, konsolosluk tarafından belirlenen süre zarfı içerisinde gerekli işlemleri takip edip, uygun bir zaman diliminde başvuru yapmalıdır. İsrail vatandaşlık işlemleri uzun bir süreyi kapsayan ve birçok belge isteyen bir işlem olduğu için, başvuru yapan bireylerin başvuru yapmadan önce ön hazırlık yapması önerilir.

 

İsrail vatandaşlık işlemleri için gerekli belgeler şunlardır;

 

l Pasaport: Minimum 1 yıl, mümkünse daha fazla geçerliliği olan,

l Nüfus Cüzdanı veya Doğum Belgesi,

l Biyometrik Fotoğraf: 50×50 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf, mümkünse son 6 ay içerisinde çekilmiş, 3 adet,

 

 

l Herhangi bir İsrail vatandaşının akrabası olduğunuzu kanıtlar nitelikte bir belge, bu belge evlenme belgesi veya bir evlat edinme kararı belgesi olabilir,

 

 

l Eğer boşanmış iseniz, evliliğinizin sona erdiğine dair belgeler tarafınızdan talep edilebilir. Eşiniz vefat ettiyse, kendisinin vefatına ilişkin belgelerin de talep edilmesi mümkündür.

 

 

l Türkiye Cumhuriyeti’nde resmi nitelik taşıyan adli sicil belgesi (Mümkünse son 3 ay içerisinde alınmış)

 

 

l Başvuru yapan bireyin A1 seviyesinde dili bildiğini gösteren belge.

İsrail Çalışma İzni-Gerekli Evraklar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail’da çalışma hakkına sahip bireyler olsa da çalışmak için gerekli şartlara sahip olmalıdır. İsrail’da çalışmak istiyor iseniz İsrail’da ikamet eden ve size referans olmaya aday kişinin vize başvuru formunu doldurarak başvuru yapan vatandaşa yollaması gerekmektedir. Ayrıca çalışma vizesi başvuru yapacak bireyin, Türkiye’de çalışma kartı çıkarması da önemli bir ayrıntıdır. Belirli bir şirket ile yapılacak olan anlaşma ve kalış süreside gerekli belgelerin arasında eklenmelidir. Bu belgelere ek olarak aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır;

 

l Vize Başvuru Formu: Vize başvuru formunu, tamamen ve samimiyetle doldurun. Ayrıca elektronik bir şekilde gerekli bilgilerle doldurup, basılı kopyasını yazdırabilirsiniz.

l Fotoğraf: 2 adet fotoğraf eklenmelidir; fotoğraf pasaport formatında olmalıdır. (Hafif bir arka plana sahip yüz hatlarınızın belirgin olduğu 50×50 mm ebatlarında)

l Pasaport: Pasaportunuz ve önceki vizelerinizin – iade tarihinden sonra en az 1 yıl geçerli – kopyaları gereklidir. Pasaportunuzda en az iki boş sayfa olmalıdır(Son 10 yılda alınmıi olmalı)

l Sağlık Sigortası: İsrail ve tüm bölgesinde seyahat sağlık sigortası onayı en az 30.000 € teminatlı olması gerekmektedir.

l Uçak Bilgileri: İsrail’dan giriş ve çıkışı belirten tarihler ile uçuş programı.

l Konaklama Bilgileri: İsrail’da amaçlanan konaklama süresi boyunca Otel Rezervasyonu.

l Medeni Durum: Medeni durum kanıtı (evlilik cüzdanı, çocukların doğum belgesi, eşin ölüm belgesi)

l Nüfus Kağıt Örneği: Son 1 ay zarfı içinde Nüfus kağıt örneğinin aslı(İngilizce)

l Eğitim Durumunu Gösteren Belge: Eğitim durumunu gösteren belgenin nüshası(İngilizce)

l Dil Kursuna Katılmış Bireyler İçin: Dil kursunda alınan sertifikanın aslı (renkli fotokopisi ve İngilizce çevirisi) belgelerine ihtiyacınız vardır.

 

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı