Lüksemburg Vize Başvurusu

Lüksemburg Vize Başvurusu

 

Lüksemburg Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: 10 yıl içerisinde alınmış güncel bir pasaport ile en az iki sayfası boş bir şekilde ve yıpranmış, yırtık sayfaları bulunmadan başvuruda bulunulabilir. Pasaportun Lüksemburg ticari vize kapsamında seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.
 • TC kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünün fotokopisi
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Lüksemburg ticari vize başvuru formu: Tamamı büyük harflerle ve İngilizce ya da İspanyolca olarak hazırlanmalıdır. Bu formda yer alan bilgilerin tamamı doğru ve eksiksiz olmalıdır.
 • Lüksemburg Ticari vize talep dilekçesi: Vize başvurusunda bulunan kişinin, Lüksemburg Konsolosluğuna hitaben yazması gerekmektedir.
 • Sağlık raporu
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Davet Belgesi – Davetiye: Lüksemburg’ da bulunan şirket tarafından Türkiye’ den Lüksemburg’ ya seyahat edecek olan vize başvuru sahibini davet ettiğini gösterir belge. Fuar davetiyesi, toplantı davet mektubu vb. evrak
 • Finansal durumu gösteren evraklar: son 3 aylık banka hesap dökümünün başvurudan maksimum 2 hafta önce alınmış olması gerekmektedir. Banka hesabında seyahati gerçekleştirmek için Lüksemburg Konsolosluğu’ nun belirlemiş olduğu bir miktar para.
 • Mesleki durumu gösteren evraklar
 • Seyahati destekleyici belgeler: Konaklama ve uçuş bilgisini gösteren ve kişinin ülkesine döneceğini kanıtlayıcı belgeler. Fuar yeri, fuar davetiyesi, fuar giriş kartı vb.

 

Lüksemburg Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Lüksemburg aile ziyareti vizesi başvuru, Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize ofisleri aracılığı ile yapılmaktadır. Vize ofisimiz, Lüksemburg vize işlemleri için Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir. Bu sayede sizler de vize ofisimiz aracılığı ile Lüksemburg aile ziyareti başvurusunda bulunabilirsiniz. Lüksemburg aile ziyareti vizesi, Lüksemburg’ da yaşayan aile, akraba ve yakın arkadaşlarını ziyaret edebilmek amacı ile alınması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuruda bulunabilmek için, gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Hem evrak bilgisinden hem de vize başvuru sürecinden vize ofisimiz aracılığı ile yararlanmak mümkün olmaktadır. Lüksemburg aile ziyareti başvurusu için tüm evrakların eksiksiz bir biçimde Lüksemburg Konsolosluğu’ na iletilmesi durumunda vize ofisimiz aracılığı ile yardım alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Lüksemburg aile ziyareti vizesi kapsamında 180 gün içerisinde maksimum 90 gün konaklama süresi bulunmaktadır. Bu nedenle Lüksemburg kısa süreli vize işlemleri arasında yer almaktadır. Lüksemburg aile ziyareti vize başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir. Güncel evrak bilgileri için vize başvuru ofisimiz sizlere mail aracılığı ile ulaşım sağlamaktadır.

Lüksemburg Konsolosluğu

Lüksemburg Konsolosluğu Görev ve Yetkileri

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği görev bölgeleri,

Lüksemburg İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan Lüksemburg vatandaşlarının; pasaport yenileme, kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum ve ölüm belgeleri, evlilik işlemleri gibi prosedürlerini yerine getirmektedir.

Lüksemburg’ ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlarının vize başvuru kabul etme, vize değerlendirme süreci, vize onay veya reddetme işlemlerini gerçekleştirmek yükümlülüğü bulunmaktadır.

Lüksemburg Vize Formu

Lüksemburg Vize Başvuru formu genellikle 4 sayfadan oluşan ve resmi belge statüsünde bulunan bir evraktır. Bu evrak Lüksemburg Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Lüksemburg vizesi başvuru formunun, Lüksemburg vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evrakların arasında bulundurulması zorunlu bir işlemdir. Lüksemburg vize başvuru formu olarak geçmektedir. Aslında Schengen vize başvuru formu olan bu belge Lüksemburg giriş ve Lüksemburg çıkışlı olmak üzere düzenlendiği için ve vize başvurusu Lüksemburg için yapıldığı için, Lüksemburg vize başvuru formu olarak adlandırılmaktadır.

Lüksemburg vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmak durumundadır. Ayrıca burada yer alan bilgilerin gerçek olması ve doğru olması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan sorularda boşluk bulunmaması, eksik ve hatalı yer olmaması önemlidir. Lüksemburg vize başvuru formunda yer alan bilgilerin, Lüksemburg vize başvuru formu evrakları ile arasında tutarlılık olması ve birbirini desteklemesi gerekmektedir.

Lüksemburg Vize Başvuru Formu Doldurma

Lüksemburg vize başvuru formu doldurma işlemi harflerin tamamı büyük olacak şekilde olmalıdır.

Lüksemburg vize başvuru formu doldurma işlemi yapılırken eksiksiz bilgiler ile başvuru formunun desteklenmesi gerekmektedir.  İlgili vizenin başvuru evrakı, resmi bir evrak olarak kabul edildiği için, aslına uygun şekilde ve resmi bir evrak olarak tüm bilgilerin beyanı ile doldurulması gerekmektedir.

Başvuru onaylanmasının ardından, Lüksemburg vize başvuru formu doldurulmuş kabul edilir. Bu başvuru formunun tamamlanması gereken resmi evraklar ile bir arada Lüksemburg Konsolosluğu’ na sunulması gerekmektedir. Vize başvuru değerlendirilmesi aşamasında herhangi bir yanlış, hata veya vize başvuru sırasında usulsüzlük tespit edildiği takdirde, Lüksemburg vize başvurusunda bulunan kişiye cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu yaptırım, vize başvurusunun iptali, Lüksemburg giriş ve çıkışının yasaklanması ya da para cezası olarak karşılaşılan bir durumdur.

 

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı