Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan Ticari Vize Evrakları

 • Pasaport: 10 yıl içerisinde alınmış güncel bir pasaport ile en az iki sayfası boş bir şekilde ve yıpranmış, yırtık sayfaları bulunmadan başvuruda bulunulabilir. Pasaportun Suudi Arabistan ticari vize kapsamında seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.
 • TC kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünün fotokopisi
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Suudi Arabistan ticari vize başvuru formu: Tamamı büyük harflerle ve İngilizce ya da İspanyolca olarak hazırlanmalıdır. Bu formda yer alan bilgilerin tamamı doğru ve eksiksiz olmalıdır.
 • Suudi Arabistan Ticari vize talep dilekçesi: Vize başvurusunda bulunan kişinin, Suudi Arabistan Konsolosluğuna hitaben yazması gerekmektedir.
 • Sağlık raporu
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Davet Belgesi – Davetiye: Suudi Arabistan’ da bulunan şirket tarafından Türkiye’ den Suudi Arabistan’ ya seyahat edecek olan vize başvuru sahibini davet ettiğini gösterir belge. Fuar davetiyesi, toplantı davet mektubu vb. evrak
 • Finansal durumu gösteren evraklar: son 3 aylık banka hesap dökümünün başvurudan maksimum 2 hafta önce alınmış olması gerekmektedir. Banka hesabında seyahati gerçekleştirmek için Suudi Arabistan Konsolosluğu’ nun belirlemiş olduğu bir miktar para.
 • Mesleki durumu gösteren evraklar
 • Seyahati destekleyici belgeler: Konaklama ve uçuş bilgisini gösteren ve kişinin ülkesine döneceğini kanıtlayıcı belgeler. Fuar yeri, fuar davetiyesi, fuar giriş kartı vb.

 

Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi başvuru, Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize ofisleri aracılığı ile yapılmaktadır. Vize ofisimiz, Suudi Arabistan vize işlemleri için Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir. Bu sayede sizler de vize ofisimiz aracılığı ile Suudi Arabistan aile ziyareti başvurusunda bulunabilirsiniz. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi, Suudi Arabistan’ da yaşayan aile, akraba ve yakın arkadaşlarını ziyaret edebilmek amacı ile alınması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuruda bulunabilmek için, gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Hem evrak bilgisinden hem de vize başvuru sürecinden vize ofisimiz aracılığı ile yararlanmak mümkün olmaktadır. Suudi Arabistan aile ziyareti başvurusu için tüm evrakların eksiksiz bir biçimde Suudi Arabistan Konsolosluğu’ na iletilmesi durumunda vize ofisimiz aracılığı ile yardım alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi kapsamında 180 gün içerisinde maksimum 90 gün konaklama süresi bulunmaktadır. Bu nedenle Suudi Arabistan kısa süreli vize işlemleri arasında yer almaktadır. Suudi Arabistan aile ziyareti vize başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir. Güncel evrak bilgileri için vize başvuru ofisimiz sizlere mail aracılığı ile ulaşım sağlamaktadır.

Suudi Arabistan Aile Ziyaret Vize Evrakları

 • Suudi Arabistan Aile ziyareti vizesi başvuru formu
 • Suudi Arabistan’ da ikamet eden aile, akraba ya da arkadaşınız varsa ikametgâh belgesi. Alınan ikametgah belgesi Suudi Arabistanda’ ki Türk konsolosluğu tarafından onaylanmış olmalıdır.
 • Bu kişilerden herhangi birisi Suudi Arabistan ülkesine davet ettiğini gösteren istek mektubu
 • Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi vize talep dilekçesi
 • Son 10 yıl içinde alınmış sahibine ait pasaport
 • Başvuru sahibinin aktif olarak kullanım gösterdiği banka hesabının dökümü
 • Son 1 yıla ait banka hesabının dökümü
 • Kişi çalışan konumundaysa son 3 aylık maaş bordrosu.
 • Kişi eğer çalışmayan konumundaysa son 2 yıla dair aktif banka hesabının dökümü
 • Seyahat sağlık sigortasından onaylanmış sağlık sigortasını gösteren belge
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • T.C. kimliğinin ön ve arka yüzünün fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Başvuran kişinin ikametgâh belgesi

 

Suudi Arabistan Konsolosluğu

Suudi Arabistan Konsolosluğu Görev ve Yetkileri

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği görev bölgeleri,

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan Suudi Arabistan vatandaşlarının; pasaport yenileme, kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum ve ölüm belgeleri, evlilik işlemleri gibi prosedürlerini yerine getirmektedir.

Suudi Arabistan’ ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlarının vize başvuru kabul etme, vize değerlendirme süreci, vize onay veya reddetme işlemlerini gerçekleştirmek yükümlülüğü bulunmaktadır.

Suudi Arabistan İzmir Fahri Konsolosluğu, Suudi Arabistan Antalya Fahri Konsolosluğu, Suudi Arabistan Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Suudi Arabistan İskenderun Fahri Konsolosluğu, Suudi Arabistan İzmit Fahri Konsolosluğu görevlendirme gibi yetkisi mevcuttur.

Suudi Arabistan ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki dayanışma, ülke tanıtımı ve birlik beraberliği sağlamak ile sorumludur.

Suudi Arabistan Vize Formu

Suudi Arabistan Vize Başvuru formu genellikle 4 sayfadan oluşan ve resmi belge statüsünde bulunan bir evraktır. Bu evrak Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Suudi Arabistan vizesi başvuru formunun, Suudi Arabistan vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evrakların arasında bulundurulması zorunlu bir işlemdir. Suudi Arabistan vize başvuru formu olarak geçmektedir. Aslında Schengen vize başvuru formu olan bu belge Suudi Arabistan giriş ve Suudi Arabistan çıkışlı olmak üzere düzenlendiği için ve vize başvurusu Suudi Arabistan için yapıldığı için, Suudi Arabistan vize başvuru formu olarak adlandırılmaktadır.

Suudi Arabistan vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmak durumundadır. Ayrıca burada yer alan bilgilerin gerçek olması ve doğru olması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan sorularda boşluk bulunmaması, eksik ve hatalı yer olmaması önemlidir. Suudi Arabistan vize başvuru formunda yer alan bilgilerin, Suudi Arabistan vize başvuru formu evrakları ile arasında tutarlılık olması ve birbirini desteklemesi gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Doldurma

Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurma işlemi harflerin tamamı büyük olacak şekilde olmalıdır.

Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurma işlemi yapılırken eksiksiz bilgiler ile başvuru formunun desteklenmesi gerekmektedir.  İlgili vizenin başvuru evrakı, resmi bir evrak olarak kabul edildiği için, aslına uygun şekilde ve resmi bir evrak olarak tüm bilgilerin beyanı ile doldurulması gerekmektedir.

Başvuru onaylanmasının ardından, Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurulmuş kabul edilir. Bu başvuru formunun tamamlanması gereken resmi evraklar ile bir arada Suudi Arabistan Konsolosluğu’ na sunulması gerekmektedir. Vize başvuru değerlendirilmesi aşamasında herhangi bir yanlış, hata veya vize başvuru sırasında usulsüzlük tespit edildiği takdirde, Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunan kişiye cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu yaptırım, vize başvurusunun iptali, Suudi Arabistan giriş ve çıkışının yasaklanması ya da para cezası olarak karşılaşılan bir durumdur.

 

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı